Modernizacja strony internetowej

Mam pytanie, które dręczy mnie od dłuższego czasu.

Moja strona internetowa jest kiepska wizualnie, ale ma dosyć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania . Zdecydowałem się stworzyć nową wersję. Jakie korki powinienem uczynić w procesie modernizacji strony aby utrzymać wysoką pozycję witryny?

Oćreślić jakie kroki modernizacyjne zamierzasz podjąć i zminimalizować ich wpływ na ranking Google. Brzmi to kompletnie niemerytorycznie, ale w taki sam sposób zadałeś pytanie.

Przykładowo: jeżeli masz stronę na flat pressie lub w HTML, to modernizacją może być i dopisanie funkcji i przejście na Wordpressa. Z tym wiąże się np. zachowanie treści i struktury strony , szczególnie jeżeli masz jakieś zewnętrzne linki do np. “mojastrona./blog”.

Ponadto, przejście na inny CS, rozbudowa warstwy wizualnej o materiały graficzne w wysokiej jakości, filmy itp. może wpłynąć negatywnie na prędkość, czyli lepszy hosting sie przyda, bo Google nie lubi powolnych stron.

No i oczywiscie stronę modernizujesz lokalnie, żeby nie znikła z sieci na czas pracy. :slight_smile:

Pozycja zostanie naruszona, to pewne jak w banku, ale może szybko się odbudować jeśli dobrze to zrobisz. Ale ciężko wróżyć z fusow, każda strona jest inna.

Najlepiej zatrudnić seowca, który przekaże Twojemu developerowi w jaki sposób skonstruować nową wersję, aby nie stracić pozycji i później przenieść możliwie bezstratnie nową wersję.
Nie wiem czy na tym forum znajdziesz wiele informacji w temacie.
Nie polecam się również zabierać za to samodzielnie jeśli nie masz dużej wiedzy w temacie.
https://smartbees.pl/blog/przebudowa-i-modernizacja-strony-internetowej-kiedy-ja-przeprowadzic

Zabrzmi to lekko brutalnie, ale bałbym się seowców, deweloperów tez bym sie bał. Raz dlatego, że pisanie strony od zera jest diablo kosztowne, po drugie zaś optymalizacja to jedno, a jakieś poziom, to drugie. Widziałem już pomysły seowców, że ho…

Marcin ma rację, najlepiej zatrudnić hydraulika.