Mój komputer ciągle się resetuje

Poprzednie porady dotyczyły HDD z którym najwyraźniej coś jest nie w porządku, może to być związane z zasilaczem ale nie musi HDD na pewno był wadliwy, bardzo dobrze, że na nim pracujesz. Sprawdź za jakiś czas jeszcze SMART dowolnym programem np HDTune i wstaw na forum. Co zaś się tyczy zasilacza to to napięcie na linii 12V powinno wynosić około 12V Nie wiem na ile ten program, którego używasz jest wiarygodny. Sprawdź tę wartość w biosie, miernikiem, poradniki znajdziesz zarówno na DP. Najważniejszy jest pomiar z miernika. Jeśli zasilacz podaje prawidłowe napięcie to problemem jest płyta gówna.

Screeny z HD tune :

http://tinypic.com/r/2cr224n/6

http://tinypic.com/r/syb1xs/6

Najdziwniejsze jest to że komp resetuje się obojętnie . Raz co 2 h , raz od razu . Najgorsze to że jak pojadę do serwisu i coś wywnioskują , to znowu bedę coś musiał wysłać na gwarancję i bedę czekać ponad miesiąc :frowning:

Dodane 13.01.2013 (N) 22:20

Aha i jeszcze jedno . W biosie pokazuje mi normalne napięcia . Czyli do 5% . Więc jutro wezmę miernik i sprawdzę sam .

butros123 , załóż temat bo autor krzysiub1 , nie rozwiązał problemu i dwa problemy pod jednym tematem pomimo podobnych objawów robią zamieszanie. Nie mniej jednak póki założysz temat to jest parametr SMART z dysku :Atrybut 188 ( BC )

Command Timeout

Ilość przerwanych operacji z powodu nie odpowiadania dysku na komendy. Normalnie ten parametr powinien wynosić zero jeśli jest inaczej może to świadczyć o poważnych problemach z zasilaniem dysku (złączem zasilaczem ect.)

Krytyczny: Tak (Im niższa wartość tym lepiej)

Wartość błedu nie jest duża bo wynosi tylko 2 ale może być jakąś informacją do dotarcia przyczyny problemu. Na początek możesz sprawdzić połączenia podociskać . Zmienić kabel sygnałowy od dysku czy też przełożyć do innego gniazda na płycie głownej. Sprawdzić stan kondensatorów na płycie głównej czy nie są wypukłe, temperatury np HWMonitor . Jak komp nie był czyszczony wśrodu i jest zakurzony przedmuchać. Sprawdzić miernikiem stan napięć w idle i stresie nie mniej jednak pomimo dobrych wskazań mogą być chwilowe spadki które możesz nie wykryć mierząc. A jak zasilacz z czarnej listy dobrze by było sprawdzić na próbę innym markowym. Jak komp jest podkręcany dać na domyślne ustawienia.

Następny wpis Panie butros123 , niech będzie już pod Twoim osobnym tematem i opisując problem napisz jakie diagnozy porobiłeś na wstępie podając konfigurację komputera w raz z zasilaczem marka moc. Chyba że Admin przeniesie wraz z dwoma wpisami jako nowy temat i znikną z tematu autora krzysiub1 , to tylko zostanie podać podzespoły kompa.

Sory za to zamieszanie , nie wylogowałem się :stuck_out_tongue: . Butros123 to ja .

Dodane 14.01.2013 (Pn) 11:22

Dalej to samo . Zamieniłem kable , i nic . Ciągle się resetuje czy jak gram , jak uruchomie windowsa . Cały czas . I jeszcze jedno . Po każdym resecie jest inny pulpit . Np. Jak miałem kosz w prwaym dolnym rogu i przeniosłem go do góry to po resecie on znowu jest na dole .

Co do zmian położenia ikon na pulpicie. Sprawdź poprzez prawy myszy na pustym polu pulpitu i najeżdżasz na Rozmieść ikony według i Ja np. mam zaznaczone zaptaszkowane dwie pozycje; wyrównaj do siatki, pokaż ikony pulpitu pozostałe pozycje nie mają ptaszka np. Autorozmieszczanie odznaczone. Albo zastosuj się do instrukcji Leon$ z linka problem-ikonami-restarcie-systemu-t453280.html

Następną opcją przyczynowo skutkową to wirusy i zapodać Log według instrukcji do działu bezpieczenstwa.

