Mój dysk sie kurczy - przy zmienianiu systemów op

Ostatnio instalowałem i kasowałem rózne dystrybucje linuxa, reinstalowałem windę, chwilowo oba systemy byly razem, pozniej znow kolejne dystrybucje, partycjonowanie, formatowanie i tak na potęge. Zauwazylem ze powierzchnia mego dysku jaką widze np. w momencie przygotowań do partycjonowania w instalacji windows czy jakiegos linuxa staje sie CORAZ MNIEJSZA za kazdytm razem kiedy zmieniam systemy !!

Normalnie mam dysk 250 gb, a teraz 229 gb (podczas instalacji, tworzenia partycji dla jakiegoś os-u).

proste nie możno często formatować dzielić na partycje i inne :stuck_out_tongue:

bzdura, ja ostatnio non stop instaluje jakiegoś linuxa, /kasuję/to windowsa zainstaluje, i tak w kółko,dysk mi się nie zmniejszył nawet o 1 KB

Zobacz,czy Windows nie tworzy ci kilku punktów przywracania na dzień,albo czy nie masz vira,który się dopisuje stale zwiększając rozmiar plików

gdzie patrzec z tymi punktami przywracania? jakos nigdy tego nie moge znaleść :slight_smile:

Panowie, ja juz straciłem 25 gb :frowning: Boje sie cokolwiek znow ciąć.

knapik proszę zmienić tytuł na konkretny

Jeśli sie zmniejsza to podaj inną pojemność dysku :slight_smile:

Poporstu troche innych przelicznik sprawia że dysk zawsze jest troche mniejszy niż zapewnia producent. Powodem jest system dwujokwy (komp) i dziesiętny (producent) :stuck_out_tongue: Tak to w skrtoecie można opisać.

Aha czyli mozna podac wiecej niz sie ma tam napisane tak?