Modyfikowanie GNOME - czy laik to będzie potrafił?

Czy jest możliwe by laik mógł zmodyfikować interfejs GNOME? Chodzi mi o inne rozmieszczenie przecisków, okien, samego środowiska ale i programów też.

Tylko teraz w jakich katalogach szukać ustawienia tych środowisk #-o

No pewnie!

W internecie jest wszystko - wiem, bo szukałem.

Czyli nawet elementary nautilus będę mógł sam zrobić? :stuck_out_tongue:

Laik?

Zależy jak bystry jest ten laik.

Bo bystry laik jak się przyłoży to w końcu napisze cały system…

Czy jest jakaś dokumentacja do plików źdródłowych Nautilusa? Tyle tam można pozmieniać, że nie wiadomo co do czego służy, bo nie które linie nic nie mówią.

Pliki z reguły powinny mieć komentarze. Jak nie ma to dokumentację na necie gdzieś na pewno znajdziesz.

Jeśli nie masz pojęcia o programowaniu, to za wiele raczej nie zdziałasz, chyba że przy okazji chcesz nauczyć się programować :wink: Jak pisał kolega, mimo wszystko w kodzie źródłowym powinny być komentarze, za co dany fragment kodu odpowiada, w ten sposób możesz się właśnie dowiedzieć w jaki sposób program działa (jedno z warunków wolnego oprogramowania).

Pozdrawiam!

A czy możliwa jest graficzna modyfikacja interfejsu programów? Niby jest glade ale tam nie ma opcji importowania źródła programu.

Najpierw sugeruję zapoznać się szczegółowo z plikami konfiguracyjnymi środowiska oraz narzędziem gconf-editor.