Mój knff czy to legalne?

Witam jakiś czas temu kupiłem laptopa FS Amilo Pi2540, no i jako noob od lapów, odrazu spaprałem sprawę usunąłem vistę razem z partycją recovery :confused: gdy zrozumiałem swój błąd postanowiłem wrócić do visty. Ściągnołem instalkę z neta. Zainstalowałem podając klucz produktu z naklejki na obudowie kompa. Co się okazało system się zainstalował, zarejestrowałem go na stronie MS, ale pokazuje mi że to wersja 64bit, a kupując laptopa była Vista home basic 32bit. Zadzwoniłem do FS Polska, i konsultant mi powiedział, że klucze są tak tworzone, że po wpisaniu instaluje się wersja przypisana pod dany klucz, a mi jednak zainstalowała się wersja 64bit. Stąd moje pytanie czy to legalne? czy jestem piratem ? Bo nie wiem jak to jest, system w końcu przyjął mój… FS Polska przyśle mi do 10 dni recovery disk i stąd pytanie by być legalny muszę zainstalować system z recovery? czy ten obecny 64bit też jest legalny??? Pytam bo chce dokupić pamięć ram a wiem że 64bit obsłuży mi 2x2gb a 32bit tylko 3gb… Zależy mi na większej ilości ram, ale nie chcę być piratem więc dlatego pytam… bo nie wiem czy kupić kości 2x2gb czy tylko jedną 2gb i dorzucić do mojej obecnej pamięci…

Proszę o odpowiedź

Zależy jaka to vista jeśli ultimate to klucz pasuje bodajrze do obu wersji…

klucz powinien pasowac do 32 bit i do 64 bit sam sprawdzalem:D

To wersja Home basic pisałem w poście, ale czy to legalne że użyłem innej instalki niż płyt recovery dostarczonych do lapka??

nie chce być piratem

płyta nie ma znaczenia, jak masz oryginalny klucz to wszystko jest legalnie.

do wersji x86 i x64 jest ten sam klucz. Jest to legalne. Nie musisz niczego się obawiać

dziękuję za odpowiedź myślę że temat do zamknięcia…