Mój komputer nie widzi karty SD

Witam,

Mam taki problem, wkładam do czytnika w laptopie karte SD HC class 6 4Gb i pokazuje, że wykrył nowy sprzęt, ale nie widać jej w moim komputerze… Cały czas można ja wysunąć za pomocą bezpieczniego usuwania sprzętu, ale widzieć jej nie widzi… Może ktoś wie jak temu zaradzić?

Z góry dzięki :slight_smile:

na początek sprawdź w Menażerze urządzeń czy nie masz krzyżyków i wykrzykników

Czysto :slight_smile:

Zeby widział karty trzeba zainstalować sterownik Card Reader

Jesteś pewny że czytnik w laptopie jest w stanie odczytywać karty SDHC ?

Inne karty sdhc widzi, jest zainstalowany realtek pcie card reader, komputer świeżo po formacie, dobrze zabezpieczony przez płatnego kasperskiego, nie wiem co robić, może po prostu karta padnięta?

Włóż do innego komputera i jak ja zobaczy to sformatuj programem HPUSB na FAT 32. Może jest sformatowana pod inny system. Nie mogę ci inaczej pomóc. Po za tym nie rozumie Jeżeli możesz ja wysunąc to musi ja widzieć. To znaczy czy nie widzi jej jako dysk czy nie widzi jej zawartości. Jeżeli na innym komputerze będzie widoczna to jest dobra. Wtedy trzeba zmapować litere napędu. Ale ja W7 nie znam - Jest to w zarzadzaniu dyskami.

W PC brata wg jej nie widzi, a w moim lapku nie widzi jej jako dysku tylko w tym pasku bezpiecznego usuwania sprzętu widzi nowo podłączony sprzęt. Możliwe, że jest coś ze stykami albo coś? W sumie zależało by mi tylko na odzyskaniu z niej zdjęć i tyle, jest jakiś sposób?

Dodane 30.09.2012 (N) 20:01

Bawiłem sie z nowu z tą kartą i komputer zobaczył ja, była po prostu ukryta ^^ Ale nic poza tym, nie można w nia wejść bo wyskakuje red alert z napisem: G:\ NIe jest dostępny

Niepoprawna funkcja.

Gdy daję aby ja otworzył jako urządzenie przenośne to otwiera, ale jest pusta, 0bajtów wolnych z 0 dostępnych… unlocker nie znalazł blokady. Nie da się jej także sformatować…