Mogę posiadać pirackie oprogramowanie?

nie nie . źle napisałeś. ceny na całym świecie są takie same tyko ludzie więcej zarabiają. wszędzie jest więcej kasy tylko nie w tej Polsce rządzonej przez krętaczy i sprzedawczyków. Oprogramowanie wydaje się zbyt drogie bo za mało zarabiamy. Gdybym zarabiał prawdziwą średnią krajową to kupiłbym sobie wszystko oryginalne większość pewnie też. ale nie zarabiam i nie kupie.

oczywiście można inaczej

LINUX :slight_smile: :smiley:

199 zł :?:?:? nadal za dużo? proszę bardzo, openoffice :wink:

Poza tym do windowsowych programów prawie do wszystkich są odpowiedniki darmowe. A co do samego systemu, można już zapłacić te 300 zł a resztę na freeware ;).

nie ma to jak dobra wymowka

ciekawe ze w niemczech ludzie zarabiaja wiecej niz w polsce a tez piraca i tez twierdza ze gdyby zarabiali wiecej to kupowaliby orginaly

Ja wam powiem lepsze.

Mam kumpla-jego ojciec jest policjantem w naszym mieście- a on normalnie ściąga piraty, większość ma pirackiego oprogramowania. Tak samo ma moja koleżanka z klasy.

Wątpie żeby policja wparowała do mnie do domu jeśli np (tylko przykład nie ma nic związanego ze mną) ściągam sobie gry i nagrywam na płyty dla własnego użytu, lub programy typu photoshop.

Witam,

  1. Oprogramowanie nie jest drogie. Win kosztuje niby 500 zł, ale zauważmy, że nie ma potrzeby zmiany wina co 2-3 lata. Ile czasu xp jest na rynku? 7 lat! to daje nam jakieś 72 złote rocznie. To chyba nie jest aż tak dużo? To samo office. Kupujesz jednego i możesz z niego korzystać przez dłuższy okres bez problemu. Ja np windowsy mam na licencji studenckiej- viste i xp, więc nie płacę. Dokupiłem jedynie officea za 200 zł i mam spokój z legalnością softu- odtwarzacze muzyczne, przeglądarki, antywirus, odtwarzacze filmów są za free albo były np z nagrywarką. Stać kogoś na pełną modernizacje kompa co 2-3 lata to chyba i może znaleźć stówkę rocznie żeby mieć legalne oprogramowanie. Oczywiście O ILE CHCE je mieć. Jedyne co mnie boli to to, że ten office i win nie może mieć zastosowań komercyjnych, no ale cóż…

  2. Nie można przechowywać nielegalnego softu w jakiejkolwiek formie, na płycie w szafie czy jako iso na dysku. ( i faktycznie, winy na licencjach studenckich są w formacie iso rozpowszechniane)

  3. O co chodzi z tym wchodzeniem policji bez nakazu? Rozwińcie wątek

O to:

http://www.konnekt.info/forum/index.php … entry80043