Modyfikowanie przeglądarek

Na moim laptopie z systemem windows 7 mam przeglądarki Internet Explorer oraz Firefox w najnowszej wersji.
Chciałbym zrobić tak, żeby w obu tych przeglądarkach nie wyświetlały się reklamy.
Wiem, że można też jakoś zmodyfikować przeglądarkę Firefox w about:config żeby działała wydajniej i nie pożerała dużo pamięci ram oraz działała też szybciej niż normalnie. Podobno można też wyłączyć śledzenie w about:config. Mam też uruchomiony w firefox 48.02 pocket oraz hello czat, nie wiem czy to ma być włączone czy wyłączone - ja w każdym bądź razie z tego nie korzystam. W dodatkach mam mam tylko rozszerzenie Firefox Hotfix, które pisze mi na żółto, że jest nie zgodne z programem Firefox 48.02 i jest wyłączony - nie wiem do czego to jest i czy to tak ma być ? czy można to usunąć ?
A jeśli chodzi o przeglądarkę Internet Explorer wiem też, że podobno istnieją jakieś skrypty, które można dodać żeby nie blokowały reklam.
Podobno można też i zrobić tak, żeby IE działało szybciej jeszcze w windows 7.
Także jakby ktoś mógłby mi pomóc w tym to byłbym bardzo wdzięczny.

Skoro jest wyłączony, to znaczy, że nie działa - usunięcie nie zmieni nic w działaniu przeglądarki na gorsze.
 

 

W tym celu dla Firefoksa są rozszerzenia, polecam uBlock Origin  https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/ublock-origin/ 

Nie używasz, więc wyłącz, są zbędne dla większości użytkowników.

Pocket oraz hello czat to możesz wyłączyć jeżeli nie korzystasz.

Blokowanie reklam w IE http://download.komputerswiat.pl/internet-i-sieci/dodatki-do-przegladarek-internetowych/adblock-plus-internet-explorer

Wpisz w wyszukiwarkę optymalizacja Firefox. Znajdziesz dużo poradników. Jeżeli będziesz chciał skorzystać to Twój wybór. Według mojego doświadczenia to niewiele przynoszą pożytku, a raczej mogą zaszkodzić. 

Możesz skorzystać z tej już zmodyfikowanej przeglądarki http://www.dobreprogramy.pl/Light,Program,Windows,56667.html

Powiedzcie mi proszę, jak wyłączyć to pocket i hello. Wiem, że to się robiło w about:config tylko nie pamiętam które to były tam wpisy.

A jeśli jeszcze chodzi o przeglądarke Internet Explorer to były jeszcze takie skrypty blokujące reklamy i te się wklejało gdzieś w ustawieniach przeglądarki. To były chyba jakieś filtry do IE. Czy ktoś wie i może mi pomóc ?

W pasek adresu przeglądarki wpisz about:config

Wyszukaj wpis nazwie loop.enabled i zmieni jego wartość z true na false. Wystarczy dwa razy kliknąć myszką na wartość, aby uległa zmianie.

Nastepnie znajdź pozycję browser.pocket.enabled. Kliknij prawym przyciskiem myszy, by zmienić ustawienia z opcji true na false.

Ponownie uruchom przeglądarkę, z której zniknie usługa Pocket i Helo.

W poprzednim poście podałem Ci link do adblock dla IE.

Wiem, że mi podałeś linka do adblocka do IE ale prócz tego istnieje też zestaw dodatkowych filtrów. Miałem takie wcześniej przed formatem. Teraz właśnie nie mogę tego odnaleźć. Czy ktoś może mi pomóc ?

Nie wiem czy o to ci chodzi, sprawdź  http://www.certyficate.it/polski-filtr-adblock/