Mogę aktualizować system jeśli w kwarantanie avast mam wira?

Czy mogę aktualizować system windows jeśli w kwarantannie avast mam wirusy a właściwie jednego

Win:32 Malware-gen ? Czy wirusy w takiej kwarantannie są całkowicie unieszkodliwione?

W kwarantannie są nieszkodliwe,czemu go nie usuniesz.Czekasz na 'wyleczenie" ? Nie doczekasz się…

A co ma jedno wspólnego z drugim?

Tak, najczęściej są spakowane i zaszyfrowane aby przypadkiem nie stały się niebezpieczne. Najlepiej opróżnij kwarantanne, do niczego Ci się to nie przyda.

A nie lepiej żeby w tej kwarantannie został?? bo słyszałem kiedyś że, wirusy powinny trafiać na stałe do kwarantanny. A jak wirus zostanie usunięty to może sobie spokojnie samoistnie powrócić przywracając jakąś swoją kopię czy coś… poprzez przywracanie systemu. To prawda?

To, że jest w kwarantannie wcale nie ochrania przed tym, aby nawet ten sam wirus nie powrócił. Zdolność wykrywania zagrożeń przez antywirusy nie jest uzależniona od tego czy już wcześniej miał go w kwarantannie czy nie.

kwarantanna-albo-usun-wirusa-t61996.html Twój napewno nie jest zarażonym plikiem systemowym,działa Ci sytsem poprawnie ? To go wywalaj.Naucz sie korzystać z google /mądrze /