Modyfikacja instalki XP

Witam, mam pytanie do osób, które już bawiły się w modyfikację instalki Windowsa XP. Mianowicie co i w jaki sposób muszę zrobić, abym mógł podmienić plik uxtheme.dll na spatchowany, oraz wrzucić wybrany motyw tak, żebym po zainstalowaniu systemu miał już go zastosowanego? Czy jest także możliwość uczynienia tego samego z ikonami? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Z tego co ja się orientuje to możesz to zrobić za pomocą nLite.

Tego to się domyśliłem, ale w jaki sposób to zrobić nlite’m, aby motyw i ikonki po instalacji od razu były zastosowane i jak przedewszystkim zmienić spatchowanemu plikowi uxtheme rozszerzenie dll na dl_. Czy wystarczy, że po prostu dam zmień nazwę i do nazwy dopiszę .dl_ czy to trzeba jakoś inaczej zrobić?

Musisz sciągnąć CabSDK.

Z tego co ja wiem to nie jest to do końca legalne…

Bardzo dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki plik w xp musze zmodyfikować abym mógł podłożyć własny bootscreen?

Dzięki za link… :slight_smile: Co prawda, mój angielski nie jest za dobry, ale chyba parę minut ze słownikiem mi nie zaszkodzi… :slight_smile:

Dodatkowo nLite - poprawiamy okienka.

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie… Z jakich usług mogę “wykastrować” XP?

Dzięki :slight_smile:

Skąd moge pobrać aktualizacje abym mógł je zintegrować?

Windows XP PL Service Pack 3

  • resztę później po zainstalowaniu systemu przez Update - Aktualizacje automatyczne.

Niedawno aktualizowałem na ,świeżym systemie" Windows XP Prof. - 52 aktualizacje.

/ mam i mi wystarcza /.

lub .NET Framework 3.5.

Możesz jeszcze zintegrować sterowniki ale tego już nie polecam ponieważ nowsze mogą być lepsze / nie zawsze / :wink:

Jeszcze bardzo prosiłbym o napisanie jak dodać do windowsa własne dźwięki…