Raczej wirusy to nie bo reinstalowałem system dużo razy a dysk cały wyzerowałem . Gdy tylko zainstalowałem windowsa to od razu wgrałem grę żeby zobaczyć czy komputer dalej będzie się restartować .

Dodane 14.01.2013 (Pn) 13:13

Np. znów teraz od rana to samo . Włączam komputer nic wszystko działa jak należy . Gdy tylko włączę assassina i już zaczynam grać od razu restart .

A sprawdzałeś czy płyta główna nie ma wypukłych kondensatorów czy jakiś uszkodzeń widocznych przepaleń. Może jednak sprawdź na innym zasilaczu tak dla pewności i pokaż screena z HWMonitor. Sprawdzałeś pamięci jak wcześniej sugerowano.

Tak sprawdzałem wszystko . Tylko dzisiaj czekam na kolegę , bo ma mi przynieść miernik napięć . Właśnie nie wiem co może jeszcze być .

No dobra a próbowałeś zmniejszyć MHz na procesorze?

Co wykazał Memtest?

Czy przy tych resetach wyskakuje niebieski ekran czy od razu ciemno?

Niebieski ekran nie wyskakuje .

MemTesta nie robiłem , tylko ORTHOS , ale mogę zaraz zrobić .

Jak zmniejszyć te Mhz ?

Dodane 14.01.2013 (Pn) 14:03

Chodzi mi o to czy to nie zaszkodzi te zmiejszenie ?

Odpal program Super PI i powiedz czy możesz puścić jakiś test np, 16M.

Memtest jest konieczny do wyeliminowania kości pamięci jako podejrzanych. Niech pełny test przeleci 2 albo 3x trzeba go było zrobić na początku :slight_smile:

Po mem teście odłączyć CD/DVD-ROM - sprawdź czy dalej się resetuje.

Skręcenie proc nie zaszkodzi nawet o połowę, system lub Twoje MOBO robi to standardowo w profilach oszczędzania energii, możesz to sprawdzić na bieżąco programem CPU-Z. Chodzi mi o to, żebyś go skręcił w Biosie tak żeby podczas gry nie był na 100% tylko powiedzmy na 60% No i miernik nadal obowiązuje bez tego się nic nie dowiemy.

Link do Super PI w tym temacie - ranking-superpi-edycja-rankingu-t514856.html

Tako . Pobrałem program OCCT . Zacząłem sprawdzać procesor ( przy ORTHOSIE Proces CPU miał około 50% ) natomiast w OCCT jest 100% i po 10 sec się komputer wyłącza . Więc on jest chyba przyczyną . :frowning:

Dodane 14.01.2013 (Pn) 14:25

Czyli że jak bym zmniejszył procesor problem mógłby zniknąć ?

Spokojnie, wykonaj test z mojego poprzedniego posta. przyczyną takiego stanu rzeczy może być cokolwiek łącznie z zasilaczem, który pozostaje nadal głównym podejrzanym ale żeby to stwierdzić musisz wyeliminować kolejno wszystkie inne możliwości.

Sprawdź temperatury za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Sprawdzałem są dobre .

Najprościej by było gdybyś pożyczył skądś zasilacz na parę godzin i spróbował testów na 100% dobrym zasilaczu, bo tak błądzimy po omacku.

Problem w tym że nie mam skąd . Zrobiłem ten test 16M . Wrzucić screena ?

Dodane 14.01.2013 (Pn) 14:35

A on idzie myślałem że stanął xD

Dodane 14.01.2013 (Pn) 14:41

Mam pytanie jak zmiejszyć tą częstotliwość i o ile ?

Dodane 14.01.2013 (Pn) 14:48

'Calculation is done " po teście .

Ok, To wykonaj dalsze testy, najpierw RAM a potem reszta.

Jeśli test Super PI przeleciał to twoja konfiguracja nie jest jakoś super niestabilna bo gdyby była to by się w ogóle nie włączył.

Częstotliwość procesora najłatwiej zmniejszyć w oprogramowaniu dostarczonym razem z płytą główną ale to zostaw sobie na koniec.

Ok czyli MemTest Teraz :slight_smile: .

Dodane 14.01.2013 (Pn) 15:54

Nie mogę zrobić memtesta . Gdy tylko zaczyna się test , to resetuje się komp

Jeśli masz więcej niż jeden moduł to sprawdzaj każdy oddzielnie.

Jeśli masz jeden moduł to sprawdź w innym slocie.