Mój komputer coś wysyła w sieć

Mam pewnien problem z którym nie mogę sobie sam poradzić.

Posiadam bezprzewodowy dostęp do Internetu 128. Zabezpieczenia od zagrożeń z sieci , które mam zainstalowane to AdAware oraz program antywirusowy Avast. Programy te są cały czas aktualizowane a komputer na bieżąco skanowany.

Oprócz tego posiadam “odkurzacz” , pobrany z Dobre Programy , którym usuwam niepotrzebne pliki.

Niestety wydaje mi się że mój komputer cały czas generuje ruch i wysyła coś w sieć. Problemy moje pojawiają się wtedy , gdy przy moim wolnym połączeniu , oraz słabym przesyle danych chce porozmawiać na Skeypie. Często się zdarza tak że ciężko jest mnie zrozumieć przez osoby do których dzwonię, nie jest to co prawda zawsze ale dosyć często. Mimo tego że zawsze staram się mieć wyłączone wszystkie aplikacje gdy korzystam ze skeypa.

Bardzo serdecznie proszę o prosty i polski sposób( czyt. podane linki itp. na polskie strony w jezyku ojczystym) , na mój problem .

Czy mam wystarczająco zabezpieczony komputer? A może powinienem zainstalować jeszcze jakiś program , sprawdzić coś jeszcze ?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

POZDRAWIAM

Może sprawdź co w aktualnej chwili korzysta (jakie aplikacje) z łącza. Aby to zrobić wejdź Start >> Uruchom >>Wpisz polecenie cmd Następnie w wierszu polecen który się otworzy wpisz polecenie netstat -b -n

Wtedy pojawi się jakie programy korzystają, możesz dać screna z tego.

I daj na forum loga z HijackThis (jak go zrobic pisze w przyklejonym)

dzięki !!

Jeżeli chodzi o loga to są ok! Sprawdzałem je już kilkakrotnie. I usuwałem wszystkiew świństwa które polecił mi usunąć “GUTEK2222”

Co to znaczy dać screna ? Wiesz nie jestem jeszcze na tym etapie ?

Pozdrawiam :smiley:

Scren to obrazek. Np. Możesz zrobić scren z jakiegoś programu. Aby taki zrobić wystarczy kliknąć na klawiaturze klawisz Print Screen i zostanie zrobiony dla programu który masz aktualnie otwarty itp. Po wciśnięciu klawisza wejdź do jakiegoś programu graficznego i kliknij CTRL+V (wklej), wtedy obrazek zostanie wklejony. Potem go zapisujesz, a jak chcesz go zamieścić np. na tym forum to wchodzisz na http://www.fotosik.pl i umieszczasz tam obrazek, po umieszczeniu bedzie link do miniaturki ktory wstawisz na forum. :slight_smile:

dostałem teraz wiadomośc na gadu gadu. Od nieznajomego , z treścią mojego problemu z forum .

Myślę że ktoś obserwuje mój komputer

co o tym myślisz ?

Może poprostu jakiś dowcipniś z tego forum robi sobie żarty. Masz firewalla i antywira ?? Jeżeli tak to nie masz się raczej czego obawiać. A numer co do Ciebie napisał zablokuj. Albo znajdź jego numer ip i zablokuj te ip w firewallu.

wszystko fajne to co piszesz , i jestem Ci wdzięczny , niestety nie jestem na tak wysokim poziomie jak Ty. Friwell itp. , nie za bardzo wiem o co chodzi , po prostu nie odpisuje , a sprawdzałem numer na szukaj znajomych w GG to pokazało tylko numer bez żadego imienia , miasta itp.

Co mam sobie jeszcze zainstalować żeby mój komp , był bezpieczny?

Czy Ad aware i Avast wystarczy?

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 9:59

chciałbym namierzyć tego dowcipnisia , czy jest taka możliwośc ?

Jak to zrobić , jak sprawdzić adres IP, kompa ?

Zainstaluj koniecznie jeszcze jakiegoś firewalla, wtedy prawdopodobieństwo, że ktoś włamie się do Twojego komputera będzie mniejsza.

Możesz zainstalować chociażby darmowego ZoneAlarma:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=84&id=1036

tylko, że on jest po angielsku, ale większość osób sobie radzi więc podejrzewam, że Ty też sobie poradzisz :slight_smile:

Albo zainstaluj Kerio, wiele osob go używa. Ale też chyba niestety po angielsku:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=84&id=611

ale na forum jest poradnik do niego:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065

A numer co pisał zablokuj.

edit:

Numer ip można sprawdzić gdy on będzie miał Cię na swojej liście kontaktów, a Ty jego na swojej. Wtedy wybeirzesz Wyślij Plik (pliku nie wyślesz żadnego tylko nawiążesz bezpośrednie połączenie aby móc sprawdzic hosta) i wpiszesz jedno polecenie w konsoli i będziesz widział jego hosta i swojego hosta, następnie chyba programikiem TcpView znajdziesz jego ip. Ale, że będzie miał Cię na liście kontaktów to wątpię, więc nie piszę jakie polecenie w konsoli i jak w tym programie…