Mój komputer nie czyta pen drive-ów

Mam windowsa xp i nie moge na moim kompie odczytywac ani nic robic z pendrivami jak wlze pen drive do usb moj komputer sie zawsze zawiesza (testowalem kilka roznych modeli pen drivow ) a na innych komputerach dzialajo one . Może mi ktos o jakies podpowiedzi w rozwiazaniu tego problemu .

Wgraj stery do USB

pit22 , a jak jest z innymi urządzeniami na USB.

no naprzyklad aparat fotograficzny czyta bez problemu .

Zrób tak :

start; ustawienia; panel sterowania;system; sprzęt, menadzer urządzeń to co będziesz miał na żółte wykrzykniki( w twoiim przypadku pendrive ) odinstaluj ( czyli prawy kilk i odinstaluj lub usun ). Wyciągnij pendrive, reset i podłącz w innym gnieździe USB. Powinnoo wyszukać sterowników i być gicio…

Tam w zóltym znaku zapytania jest tylko drukarka nic wiecej.

Jeżeli sugestie poprzedników nie pomogą, to nie można wykluczyć uszkodzenia zasilacza (linia +5V).

To mało wydajna linia zasilająca w większości zasilaczy.

Jesli np. płyta główna jest stara i kondensatory zaczynają tracić swoje parametry, to może być przeciążona do granic możliwości i wówczas podłączenie uruądzenia zasilanego przez tę linie (wszystkie porty USB), może dochodzić do takich objawów.

Dlatego proponuję wmianę zasilacza, choćby na próbę i sprawdzenie, czy problem dalej występuje.

Przedtem dokładnie przyjżyj się kondensatorm elektrolitycznym na płycie głównej, (czy nie są napęczniałe, skorodowane albo nie ma wycieków spod nich na płytę główną).

Jeśli z kondensatorami jest coś nie tak, to czeka Cię ich wuymiana, lub wymiana płyty głównej.