MOH2010 czy tania wersja z allegro jest legalna


(chrucik) #1

Witam zainteresowałem się nową odsłoną Medal Of Honor. Postanowiłem kupić i moją uwagę zwróciły o wiele tańsze aukcje zdjęć opakowań MOH z kodem. konkretnie przykład TUTAJ

I mam kilka pytań czy to jest legalne czy nie będzie z tym problemów bliżej nie określonych czy ktoś to kupił i jest w stanie polecić ?! Pudło i płyta nie jest aż tak ważna jak 50 parę złotych oszczędności.

Dziękuję i pozdrawiam Chrucik


(Xeon Bloomfield) #2

Dostajesz zdjęcie pudełka z kluczem, czyli w świetle licencji posiadasz klucz.

Nie wiem jak inni, ale uważam, że jest to legalne, ponieważ ściągasz to dalej drogą elektroniczną przez EA Download Manager`a, który na pewno nie da Ci ściągnąć gry na pirackim kluczu...


(chrucik) #3

No dobrze, teraz pytanie jaka jest szansa ze ktoś ten klucz bedzie miał oprócz mnie. Czy mogą mi odciąć dostęp do konta jesli ktos sie bedzie jeszcze z tego klucza logowal... W sumie dużo osób to kupiło, ale kto wie... Pozdrawiam Chrucik


(MaRa) #4

Zdjęcie pudełka to jeszcze nie jest pudełko.

Ile wynosi cena na oficjalnej stronie? Bo legalnie nie da się kupić taniej niż 10-20%, przecież ten co sprzedaje musiał gdzieś kupić, a na programy nikt nie daje 50% marży. Wyjątkiem są stare programy, które można czasem kupić za grosze, jak ktoś (głównie supermarkety, bo to one zamawiają duże ilości) chce się pozbyć z magazynów.


(chrucik) #5

Oryginał z pudłem okolo120 zl a to jak widac 50 pare...


(Xeon Bloomfield) #6

Tutaj jest taka sama sytuacja jak z Battlefield Bad Company 2...

Na allegro można legalnie kupić za 49,90 zł, kiedy na empik.com kosztuje 128,99 zł...

Fragment aukcji:

Właściwie to samo jest na aukcji z pierwszego postu, jak i tej aukcji (Bad Company 2)...

Klucze elektroniczne (licencje elektroniczne) są przeznaczone do sprzedaży drogą elektroniczną w postaci skanu "kartki" (chodzi o specjalnie przygotowaną kartkę) z tym kluczem. Na zachodzie jest to bardzo rozpowszechniona forma sprzedaży (jak i kupna) tego rodzaju oprogramowania...


(Błażej) #7

Normalna sprzedaż.Od dawna wiele gier można było tak kupować


(Hitm3n) #8

Co do pytania, czy inny gracz też będzie dysponował tym kluczem - nie, nie będzie. Każdy klucz jest unikalny, a pobierając przez EA Download Manager-a nie dostaniesz pirackiej wersji, bo nie dopuści klucza, jeśli jest zarejestrowany na inne konto. W takim wypadku należałoby skontaktować się ze sprzedawcą i pokazać stosowne dowody na niedziałający key.


(Newton) #9

Jest duża szansa.

JA kupiłem w ten sposób klucz do Crysis: Warhead i co prawda gre pobrałem, lecz gdy chciałem ją uruchomić, wyskoczył mi jakiś komunikat z błędem, który okazał się oznajmiać iż mój klucz już został wcześniej przez kogoś użyty i nie mogłem uruchomić gry.

Co prawda, wysłałem screena do sprzedawcy i wymienił mi klucz na sprawny, lecz od tego momentu minęło pół roku i nie ręczę za to czy gdybym dziś znów chciał skorzystać z mojego konta w ea store, pobrać i zagrać w tytuł ponownie, to czy sytuacja by się nie powtórzyła.

Ja bym Ci radził jednak zainwestować w pudełko i mieć pewność że kiedy Ci przyjdzie ochota to sobie pograsz i nie przywita Cię ten sam komunikat co mnie.

Jak widać zostałem oszukany przy pierwszym podejściu, pomimo tego iż sprzedający w opisie aukcji, zapewniał że klucze są nowe i pochodzą z legalnego źródła.

Na Twoim miejscu bym nie ryzykował.

Ja się już wyleczyłem z "cudownie tanich elektronicznych wersji z allegro".


#10

Ta wersja jest legalna. Po prostu te gry nie są kupowane w Polsce (a gdzie, nie wiem), tylko gdzieś gdzie widocznie jest sporo taniej.


(Łukash) #11

chrucik , Nie kupuj tej gry ,jest beznadziejna.


(superbike08) #12

dokładnie. według mnie jest śmieszne, ze kampania jest na 4 godz..


(Łukash) #13

superbike08 , dokładnie ,a te 4 godziny żywcem zerżnięte z BFBC2 + marna przez duże M ,podróba COD MW ,sztuczna inteligencja wrogów po prostu miażdży ,można stać sobie w miejscu i po prostu jednym strzałem ściągać wrogów ,brak zniszczeń i odrzutu :!: .Problemy z serwerami w multi ,wywala nie łączy i nuda.Jak nie masz to kup BF BC 2+ Vietnam .


(superbike08) #14

kampania w Bac company 2 też była krótka, ale dostarczała tyle emocji !!

I, wszyscy zachwalają muli bad company 2, a grałem przez xboxa live i jest głupie nudne i według mnie kompletnie źle zrobione, i przydał by się w niej taki tryb jak dedmatch