Modyfikowanie GNOME - czy laik to będzie potrafił?

(Ntfss) #1

Czy jest możliwe by laik mógł zmodyfikować interfejs GNOME? Chodzi mi o inne rozmieszczenie przecisków, okien, samego środowiska ale i programów też.

Tylko teraz w jakich katalogach szukać ustawienia tych środowisk #-o

(Qba Lukaszczyk) #2

No pewnie!

W internecie jest wszystko - wiem, bo szukałem.

(Ntfss) #3

Czyli nawet elementary nautilus będę mógł sam zrobić? :stuck_out_tongue:

(scripter1) #4

Laik?

Zależy jak bystry jest ten laik.

Bo bystry laik jak się przyłoży to w końcu napisze cały system...

(Ntfss) #5

Czy jest jakaś dokumentacja do plików źdródłowych Nautilusa? Tyle tam można pozmieniać, że nie wiadomo co do czego służy, bo nie które linie nic nie mówią.

(Pawel Pieczyrak) #6

Pliki z reguły powinny mieć komentarze. Jak nie ma to dokumentację na necie gdzieś na pewno znajdziesz.

(roobal) #7

Jeśli nie masz pojęcia o programowaniu, to za wiele raczej nie zdziałasz, chyba że przy okazji chcesz nauczyć się programować :wink: Jak pisał kolega, mimo wszystko w kodzie źródłowym powinny być komentarze, za co dany fragment kodu odpowiada, w ten sposób możesz się właśnie dowiedzieć w jaki sposób program działa (jedno z warunków wolnego oprogramowania).

Pozdrawiam!

(Ntfss) #8

A czy możliwa jest graficzna modyfikacja interfejsu programów? Niby jest glade ale tam nie ma opcji importowania źródła programu.

(marcin82) #9

Najpierw sugeruję zapoznać się szczegółowo z plikami konfiguracyjnymi środowiska oraz narzędziem gconf-editor.