Modyfikacja wiadomości email

(Elbarlowska) #1

Witam! Mam zainstalowany AVG internet security, który codziennie aktualizuję. System W7 kilka tygodni temu zainstalowany, też na bieżąco aktualizowany. Skanuje system programem Malwarebytes. A jednak tydzień temu pewna osoba wkleiła mi gify z życzeniami w treść emaila, kiedy korespondowałam ze znajomym. Ta osoba ponad rok temu łączyła się zdalnie z moim komputerem za pomocą pliku exe. Ja ten plik uruchamiałam, podawałam numer i po chwili ta osoba już mogła zdalnie naprawiać mi komputer. Gdy zorientowałam się, że łączy się z moim komputerem nie tylko za moją wiedzą, odinstalowałam ten plik. Zmieniłam system. Czy to możliwe, że on nadal ma pod kontrolą mój komputer? On jest zdolnym informatykiem, z zawodu jest elektronikiem, ale pisze programu komputerowe. Jak mogę się przed nim zabezpieczyć ??? Proszę o pomoc.

(Art20 2007) #2

Po 1 zmień wszystkie hasła do witryn itd,Po 2 przeskanuj jakimś innym skanerem komputer np Dr.WEB CureIt po 3 Jeśli zapora w tym avg jest dobra (a tego niewiem) to nie powinno być problemów.

PS.Polecał bym ci comodo IS

(Pablo_Wawa) #3

Jeśli koleś napisał własny program do zdalnego dostępu (lub inwigilacji), to raczej żaden skaner czy antywirus tego nie wyłapie... :stuck_out_tongue:

(Elbarlowska) #4

Często zmieniam hasła. Skanuję różnymi programami. Dr WEB Curelt jeszcze nie skanowałam :slight_smile: . Zapora wykryła kilka dni temu rootkita. Z tego co wiem ten program jest do zdalnej kontroli nad komputerem, a koleś (mój kuzyn) mieszka w USA. Nawet w adresie mailowym miał nazwę root :shock: . Obawiam się, że Pablo ma rację. Facet się zawziął. Nawiązałam z nim kontakt dwa lata temu przez nk.pl. Przyjaźń kwitła dopóki nie odkrył, że na nk piszę z jak to określił :"innym przyjacielem". Wściekł się, przy okazji w nerwach wygadał się, że się włamał, dla mojego dobra. Widząc moją reakcję odwołał to, że się włamał. Teraz znowu w złości wkleił do maila gify z życzeniami miłego dnia. Czy już zawsze będę włączać komputer ze świadomością, że on tam jest i wszystko o mnie wie? Nawet gdy kupię inny komputer, myślę, że bez trudu mnie namierzy. Najciekawsze jest to, że nic mi w komputerze nie kasuje, nie niszczy, tylko te gify wklejone kilka dni temu to jedyny dowód, że mnie śledzi. :frowning:

(Pablo_Wawa) #5

Reinstalacja systemu?

(Art20 2007) #6

Też o tym myślałem.To chyba będzie najlepszy pomysł.A z ką masz internet ? UPC ? przezprzewodowy ?

Możesz w ostateczności zmienić IP np. przez zmianę dostawcy internetu,ale to oczywiście ostateczność.

Ale przede wszystkim dobra zapora i av musi być.

PS.No niestety tacy odmieńcy też jak ten koleś,nie mający prawdopodobnie własnego życia itd też się zdarzają.

PS.2 Jak masz poczte na gmailu to monitoruj z jakiego IP są logowania.

A jak to nie pomoże to zostaje zgłoszenie na policje.

(Elbarlowska) #7

Nowy W7 Home premium zainstalowałam pod koniec września. Kupiłam też nowy dysk twardy. Stary był od niego. Od niego mam nadal router i płytę główną. Podejrzewałam, że przy okazji zamontował mi keylogera, bo raz miał bezpośredni dostęp do mojego komputera, ale on jest sprytny. Raczej w ten sposób nie ryzykowałby. Zwłaszcza, że żadnego problemu dla niego nie stanowi napisanie specjalnego programu hakerskiego specjalnie dla mojego komputera, o którym wszystko wie. Internet mam z neostrady, (przewodowy) jest zmienny IP, jak pamiętam, to często też robię restart komputera, bo z tego co wiem po każdym uruchomieniu jest inny IP. Wczoraj jeszcze oprócz stałych skanerów przeskanowałam programem Sophos Anti-Rootkit, który wykrył kilkanaście podejrzanych plików, więc je usunęłam. Na szczęście po restarcie komputer się włączył :smiley: .

PS. Ale przecież on ma żonę, są po ślubie już 26 lat, więc nie można powiedzieć, że nie ma własnego życia :wink:

PS 2. Mam pocztę na wp. Zmiana na gmail byłaby trochę kłopotliwa. Ale zapora monitoruje skąd są próby włamania, z jakiego IP. Czasem sprawdzam lokalizację IP, ale jest z różnych zakątków świata. Zresztą kuzyn stwierdził, że może się włamać z każdego IP. jest nieuchwytny, ale zastanawiam się, czy jednocześnie bezkarny. Sprawa z jednej strony jest prosta - nie trzeba namierzać włamywacza, bo wiadomo kto to taki, ale z drugiej strony mam niewiele dowodów na to, że się włamuje. Ale pewnie to normalne, zwykle włamywacze nie zostawiają śladów i dowodów.

-- Dodane 17.11.2011 (Cz) 13:36 --

Sophost Anti-Rootkit wykrył mi jeszcze:

C:\Windows\System32\compact.exe

C:\Windows\System32\DriverStore\pl-Pl\netrast.inf_loc

Czy mogę to uusnąć ???

-- Dodane 17.11.2011 (Cz) 14:37 --

Miało być oczywiście:

Czy mogę to usunąć?

-- Dodane 18.11.2011 (Pt) 15:29 --

Witam! Zrobiłam skan programem Sophos Anti Rootkit i jest taki komunikat:

Warning: Failed to query live registry key \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib\009. You may not have access rights to the whole registry.

Niepoprawna funkcja.

O co chodzi? Czy wszystko jest ok????