Moge nagrywać CD jednak z DVD juz gorzej

Witam!

Nagrywarka BENQ DVD DD DW1650

Od pewnego czasu mam problem z nagrywarką. Tak jak napisałem w temacie, mogę nagrywać na płyty CD jednak nie mogę nagrać nic na DVD. Problem wygląda mniej więcej tak:

Po wybraniu plików prędkości nagrywania nero rozpoczyna główny proces jednak po około 1 min. wyświetla się komunikat Burn process failed at Yx. Nie wiem co mam z tym zrobić i w czym tkwi problem. Proszę o jakieś wskazówki rady

Pozdrawiam Bibe

:idea: Sprubuj odinstalować całkowicie Nero za pomocą RevoUnistallera (wybierz ostatnią opcję) i zainstaluj je ponownie (najnowszy build aktualnie używanej wersji)

:idea: Sprubuj użyć płytki DVD innej marki np. Sony,Panasonic,Philips (to są dobre marki,które mnie nigdy osobiście nie zawiodły)

:idea: Sprubuj nagrać coś na płytę DVD wielokrotnego zapisu (czy będzie ten sam błąd czy prawidłowe nagranie)

:idea: Sprawdź jakie typy płyt DVD odczytuje twoja nagrywarka

:idea: Sprubuj nagrać DVD+R oraz DVD-R w celu sprawdzenia,z którym formatem płyty są problemy,oraz który lepiej się nagrywa

:idea: Sprubuj przeczyścić laser,przy pomocy odpowiednich do tego preparatów z dużą ostrożnością

Ponadtto z jakim typem płyty DVD masz problem??podaj markę i typ +czy -

Używam płyt TDK DVD+R

TDK to jeden z najgorszych producentów płyt,tak samo jak Hawk,też mam z nimi problemy,polecam Verbatim (chociaż czasami zawodzą) lub Sony ewentualnie Panasonic,te są dobre i wyprubowane

Ok spróbuje. HEH zawsze myślałem ze TDK to jedna z lepszych firm;].

Zauważyłem też napęd nie zawsze chce się otwierać i wydaje przy tym dość dziwne odgłosy, tak samo w trakcie pracy dość dziwnie brzmi

Ja z kolei od jakiegoś czasu mam problem z nagraniem pustych,nowych płyt CD,znanych mark np. BenQ,Sony,które zawsze mi działały,jedynie Think Xtra da się nagrać,system i nero nie widzi tych wcześniejszych zaś sama nagrywarka tak,DVD da się nagrać bez problemu