Modyfikacja sterownika klawiatury

Witam, chciałbym napisać sterownik, znam: java, c++, asm, ale mimo to wiem że nie jest to takie proste. Na początek byłbym wdzięczny za pomoc w chociażby zmianie sterownika klawiatury co na początek zupełnie mnie zadowala. Jeśli trzeba będzie mogę nauczyć się kolejnego języka, najwyżej praca nad tym projektem potrwa pół roku dłużej =D.

Polecam zacząć od wyszukiwarki Google, to niesamowite co można tam znaleźć: https://www.google.pl/search?q=how+to+w … e&ie=UTF-8

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Niestety jest to po angielsku i mimo tego że mam 4 to jestem tylko w 2 drugiej klasie gimnazjum dlatego byłbym wdzięczny za pomoc którą dam radę w pełni zrozumieć =D.

Stwierdzenie “Najważniejszym językiem każdego programisty jest angielski” to nie do końca żart. Jeżeli chcesz bawić się w poważne rzeczy, będzie ci po prostu niezbędny, żeby przeglądać oficjalne dokumentacje i powstałe przez dziesięciolecia publikacje, wpisy blogowe i wątki na StackOverflow. Serio, po polsku dostaniesz jedynie maleńki procent materiałów dotyczących interesujących cię spraw. Nie musisz być orłem gramatyki ani mieć nie wiadomo jak rozbudowanego słownictwa, ale podstawy angielskiego technicznego, jeśli myślisz o tym na poważnie, będą ci po prostu niezbędne.

Czasem wystarczy google translator (niekoniecznie do całych zdań, ale pojedynczych słów) i trochę chęci.

Bez angielskiego ani rusz, zwłaszcza w takim temacie. Osobiście uważam żebyś wziął się za naukę programowania jeszcze trochę, na nieco niższym poziomie i poczytał o samej teorii obsługi urządzeń, bo zadanie tego pytania w taki sposób świadczy o tym że nie jesteś gotowy na takie zadanie jeszcze, języki może znasz, ale to jedynie narzędzia.

Klawiatury zwykle są urządzeniami HID, wysyłają przerwania z tego co się orientuję i je trzeba obsłużyć. Zainstaluj sobie Linuksa na osobnej maszynie (zabawa z takimi podstawowymi sterownikami na swojej maszynie może się źle skończyć) i bawić się sterownikami kernela (obsługa przerwań) i x-servera (obsługa tego, co kernel da, tu: xserver-xorg-input-keyboard), znalazłem nawet taki przykład sterownika kernela: http://www.linuxquestions.org/questions … ux-785316/ .