Moj cd-rom nie czyta płyt

(Speedway Rider) #1

Witam! Mam problem....otóz mój cr-rom nie czyta płyt, ale je nagrywa...dzisiaj kupiłem nowy naped dvd i takze nie chodzi...nowy naped jest podlaczony tak ja poprzedni...dlaczego nie czyta płyt?? Czym to moze byc spowodowane...Prosze o jak najszybsza odp. Z góry thx

(Unocal) #2

Może coś z połączeniem (spróbuj inną taśmę) albo zworka żle włożona...

(Speedway Rider) #3

A gdzie ma byc zworka wlozona?? Jakie to ma znaczenie??

(Technik Elektro) #4

skoro system wykrywa urządzenie to ze zworkami nic nie zmieniaj, wymień taśmę, może system nie widzi że została włożona płytka (nie działa Autorun) spróbuj otworzyć CD przez Mój Komputer -> Napęd DVD.

(Speedway Rider) #5

Właśnie tak robiłem....przed wlozeniem plyty do napedu jest napisane ze to dvd, a po wlozeniu ze to jest naped CD...

W takim razie sprobuje wymienic tasme...

(Technik Elektro) #6

a wkładasz CD czy DVD ??

(Speedway Rider) #7

cd

(Technik Elektro) #8

to normalne jak wkładasz cd do napędu dvd.

(matrix012345) #9

Bo jak niema płyty to pokazuje rodzaj nagrywarki, a jak włożysz to rodzaj płyty.

(Speedway Rider) #10

Ale tak samo bylo z napedem CD-RW...pozyczylem tasme od kumpla....zamontowalem i nadal to samo...co jest grane?? Czy bez formatu kompa sie nie obejdzie??

(Technik Elektro) #11

a z windowsowej płyty komp startuje ??

(Speedway Rider) #12

Zaraz zobacze i napisze...

Złączono Posta : 22.10.2007 (Pon) 20:09

Hehe ale jaja....wlozylem plyte Windowsa i uruchomilem ponownie kompe....plyta byla odtwarzana wiec nic nie robilem....zalogowalem sie do Windowsa....i normalnie odtworzyl plyte...i teraz juz wszystko smiga...zobaczyym jak dlugo :slight_smile:

Złączono Posta : 22.10.2007 (Pon) 21:05

Długo sie nie nacieszylem...;/ wlaczylem kompa ponownie i juz nie czyta...wogole nie wprawia plyte w ruch...wie ktos jak moge naprawic ta usterke?? Prosze o pomoc...

Złączono Posta : 23.10.2007 (Wto) 18:18

Wiec pomoze mi ktos??