Modyfikowanie danych przechodzących przez router

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość modyfikacji danych przechodzących przez router. Jestem administratorem sieci, i chciałbym zamienić słowa które pokazywane są na stronie, słowo xxx na słowo yyy na wszystkich domenach. Czy jest taka możliwość?

Dodam, że w moim przypadku nie jest możliwe zmodyfikowanie poprzez dodatki, np. FoxReplace, chyba że znacie jakieś inne dodatki.

Na samym routerze raczej nie zmienisz treści strony, bo router operuje głównie do 3 warstwy modelu OSI, tzn. zagląda tylko do pakietu IP, bo inne informacje nie są mu zupełnie potrzebne. Router ma tylko wiedzieć gdzie przekazać pakiet, a do tego potrzebny mu tylko docelowy adres IP, natomiast to co jest w warstwach wyższych już go nie interesuje. Pakiety musiałbyś modyfikować przed albo za routerem, tj. przed samym hostem docelowym. Jeśli treści będą przesyłane protokołem IPSec, to istnieje małe prawdopodobieństwo, że uda Ci się w ogóle podejrzeć zawartość pakietu, a co dopiero zmienić jego zawartość. W przypadku innych rozwiązań VPN też łatwo nie będzie, ale jako administrator, powinieneś to wiedzieć.

Za pomocą ataku MITM z telefonu udało mi się zmodyfikować treści w większości miejsc lecz nie w najważniejszym miejscu dla mnie i działało to w całej sieci. Ma ktoś może jakieś inne pomysły na modyfikacje, nie musi być to w całej sieci, może być tylko na jednym stanowisku.