Mój dysk jest do wyrzucenia?

(Dawid 125) #1

Cześć, od wczoraj borykam się z błędami CRC, które wyskakują przy próbie przekopiowania większości plików na inną partycję, inny folder czy też dysk zewnętrzny... Przed chwilą wyskoczył nawet przy pobieraniu pliku, dawno nie formatowałem dysku, a więc co mi zaszkodzi - wgrałem system od nowa, jednakże problem nie zniknął. Tata mi podpowiadał, że problem może tkwić w pamięci RAM, próbowałem przekładać, przemieniać, zakładać inne - nic to nie pomogło. Wyczytałem, że może to być kwestia dysku, ściągnąłem HD Tune, przeskanowałem dysk (Opcja Quick Skan)

lv0a.png

Zakładka Health:

og84.png

Czy ten dysk tak w ogóle nie grzeje się czasami za mocno?

Nie będę ukrywał - nic się nie znam, nie udaję jakiegoś speca, jestem zielony, więc prosiłbym o mówienie do mnie w języku chłopskim. Czy ten dysk jest uszkodzony? Da się go jakoś naprawić?

(krejzol123) #2

Temperatura jest według mnie o dużo za wysoka ze ssów wynika że dysk jest uszkodzony

DiVi , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(falcon89) #4

Temperatura dysku nie powinna być twoim głównym zmartwieniem.

Dysk jest w bardzo złym stanie, niezwłocznie wykonaj kopie plików i możesz szykować się na wymianę dysku.

(Dawid 125) #5

Wykonałem ten sam test ale przeczekałem te kilkanaście minut, około 1/4 kratek na czerwono... Szkoda... Panowie, a powiedzcie mi co mam zrobić z plikami, których nie mogę przekopiować ze względu na ten błąd CRC?

(falcon89) #6

kliknij prawym na partycję systemową ©, Właściwości, Narzędzia, Sprawdź (tylko pierwsza opcja ma być zaznaczona), kliknij Rozpocznij, Zaplanuj sprawdzanie dysku i uruchom ponownie komputer.

Wykonaj to samo z resztą partycji (nie trzeba uruchamiać ponownie komputera).