Mój avast nie "mówi"

Od ponad pół roku mam avasta. Sprawdza sie genialnie. Od niedawna dowiedziałam się od paru znajomych, że powinnam otrzymywać komunikaty - np. o nowej wersji bazy wirusów - dzwiękowo, tzn. dokładniej powinnam to usłyszeć. Sprawdzałam w ustawieniach ale niestety dzwięki są tylko windowsa. Poradzcie, gdzie mam szukać powiadomień głosowych.

a masz najnowszą wersje avasta ?

BLONDYNA36 - przepraszam, że od początku.

Czy korzystasz z programów obsługiwanych przez kartę dźwiękową ?

Sądzę, że problem leży w ustawieniach karty dźwiekowej - avast nie ma możliwości ustawienia powiadomień głosowych - są mu przypisane…

W sytuacji, gdy programy obsługiwane przez kartę dźwiękową działają normalnie, można ewntualnie przeinstalować avast, być może jakiś błąd pliku odpowiadającego za “mowę” avasta, ale to już gdybanie…

Pozdrawiam

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 11:06

BLONDYNA36

Przyszło mi jeszcze na myśl, że być może coś zmianiałaś w ustawieniach standardowych i nieopatrznie zaznaczyłaś w aplecie Dźwięki opcję - “wyłącz dźwięki programu avast”.

Sprawdź :

PPM na ikonę avast->Ustawienia programu->Dźwięki- powinno być odhaczone “wyłącz dźwięki programu avast”

Klikając w tym aplecie na Ustawienia , możesz ustawić dalsze właściwości dźwięku, optymalne dla Ciebie w trakcie używania avasta…

Pozdrawiam

Karta dzwiękowa działa ok. Co do przeinstalowania avasta to zastanawiam się czy jest w ogóle sens to robić, ponieważ poza problemami z " mową " reszta działa normalnie.

A co do dzwięków to mam właśnie nie odhaczone " wyłącz dzwięki programu avast " i czy tak nie powinno być? Odhaczenie nie powoduje właśnie wyłączenia dzwięków?

Pozdrawiam

ściągnij najnąwszą wersję avast hoc i tak to beznadziejny program nie wykrywa wiekszości wirusów

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Ja nie narzekam. U mnie działa ok.

Pozdrawiam

BLONDYNA36

Jeżeli opcję “Wyłącz dźwięki programu avast” masz zaptaszoną , to oczywiście chcąc słuchać jak avast “mówi” musisz tą pozycję odhaczyć - zapewne to jest przyczyną niemej komunikacji avasta…

Pozdrawiam

Niestety cały czas nie miałam i nie mam " zaptaszonej " tej opcji. Prawdopodobnie inna jest przyczyna.

Otwierając ustawienia avasta, opcja dzwięki i dalej ustawienia, dalej właściwości, dzwięki i są tylko dzwięki windowsa a nie ma dzwięków avasta, które można by przypiąć do odpowiednich zadań.

Pozdrawiam

BLONDYNA36

Nie chcąc zostawiać problemu bez próby rozwiązania, zapytam jeszcze tylko:

spójrz jeszcze raz do Dzwięki -> Ustawienia -> Właściwości i tam zobacz czy w aplecie “Głośność urządzenia” nie masz zaznaczone - Wycisz,

oraz czy masz zaznaczone - Umieść ikonę głośności na na pasku zadań.

Jeżeli tak jest, a masz pewność, że karta dźwiękowa jest sprawna i poprawnie skonfigurowana to musi być to błąd pliku odpowiadajacego za "struny głosowe"avasta, a w takim przypadku, jeżeli ta przypadłość jest dużym dyskomfortem w używaniu programu, pozostaje przeinstalowanie…

Pozdrawiam

Ewentualnie zastanowię się nad przeinstalowaniem. Mimo wszystko dzięki za pomoc i pozdrawiam.