Modyfikacja wiadomości email

Witam! Mam zainstalowany AVG internet security, który codziennie aktualizuję. System W7 kilka tygodni temu zainstalowany, też na bieżąco aktualizowany. Skanuje system programem Malwarebytes. A jednak tydzień temu pewna osoba wkleiła mi gify z życzeniami w treść emaila, kiedy korespondowałam ze znajomym. Ta osoba ponad rok temu łączyła się zdalnie z moim komputerem za pomocą pliku exe. Ja ten plik uruchamiałam, podawałam numer i po chwili ta osoba już mogła zdalnie naprawiać mi komputer. Gdy zorientowałam się, że łączy się z moim komputerem nie tylko za moją wiedzą, odinstalowałam ten plik. Zmieniłam system. Czy to możliwe, że on nadal ma pod kontrolą mój komputer? On jest zdolnym informatykiem, z zawodu jest elektronikiem, ale pisze programu komputerowe. Jak mogę się przed nim zabezpieczyć ??? Proszę o pomoc.

Po 1 zmień wszystkie hasła do witryn itd,Po 2 przeskanuj jakimś innym skanerem komputer np Dr.WEB CureIt po 3 Jeśli zapora w tym avg jest dobra (a tego niewiem) to nie powinno być problemów.

PS.Polecał bym ci comodo IS

Jeśli koleś napisał własny program do zdalnego dostępu (lub inwigilacji), to raczej żaden skaner czy antywirus tego nie wyłapie… :stuck_out_tongue:

Często zmieniam hasła. Skanuję różnymi programami. Dr WEB Curelt jeszcze nie skanowałam :slight_smile: . Zapora wykryła kilka dni temu rootkita. Z tego co wiem ten program jest do zdalnej kontroli nad komputerem, a koleś (mój kuzyn) mieszka w USA. Nawet w adresie mailowym miał nazwę root :shock: . Obawiam się, że Pablo ma rację. Facet się zawziął. Nawiązałam z nim kontakt dwa lata temu przez nk.pl. Przyjaźń kwitła dopóki nie odkrył, że na nk piszę z jak to określił :“innym przyjacielem”. Wściekł się, przy okazji w nerwach wygadał się, że się włamał, dla mojego dobra. Widząc moją reakcję odwołał to, że się włamał. Teraz znowu w złości wkleił do maila gify z życzeniami miłego dnia. Czy już zawsze będę włączać komputer ze świadomością, że on tam jest i wszystko o mnie wie? Nawet gdy kupię inny komputer, myślę, że bez trudu mnie namierzy. Najciekawsze jest to, że nic mi w komputerze nie kasuje, nie niszczy, tylko te gify wklejone kilka dni temu to jedyny dowód, że mnie śledzi. :frowning:

Reinstalacja systemu?

Też o tym myślałem.To chyba będzie najlepszy pomysł.A z ką masz internet ? UPC ? przezprzewodowy ?

Możesz w ostateczności zmienić IP np. przez zmianę dostawcy internetu,ale to oczywiście ostateczność.

Ale przede wszystkim dobra zapora i av musi być.

PS.No niestety tacy odmieńcy też jak ten koleś,nie mający prawdopodobnie własnego życia itd też się zdarzają.

PS.2 Jak masz poczte na gmailu to monitoruj z jakiego IP są logowania.

A jak to nie pomoże to zostaje zgłoszenie na policje.

Nowy W7 Home premium zainstalowałam pod koniec września. Kupiłam też nowy dysk twardy. Stary był od niego. Od niego mam nadal router i płytę główną. Podejrzewałam, że przy okazji zamontował mi keylogera, bo raz miał bezpośredni dostęp do mojego komputera, ale on jest sprytny. Raczej w ten sposób nie ryzykowałby. Zwłaszcza, że żadnego problemu dla niego nie stanowi napisanie specjalnego programu hakerskiego specjalnie dla mojego komputera, o którym wszystko wie. Internet mam z neostrady, (przewodowy) jest zmienny IP, jak pamiętam, to często też robię restart komputera, bo z tego co wiem po każdym uruchomieniu jest inny IP. Wczoraj jeszcze oprócz stałych skanerów przeskanowałam programem Sophos Anti-Rootkit, który wykrył kilkanaście podejrzanych plików, więc je usunęłam. Na szczęście po restarcie komputer się włączył :smiley: .

PS. Ale przecież on ma żonę, są po ślubie już 26 lat, więc nie można powiedzieć, że nie ma własnego życia :wink:

PS 2. Mam pocztę na wp. Zmiana na gmail byłaby trochę kłopotliwa. Ale zapora monitoruje skąd są próby włamania, z jakiego IP. Czasem sprawdzam lokalizację IP, ale jest z różnych zakątków świata. Zresztą kuzyn stwierdził, że może się włamać z każdego IP. jest nieuchwytny, ale zastanawiam się, czy jednocześnie bezkarny. Sprawa z jednej strony jest prosta - nie trzeba namierzać włamywacza, bo wiadomo kto to taki, ale z drugiej strony mam niewiele dowodów na to, że się włamuje. Ale pewnie to normalne, zwykle włamywacze nie zostawiają śladów i dowodów.

Dodane 17.11.2011 (Cz) 13:36

Sophost Anti-Rootkit wykrył mi jeszcze:

C:\Windows\System32\compact.exe

C:\Windows\System32\DriverStore\pl-Pl\netrast.inf_loc

Czy mogę to uusnąć ???

Dodane 17.11.2011 (Cz) 14:37

Miało być oczywiście:

Czy mogę to usunąć?

Dodane 18.11.2011 (Pt) 15:29

Witam! Zrobiłam skan programem Sophos Anti Rootkit i jest taki komunikat:

Warning: Failed to query live registry key \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib\009. You may not have access rights to the whole registry.

Niepoprawna funkcja.

O co chodzi? Czy wszystko jest ok???