Moduł CI w Cyfrowym Polsacie i moje TV

Ostatnio zainteresowało mnie pewne wejście w moim TV (Samsung UE32D6500) na, którym pisze Common Interface. Poczytałem trochę o tym i dowiedziałem się, że to jest jakaś karta, którą się tam wkłada i można mieć programy bez dekodera. Posiadam Cyfrowy Polsat i interesuję mnie czy można coś takiego u nich kupić i czy by to działało na moim telewizorze.

Należało zacząć od napisania jaki masz model TV

http://pl.wikipedia.org/wiki/Modu%C5%82_CI

http://m.samsung.com/pl/article/telewiz … z-dekodera

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2219397.html

Napisałem w pierwszym poście jaki model telewizora ale napiszę jeszcze raz Samsung UE32D6500

CI-Common Common Interface, po naszemu Wspólne Wejście. Do tego slotu wkładasz Conditional Access czyli Moduł Dostępu Warunkowego wraz z odpowiednią dla danego operatora kartą. Polsat z tego co pamiętam “paruje” kartę z modułem ale nie pamiętam czy oferują sam moduł CA z kartą(ale zdaje mi się że tak). Slot ten można również wykorzystać do odbioru kablówki ale n.p. UPC nie oferuje samych CA z kartą, trzeba korzystać z terminali które oni oferują. W odbiornikach które odbierają tylko MPEG2 (niektóre starsze modele) można tam wkładać http://www.telewizja-cyfrowa.com/modul_ci.html .

hmm chyba rozumiem czyli żeby coś takiego dostać muszę się zgłosić do punktu Cyfrowego Polsatu? Jeszcze się zapytam jak to działa, czyli bez dekodera mogę odbierać kanały jak bym miał dekoder i muszę tylko podłączyć kabel z satelity do telewizora?

-Jeżeli obsługuje TvSat(a wynika że tak-Odbiór DTV: DVB-T/C/S2 ) to powinno to chodzić.

Polsat da ci taki moduł niestety tylko przy podpisywaniu nowej umowy.