Modyfikowanie/ rootowanie androida a gwarancja

Witam! Czy przy wgrywaniu jakiś innych zmodyfikowanych wersji czy rootowaniu andorida traci się gwarancje telefonu? I czy po aktualizacji softu tez? I co najlepiej zrobić z nowym telefonem z androidem 2.3? Aktualizować do 4? Czy wgrać coś innego? Telefon to Samsung Galaxy b5330 chat

Wgrywanie oficjalnych softów oficjalną aplikacją nie zabiera gwarancji.

ROOT/Zmodyfikowane tracisz, ale zawsze możesz po tym wgrać oryginał i wysłać na gwarancje :slight_smile:

i nie strace gwarancji? nie zorientuja sie?

Ten telefon wg strony samsunga ma oficjalne wsparcie do androida 4.0 więc podłącz go pod kompa odpal Program samsunga na kompie i pozwól na aktualizacje.

Ale chodziło mi o rootowianie, czy nie zorientują się gdy wgram modyfikacje jakąś a potem oryginalnego andorida?

Jak będziesz to robił tak jak należy to nie skapną się :slight_smile:

Jak należy to znaczy? Są gdzieś jakieś tutoriale czy coś?

http://forum.android.com.pl wszystko czego dusza androidowa zapragnie.

Właśnie dzwoniłem do samsunga i dowiedziałem się że każda zmiana oprogramowania to utrata gwarancji, więc nie można ani rootować ani nic… Co najwyżej aktualizować więc kolego struart wprowadzasz w błąd

Poczytaj w necie jak to wygląda jak chcesz wysłać na gwarancje to wgrywa się oficjalny soft od samsunga programem ODIN(on wgrywa softa w taki sposób, że nadpisuje całe partycje pamięci) telefon wraca do fabrycznych i wysyłasz na gwarancje i jakoś serwisują :slight_smile: No chyba, że uwalisz telefon w taki sposób, że już nawet nie wstaje i nie możesz softa przywrócić to wtedy faktycznie mogą nie uznać.

Ale jak się tak bardzo obawiasz to nic nie rób lub odpal aplikacje samsunga na kompie i pozwól na aktualizacje i wgra Ci oficjalnego Androida 4.0 bez roota bo to jest akurat gwarantowane przez Samsunga i tu gwarancji na 100% nie stracisz i tyle ja Cię do niczego nie zmuszam.

Mówię tylko jak jest, a nie to co mówi Samsung.