Moj cd-rom nie czyta płyt

Witam! Mam problem…otóz mój cr-rom nie czyta płyt, ale je nagrywa…dzisiaj kupiłem nowy naped dvd i takze nie chodzi…nowy naped jest podlaczony tak ja poprzedni…dlaczego nie czyta płyt?? Czym to moze byc spowodowane…Prosze o jak najszybsza odp. Z góry thx

Może coś z połączeniem (spróbuj inną taśmę) albo zworka żle włożona…

A gdzie ma byc zworka wlozona?? Jakie to ma znaczenie??

skoro system wykrywa urządzenie to ze zworkami nic nie zmieniaj, wymień taśmę, może system nie widzi że została włożona płytka (nie działa Autorun) spróbuj otworzyć CD przez Mój Komputer -> Napęd DVD.

Właśnie tak robiłem…przed wlozeniem plyty do napedu jest napisane ze to dvd, a po wlozeniu ze to jest naped CD…

W takim razie sprobuje wymienic tasme…

a wkładasz CD czy DVD ??

cd

to normalne jak wkładasz cd do napędu dvd.

Bo jak niema płyty to pokazuje rodzaj nagrywarki, a jak włożysz to rodzaj płyty.

Ale tak samo bylo z napedem CD-RW…pozyczylem tasme od kumpla…zamontowalem i nadal to samo…co jest grane?? Czy bez formatu kompa sie nie obejdzie??

a z windowsowej płyty komp startuje ??

Zaraz zobacze i napisze…

Złączono Posta : 22.10.2007 (Pon) 20:09

Hehe ale jaja…wlozylem plyte Windowsa i uruchomilem ponownie kompe…plyta byla odtwarzana wiec nic nie robilem…zalogowalem sie do Windowsa…i normalnie odtworzyl plyte…i teraz juz wszystko smiga…zobaczyym jak dlugo :slight_smile:

Złączono Posta : 22.10.2007 (Pon) 21:05

Długo sie nie nacieszylem…;/ wlaczylem kompa ponownie i juz nie czyta…wogole nie wprawia plyte w ruch…wie ktos jak moge naprawic ta usterke?? Prosze o pomoc…

Złączono Posta : 23.10.2007 (Wto) 18:18

Wiec pomoze mi ktos??