Mój kolega zrobił raanking programów antywirusowych :)

(Jem Mirabelki) #1

wyniki 17 antywirów zrobiły na mnie spore zaskoczenie.

testowane były wszystkie rodzaje wirusów.

od reklamiarzy po trojany :]

1.mks_vir - 99,05%

2.Kaspersky 5 - 98,89%

3. NOD32 - 97,66%

4.Norton - 97,58

5.ArcaVir 2006 - 96,82

6.F-Secure - 96,03

7.BitDefender - 95,04

8.AntiVirenKit - 94,00

9.eTrust Antivirus - 92,01

10.McAfee VirusScan 9.0 Professional - 89,56

11.Norman Virus Control - 88,23

12.F-Prot Antyvirus - 87,84

13.Panda - 86,52

14.AVAST! - 86,50

15.Dr.WEB - 82,12

16.AVG - 74,58

17.ClamWin Free Antivirus 0.88 - 42,88

mks_vir najlepszy (polski) wogole polskie są w czołówce :wink:

zielonym sa napisane polskie antywiry.

(fiesta) #2

Nijak do mnie przemawiają wyniki owego testu 8)

Jak dla mnie kompletnie niewiarygodny :stuck_out_tongue:

(Jem Mirabelki) #3

on robi wyniki testów dla gazet komputerowych ;p

jak chcesz moge go poprosić o wcześniejszy test?

(Kpc21) #4

dziwne wyniki

Avast nigdy mnie nie zawiódł

(Jem Mirabelki) #5

no wiesz ja kiedyś miałem avasta! i komp mi siadł po 1 dniu ja dużo ściągam :wink:

(MarS) #6

To poprosimy o szczegóły tego testu :slight_smile:

(Jem Mirabelki) #7

za to teraz mam mks_vir i komp mi już ładnych pare miesięcy chodzi :wink: nom może troszkę muli ale wykrywalnośc wirusów jest bardzo dobra tak samo w NOD-zie

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 15:44

kiedyś miałem BitDefender 9 i mi sie internet nie działał.

(fiesta) #8

Jakoś czytam prasę komputerową i przeglądam różne testy na necie i jeszcze nigdzie nie spotkałem MKSa na pierwszym miejscu. Nawet zważając na ich ostatnie problemy z aktualizacjami praktycznie nie jest to możliwe.

(Jem Mirabelki) #9

nom widziałem mks 8 ,7 ,12!

ale wiem używam mks-u i on miał 3 dniowy problem z aktualizacją chyba 20,21,22 ale te wyniki sa z początku marca a Norton 2005 nie jak np. Arca która w teście jest 2006 ;p

(Daroo7) #10

avast tak nisko i gożej od pandy kłamca!!

(fiesta) #11

Chyba 3 miesięczną :stuck_out_tongue:

Problemy rozpczęły się w grudniu zeszłego roku i do tej pory wszystko jeszcze nie jest w porządku. (a tricki w stylu samej zmiany daty bazy wirusów, są poniżej pasa w stosunku co do klientów którzy zaufali marce stworzonej przez św. pamięci Marka Sella). Marka zabrakło i na program i firmę rzuciło się stado hien i doprowadziło do obecnej sytuacji.

(Jem Mirabelki) #12

a oto wynik testu z końca stycznia :slight_smile:

1. Kasperky 99,05%

2.Norton 99,01%

3.F-Secure 98,20%

4.mks_vir 97,99

5.BitDefender 96,51

6.NOD32 96,28

7.ArcaVir 96,11

8.AVK 95,08

9.Etrust Antivirus - 94,42

10.McAfee VirusScan - 93,00

11.F-Prot Antyvirus - 90,84

12.AVAST - 89,51

13.Norman Virus Control - 89,33

1. Panda - 87,65

15.ClamWin Free Antivirus 0.88 - 36,97

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 16:00

żartujesz u mnie od początku stycznia wszystko ok!

u mnie w szkole jest mks i tak samo codzienne aktualizacje!

mhm… może twój pakiet jest popsuty ;p

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 16:01

miga mi co chwila monitor może to być wirus ?

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 16:06

(a tricki w stylu samej zmiany daty bazy wirusów, są poniżej pasa w stosunku co do klientów którzy zaufali marce stworzonej przez św. pamięci Marka Sella)

żartujesz :expressionless: ?

to oni specjalnie tak robili że niby wersja jest zaktualizowana?

(MarS) #13

Mylisz się. Wynika to najprawdopodobniej z braku wiedzy na ten temat. Sprawa jest o wiele szersza i dotyczy spuścizny po Marku Sellu, który miał kilkoro dzieci z różnymi kobietami. Teraz kazdy ciągnie w swoją stronę. Ludzie, którzy tworzyli MKS-a w trosce o to by majątek i kody programu nie zostały rozszarpane, utworzyli ArcaVir przenosząc do niego wszystkie kody źródłowe i zasoby ludzkie. ArcaVir to po prostu MKS nieco odświeżony wizualnie

Było to zresztą doskonale opisane w jednym z magazynów CRN

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 16:09

Zupełnie bez sensu. Przeciez ClamWin nie ma aktywnego monitora antywirusowego. Co tu porównywać? Może ten Twój znajomy zastanowi się porządnie i zrobi te testy jak trzeba? :>

(El Presidento) #14

Dla jakich :?

Szanowane Magazyny komputerowe przeprowadzają testy, nie na zwykłych komputerach tylko w laboratoriach przeznaczonych do tego.

A jak kolega testuje te AV jakie typy wirusów poddaje do skanowania i czy to tylko sama skutecznośc czy zestawienie paru innych czynników.

Zupełnie niewiarygodne i dziwne wyniki, a pozatym test dla magazynów komputerowych napewno nie znalazł by się wczesniej niz wydanie gazety.

(fiesta) #15

Wcale nie, pod pojęciem stado hien rozumiem spadkobierców Marka Sella jak i udziałowców MKSa. Zwykłego usera nie interesują konfilkty wewnętrzne w firmie a jedynie program (skutecznie działający antywir - i taką marką się cieszył MKS za życia Marka). Co z nim zrobili powyżej cytowani wszyscy widzą 8)

(Viliae) #16

Witam

A gdzie Avira (obecna nazwa Antivir PE)? W końcu Avast i AVG były, to gdzie podział się trzeci z najlepszych(w/g Chipa) darmowych programów antywirusowych.

Jaka procedura, ile wirusów, badano heurystyke czy może test przeprowadzono “na pałę”? Przynajmniej na razie tak ten test wygląda.

(Monczkin) #17

Mniejmy nadzieje, że ten “test” nigdzie się nie ukaże :?

Może kolega powinien zająć się czymś prostrzym :x

Albo zostanie to opisane dokładnie - metodologia testu albo szkoda miejsca w bazie danych forum na ten temat

(Jimmyons) #18

a ja wam mowie ze najlepszy jest kaspersky albo norton, bo mialem oby dwa i zaden mnie nie zwiodł. Obecnie uzywam kaspersky personal pro

(Asterisk) #19

Na razie przenosiny do działu Na Luzie