Modyfikacja ekranu powitalnego Windows 7

Czy istnieje jakiś w miarę prosty sposób na zmianę słowa “Zapraszamy” na inne podczas startu systemu? Nie chodzi mi o zmianę ekranu powitalnego tylko zmianę tego konkretnego słowa.

Zależy co masz na myśli pod określeniem “prosty sposób”.

Wymienione słowo siedzi w C:\Windows\System32\pl-PL\winlogon.exe.mui (jeden z plików lokalizacji systemu), należałoby ten plik “przejąć na własność” i dokonać jego edycji (Resource Hacker uruchomiony jako administrator, w drzewie tego pliku przejść do String Table>63>1045 i zmienić wpisy dla 1002 i 1005, pozostawiając cudzysłów, następnie kliknąć na kompilację skryptu -przycisk powyżej edytowanej treści, potem file>save).

Edycji dokonujesz na kopii, którą umieszczasz w innym miejscu niż wskazane powyżej (po zapisaniu zmian w RH będą dwa pliki, ze zmianami z oryginalną nazwą i oryginał z dopiskiem na końcu nazwy), a po dokonaniu zamian kopiujesz zmieniony plik w oryginalne miejsce.

Kolejną rzeczą będzie wywołanie mcbuilder przez wiersz poleceń (uruchomiony jako admin.) w ścieżce _C:\Windows\System32_ (będziesz musiał tam przejść), czyli ogólnie w cmd powinno widnieć C:\Windows>System32>mcbuilder (klepiesz enter).

Po tym uruchamiasz ponownie system i wsio, a jeśliby nie było efektów, to najprawdopodobniej będziesz musiał, na czas “załapania” zmiany (ponowny restart), wyłączyć funkcję systemu “Platforma gadżetów systemu Windows”.

Raczej nie ma prostszego sposobu (nie sądzę by istniał jakiś program do tego lub z taką funkcją, choć mogę się mylić) i nie wiem czy jest sens w brnięciu przez cały -opisany ogólnie- proces tylko dla jednego słowa.

PS. Pod tym linkiem masz podane szczegółowo co trzeba zrobić, z tą różnicą że dla angielskiego i po angielsku.

Program jest tu http://www.askvg.com/change-windows-7-boot-screen-using-windows-7-boot-updater/ Możesz nim zmienić nie tylko napis ale i samą animację

@oggi to jest zmiana Boot screen (latające kulki na starcie :stuck_out_tongue: )

@Autor, można to zrobić na dwa sposoby: http://www.dobreprogramy.pl/Sunrise-Sev … 16981.html

Ewentualnie ręczna edycja imageres.dll (ja tak robię) jednak polecam Sunrise seven :stuck_out_tongue: Dla mniej zaawansowanych.

Heh nie doczytałem prawidłowo, mój błąd

@semtex, tak w gwoli ścisłości, w podanym przez Ciebie programie jest możliwość zmiany słowa “Zapraszamy” na inne? (po screenach z DP nie widzę takiej opcji wpisywania, jedynie opcję co do zmiany tła ekranu logowania, to samo tyczy się wymienionego pliku imageres.dll, który jak dobrze kojarzę, jest biblioteką z tłem dla ekranu powitalnego/logowania, plus pewnie paru innych rzeczy).

Autorowi chodzi o wyświetlane na ekranie powitalnym słowo, a to jest pobierane z pliku lokalizacji i nie jest integralną częścią grafiki tego ekranu.

@maniek

Heh strzeliłem babola i wytknąłem ogiemu babola :smiley: Klik->Tłumaczyło Google (ten sam link co Twój tylko przetłumaczony) a tu jeszcze film instruktażowy, niestety niedostępny w Niemczech to nie powiem czy wart czegoś

Mea Culpa ale to już prawidłowy link :lol:

manieKMP nie jest to aż takie straszne. Plik zmodyfikowałem bez problemu, ale nie mogę go podmienić bo nie mam uprawnień. Bycie administratorem nie wystarczy :confused: Chyba będę musiał wrzucić jakiegoś Linux’a na pendrive, bo przecież za łatwo być nie może. Tyle, że wtedy będę w stanie uruchomić mcbuilder dopiero po uruchomieniu kompa ze zmodyfikowanym plikiem.

Spróbuj podmienić plik za pomocą Windows Se7en File Replacer:

http://www.xptsp.com/fixit/replacer.php

Podmieniłem plik spod Ubuntu i teraz powinno być już ok. Zobaczę czy coś się zmieniło po resecie.

Aby zrobić to z poziomu Windows bez zewnętrznych programów trzeba dany plik przejąć na “własność”, zmienić nazwę oryginalnego na np: shell32.dllBAK i wtedy spokojnie można podmieniać, dll takie jak shell32.dll, explorerframe.dll, imagers.dll najlepiej podmieniać w trybie awaryjnym po uprzednim wykonaniu punktu przywracania systemu :wink:

Przejmowanie na własność lub dodać wpis w do menu kontekstowego “Przejmij na własność” przy użyciu linkowanego przeze mnie Sunrise Seven :wink:

Zrobiłem pod Ubuntu. W sumie jak mam kombinować i uruchamiać Windows w trybie awaryjnym to na jedno wychodzi, ale dzięki za podpowiedź. Ja ściągnąłem jakiś klucz rejestru do przejmowania plików i w zasadzie wystarczy kliknąć prawym bez instalowania czegokolwiek.