Moduł GPS do telefonu

Witam, w najbliższym czasie mam zamiar kupić sobie jakiś telefonik z zainstalowanym WindowsMobile.

Chciałbym, żeby telefonik pracował także jako mapa i tutaj pytanie do ekspertów, jaki moduł GPS wybrać?

Czy wystarczy mi jakiś no-name za 100zł? Czy raczej dołożyć trochę kaski i kupić sprawdzony sprzęt?

A może macie jakieś swoje typy/sprawdzone urządzenia które działają szybko tzn. mają jakiś szybszy zimny start i różne inne duperele?

A i zastanawia mnie fakt czy wbudowany GPS np w takiej nokii n95 jest lepszy od jakiegoś modułu za 150zł z allegro?

pozdrawiam

jeśłi chodzi o GPS w Nokii N95, to nie dość, że działa on dość powoli (uruchamia się czasem nawet minutę, ale przeważnie ok 40s) to jeszcze klawiatura musi być skierowana do góry. Natomiast GPS w Nokii N82 został już solidnie poprawiony i działa zdecydowanie lepiej. Niestety, aby korzystać z GPSu w Nokii trzeba wykupić abonament za korzystanie z aplikacji nokii (tygodniowy, 3 tygodniowy, roczny albo trzyletni). Można też zakupić np oprogramowanie TomTom.

Zaletą przenośnego jest to iż możesz go wykorzystać do innych telefonów a wadą dodatowy “ciężar” w kieszeni.

No to może kup sobie coś (windows mobile) z wbudowanym gps-em , jako że miałem w “ręce” Mio więc polecam , bardzo szybko łapie sygnał z satelit.

http://www.emobilne.pl/product_info.php … ts_id=1204

hmm dzięki za pomoc, ale ciągle się zastanawiam i nie mogę wymyślić