Mój kolega zrobił raanking programów antywirusowych :)

wyniki 17 antywirów zrobiły na mnie spore zaskoczenie.

testowane były wszystkie rodzaje wirusów.

od reklamiarzy po trojany :]

1.mks_vir - 99,05%

2.Kaspersky 5 - 98,89%

3. NOD32 - 97,66%

4.Norton - 97,58

5.ArcaVir 2006 - 96,82

6.F-Secure - 96,03

7.BitDefender - 95,04

8.AntiVirenKit - 94,00

9.eTrust Antivirus - 92,01

10.McAfee VirusScan 9.0 Professional - 89,56

11.Norman Virus Control - 88,23

12.F-Prot Antyvirus - 87,84

13.Panda - 86,52

14.AVAST! - 86,50

15.Dr.WEB - 82,12

16.AVG - 74,58

17.ClamWin Free Antivirus 0.88 - 42,88

mks_vir najlepszy (polski) wogole polskie są w czołówce :wink:

zielonym sa napisane polskie antywiry.

Nijak do mnie przemawiają wyniki owego testu 8)

Jak dla mnie kompletnie niewiarygodny :stuck_out_tongue:

on robi wyniki testów dla gazet komputerowych ;p

jak chcesz moge go poprosić o wcześniejszy test?

dziwne wyniki

Avast nigdy mnie nie zawiódł

no wiesz ja kiedyś miałem avasta! i komp mi siadł po 1 dniu ja dużo ściągam :wink:

To poprosimy o szczegóły tego testu :slight_smile:

za to teraz mam mks_vir i komp mi już ładnych pare miesięcy chodzi :wink: nom może troszkę muli ale wykrywalnośc wirusów jest bardzo dobra tak samo w NOD-zie

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 15:44

kiedyś miałem BitDefender 9 i mi sie internet nie działał.

Jakoś czytam prasę komputerową i przeglądam różne testy na necie i jeszcze nigdzie nie spotkałem MKSa na pierwszym miejscu. Nawet zważając na ich ostatnie problemy z aktualizacjami praktycznie nie jest to możliwe.

nom widziałem mks 8 ,7 ,12!

ale wiem używam mks-u i on miał 3 dniowy problem z aktualizacją chyba 20,21,22 ale te wyniki sa z początku marca a Norton 2005 nie jak np. Arca która w teście jest 2006 ;p

avast tak nisko i gożej od pandy kłamca!!

Chyba 3 miesięczną :stuck_out_tongue:

Problemy rozpczęły się w grudniu zeszłego roku i do tej pory wszystko jeszcze nie jest w porządku. (a tricki w stylu samej zmiany daty bazy wirusów, są poniżej pasa w stosunku co do klientów którzy zaufali marce stworzonej przez św. pamięci Marka Sella). Marka zabrakło i na program i firmę rzuciło się stado hien i doprowadziło do obecnej sytuacji.

a oto wynik testu z końca stycznia :slight_smile:

  1. Kasperky 99,05%

2.Norton 99,01%

3.F-Secure 98,20%

4.mks_vir 97,99

5.BitDefender 96,51

6.NOD32 96,28

7.ArcaVir 96,11

8.AVK 95,08

9.Etrust Antivirus - 94,42

10.McAfee VirusScan - 93,00

11.F-Prot Antyvirus - 90,84

12.AVAST - 89,51

13.Norman Virus Control - 89,33

  1. Panda - 87,65

15.ClamWin Free Antivirus 0.88 - 36,97

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 16:00

żartujesz u mnie od początku stycznia wszystko ok!

u mnie w szkole jest mks i tak samo codzienne aktualizacje!

mhm… może twój pakiet jest popsuty ;p

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 16:01

miga mi co chwila monitor może to być wirus ?

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 16:06

(a tricki w stylu samej zmiany daty bazy wirusów, są poniżej pasa w stosunku co do klientów którzy zaufali marce stworzonej przez św. pamięci Marka Sella)

żartujesz :expressionless: ?

to oni specjalnie tak robili że niby wersja jest zaktualizowana?

Mylisz się. Wynika to najprawdopodobniej z braku wiedzy na ten temat. Sprawa jest o wiele szersza i dotyczy spuścizny po Marku Sellu, który miał kilkoro dzieci z różnymi kobietami. Teraz kazdy ciągnie w swoją stronę. Ludzie, którzy tworzyli MKS-a w trosce o to by majątek i kody programu nie zostały rozszarpane, utworzyli ArcaVir przenosząc do niego wszystkie kody źródłowe i zasoby ludzkie. ArcaVir to po prostu MKS nieco odświeżony wizualnie

Było to zresztą doskonale opisane w jednym z magazynów CRN

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 16:09

Zupełnie bez sensu. Przeciez ClamWin nie ma aktywnego monitora antywirusowego. Co tu porównywać? Może ten Twój znajomy zastanowi się porządnie i zrobi te testy jak trzeba? :>

Dla jakich :?

Szanowane Magazyny komputerowe przeprowadzają testy, nie na zwykłych komputerach tylko w laboratoriach przeznaczonych do tego.

A jak kolega testuje te AV jakie typy wirusów poddaje do skanowania i czy to tylko sama skutecznośc czy zestawienie paru innych czynników.

Zupełnie niewiarygodne i dziwne wyniki, a pozatym test dla magazynów komputerowych napewno nie znalazł by się wczesniej niz wydanie gazety.

Wcale nie, pod pojęciem stado hien rozumiem spadkobierców Marka Sella jak i udziałowców MKSa. Zwykłego usera nie interesują konfilkty wewnętrzne w firmie a jedynie program (skutecznie działający antywir - i taką marką się cieszył MKS za życia Marka). Co z nim zrobili powyżej cytowani wszyscy widzą 8)

Witam

A gdzie Avira (obecna nazwa Antivir PE)? W końcu Avast i AVG były, to gdzie podział się trzeci z najlepszych(w/g Chipa) darmowych programów antywirusowych.

Jaka procedura, ile wirusów, badano heurystyke czy może test przeprowadzono “na pałę”? Przynajmniej na razie tak ten test wygląda.

Mniejmy nadzieje, że ten “test” nigdzie się nie ukaże :?

Może kolega powinien zająć się czymś prostrzym :x

Albo zostanie to opisane dokładnie - metodologia testu albo szkoda miejsca w bazie danych forum na ten temat

a ja wam mowie ze najlepszy jest kaspersky albo norton, bo mialem oby dwa i zaden mnie nie zwiodł. Obecnie uzywam kaspersky personal pro

Na razie przenosiny do działu Na Luzie