Modyfikacja laptopa i dodanie ramu

Witam was posiadam laptopa Acer Extansa 5220

właściwości:

Intel Celeron1,86

Karta graficzna: Mobile intel Media Accelerator X3100

1GB RAM

80GB Dysk twardy

Posiadam Windows 7 Home Premium i chodzi superancko tzn. nie zawiesza się i dosyć szybko się włącza oczywiście przedtem go skonfigurowałem w porównaniu z Vistą to chodzi 70%lepiej

I teraz moje pytanie czy jakbym dołożył do tego lapka jeszcze 1GB ram to o ile mniej więcej procent by się poprawiła jego wydajność???

I jeszcze jedno pytanko: Mam w domu jeszcze lapka Acer Aspire 6930G jest zepsuty nie do użytku lecz ramy ma dobre czy jak bym wzioł z tego lapka 1GB ram do mojego 5220 to by pasowały??? Dzięki wam z góry za odp…:slight_smile:

Mogę Tobie odpowiedzieć na pierwsze pytanie. W momencie kiedy dołożysz pamięć, komputer nie będzie pracował szybciej, do momentu, aż nie uruchomisz oprogramowania, które to tą pamięć wykorzysta. Albo np. gre. Dajmy na to, włączasz program, gdzie masz do obkładania jakieś obiekty teksturami. Tych obiektów robi się też więcej i więcej, a komputer gdzieś je musi chwilowo zapamiętywać. Czasami może wykorzystać do tego zamiast pamięci operacyjnej dysk twardy, który jest po prostu wolniejszy. I tutaj właśnie możesz uzyskać większą wydajność (czasami o wiele, wiele większą) w chwili, kiedy zastosujesz dodatkową pamięć RAM.

ja na twoim miejscu zainwestował bym w inny procesor,jakiegoś core duo(na allegro za kilkadziesiąt złotych)

Różnica pomiędzy jednym, a dwoma gigabajtami pamięci ram będzie widoczna. Wszystko zależy co jest zainstalowane w systemie, bo jak np ma się pobierający sporo zasobów pakiet zabezpieczający, do tego otwarte okno open office’a i kilka zakładek w firefoxie, najlepiej z jakimiś filmikami to różnica potrafi być kolosalna. Prosto tłumacząc komputer będzie szybciej otwierał poszczególnie aplikacje i będzie mniej momentów “zawieszenia”. Myślę, że to jest właśnie słowo wydajność dla przeciętnego użytkownika.

Podejdą ci pod ten chipset masz 965g bo tam była x3100

Procki to wszystkie core 2 duo t5xxx, t6xxx t7xxx t8xxx a nawet t9xxx.

Chpiset obsługuje szyne 533, 667, 800 mhz i 45 nm także problemu nie będzie

Jeżeli twoje laptopy były sprzedawane w wersjach z dwurdzeniami to układ chłodzenia wyrobi i będzie wystarczyła aktu. BIOSU :wink: