Modyfikowanie przeglądarek


(Bartosz82) #1

Na moim laptopie z systemem windows 7 mam przeglądarki Internet Explorer oraz Firefox w najnowszej wersji.
Chciałbym zrobić tak, żeby w obu tych przeglądarkach nie wyświetlały się reklamy.
Wiem, że można też jakoś zmodyfikować przeglądarkę Firefox w about:config żeby działała wydajniej i nie pożerała dużo pamięci ram oraz działała też szybciej niż normalnie. Podobno można też wyłączyć śledzenie w about:config. Mam też uruchomiony w firefox 48.02 pocket oraz hello czat, nie wiem czy to ma być włączone czy wyłączone - ja w każdym bądź razie z tego nie korzystam. W dodatkach mam mam tylko rozszerzenie Firefox Hotfix, które pisze mi na żółto, że jest nie zgodne z programem Firefox 48.02 i jest wyłączony - nie wiem do czego to jest i czy to tak ma być ? czy można to usunąć ?
A jeśli chodzi o przeglądarkę Internet Explorer wiem też, że podobno istnieją jakieś skrypty, które można dodać żeby nie blokowały reklam.
Podobno można też i zrobić tak, żeby IE działało szybciej jeszcze w windows 7.
Także jakby ktoś mógłby mi pomóc w tym to byłbym bardzo wdzięczny.


(Cedar) #2

Skoro jest wyłączony, to znaczy, że nie działa - usunięcie nie zmieni nic w działaniu przeglądarki na gorsze.
 

 

W tym celu dla Firefoksa są rozszerzenia, polecam uBlock Origin  https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/ublock-origin/ 

Nie używasz, więc wyłącz, są zbędne dla większości użytkowników.


(Kurp55) #3

Pocket oraz hello czat to możesz wyłączyć jeżeli nie korzystasz.

Blokowanie reklam w IE http://download.komputerswiat.pl/internet-i-sieci/dodatki-do-przegladarek-internetowych/adblock-plus-internet-explorer

Wpisz w wyszukiwarkę optymalizacja Firefox. Znajdziesz dużo poradników. Jeżeli będziesz chciał skorzystać to Twój wybór. Według mojego doświadczenia to niewiele przynoszą pożytku, a raczej mogą zaszkodzić. 

Możesz skorzystać z tej już zmodyfikowanej przeglądarki http://www.dobreprogramy.pl/Light,Program,Windows,56667.html


(Bartosz82) #4

Powiedzcie mi proszę, jak wyłączyć to pocket i hello. Wiem, że to się robiło w about:config tylko nie pamiętam które to były tam wpisy.

A jeśli jeszcze chodzi o przeglądarke Internet Explorer to były jeszcze takie skrypty blokujące reklamy i te się wklejało gdzieś w ustawieniach przeglądarki. To były chyba jakieś filtry do IE. Czy ktoś wie i może mi pomóc ?


(Kurp55) #5

W pasek adresu przeglądarki wpisz about:config

Wyszukaj wpis nazwie loop.enabled i zmieni jego wartość z true na false. Wystarczy dwa razy kliknąć myszką na wartość, aby uległa zmianie.

Nastepnie znajdź pozycję browser.pocket.enabled. Kliknij prawym przyciskiem myszy, by zmienić ustawienia z opcji true na false.

Ponownie uruchom przeglądarkę, z której zniknie usługa Pocket i Helo.

W poprzednim poście podałem Ci link do adblock dla IE.


(Bartosz82) #6

Wiem, że mi podałeś linka do adblocka do IE ale prócz tego istnieje też zestaw dodatkowych filtrów. Miałem takie wcześniej przed formatem. Teraz właśnie nie mogę tego odnaleźć. Czy ktoś może mi pomóc ?


(Kurp55) #7

Nie wiem czy o to ci chodzi, sprawdź  http://www.certyficate.it/polski-filtr-adblock/