Mój komp+new grafa - pomoże coś?/ zaprzaszam do dyskusji

Witam kilka miesięcy temu założyłem podobny, prawie taki sam temat ale jakoś nie otrzymałem odpowiedzi…dyskusja zbiegła z toru i gadaliśmy o zasilaczu itp. Ale ponownie zakładam temat bo chcę sie w końcu dowiedzieć czy kupno nVidia GeForce 7600GS AGP x8 pomoże usprawnić mój komputer a oto on:

procesor Intel Celeron D 2,8 GHz

768MB RAM DDRAM(-64, więcej info przy grafie)

Płyta ASRock P4VM800 AGP x8

Dysk 80GB WD

Zasialcz FEEL 300W

Karta Graficzna VIA/S3G UniChrome Pro IGP 64MBZINTEGROWANA(dlatego - 64 MB od RAM-u :)

wiem że zaraz mi napiszecie że najpierw muszę zasilacz nowy kupić, wiem o tym i proszę o tym nie pisać interesuje minie tylko odpowiedź na to pytanie:

Czy jak do mojego komputera o tej konfigurcji co przed chwilą podałem DODAM wyżej wymienionom karte graficzną(7600) to będe mógł godnie se pograć? no nie musi to być DIRT na hight wystarczy ze mi CoD2 bedzie płynnie działał NFS MW itp.

PS: sory za oty al mi sie słownik w mozilli “popsuł” :slight_smile:

Pomoże.

Choć możesz rozważyć też 7300GT, jest tańsza, a nie wiele słabsza.

na pewno odpalisz te gry ale jaka będzie ich płynność trudno oszacować, wąskim gardłem dla tej karty graficznej będzie słaby procesor, trochę mało ramu i dość powolny dysk twardy nie rokuje wystarczającej wydajności w kontekście owych gier. należy też wspomnieć o tym nieszczęsnym zasilaczu, jak go obciążysz tą kartą to komp może utracić stabilność a nawet w niedługim czasie ulec uszkodzeniu. 50zł kosztuje zasilacz na którym sprzęt będzie działał stabilnie.

Dokładnie, dlatego nie szarp się na zbyt mocną grafikę. Różnicę w cenie lepiej dołóż do dobrego zasilacza (niestety, choć chciałeś, by o tym nie wspominać), to konieczne.

Ze względu na dość słabą reszę zestawu, zbyt mocna grafika będzie zbędnym wydatkiem. Ten procek nie “nakarmi” jej wystarczającą ilością danych, byś zauważył różnicę pomiędzy 7600GS, a 7300GT.

Jednak, nawet 7300GT wymaga w miarę mocnego i przede wszystkim stabilnego zasilania.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

kup nowy zasilacz :smiley: :stuck_out_tongue:

a w mozilli jest funkcja “wykasuj zdania z uwagami nie na temat” ??

dobra koniec OT

polecam 7300gt palita jest nawet lepszy od niektóych 7600… (bez OC)

proc będzie blokował wydajność grafy, to prawda ale nie kupi fx-a 5200 :stuck_out_tongue:

co do zasilacza forton 400W albo amacrox 450PNF (ale 400PNF raczej starczy) albo chiefteca 400W…

palit 7300gt jest słaby bo ma zaniżone taktowania względem np. kart Galaxy z tym samym chipsetem.