Mój komputer nie widzi mp3

Witam,mam problem aparatem cyfrowym raz mp3 ktore sa podlaczane przez usb, komputer widzi sprzet i wykazuje ze dzialaja poprawnie lecz niewidac sprzetu w Moim komputerze oraz niewyswietla sie okienko “co zrobic” od razu po podlaczeniu

czesniej oba te urzadzenia dzialaly poprawnie, nic niedaje przy probie na innych wejsciach usb, nic w systemie niezmienialem , wykluczam tez prawdopodobienstwo wirusa

niestety nic do glowy mi nieprzychodzi, moze jakas zmiana w rejestrze? (mam win xp)

Pogrzeb w ustawieniach portów USB

a moge prosic o bardziej szczegolowy opis? w czym grzebac i co pozmieniac

odinstalowalem wszystkie porty, po restarcie system wykrył je na nowo ale to nic niedało

Inne urządzenia poprawnie pracują na portach USB - sprawdź.

Spróbuj tak - dokładnie jak pisze:

Na początek wskazane aby mieć podłączoną do komputera klawiaturę lub mysz PS2 aby poprawnie odinstalować porty USB.

W związku z tym że XP nie wyświetla wszystkich zainstalowanych urządzeń w menadżeże urządzeń,nawet po wybraniu opcji Pokaż ukryte urządzenia musimy utworzyć zmienną środowiskową.

Czyli wyświetlamy Właściwości naszego komputera i przechodzimy do zakładki Zaawansowane. U dołu tej karty klikamy przycisk z napisem Zmienne Środowiskowe. W nowym oknie,w dolnej sekcji o nazwie Zmienne Systemowe klikamy przycisk Nowa ,po czym w polu Nazwa zmiennej wpisujemy devmgr_show_nonpresent_devices , zaś jako Wartość zmiennej – wpisujemy 1.Zatwierdzamy zmiany,klikając OK.

Przechodzimy do menadżera urządzeń i zaznaczmy opcję Pokaż ukryte urządzenia i teraz mamy pokazane wszystkie zainstalowane urządzenia w komputerze. UWAGA proszę nie usuwać z menadżera nic czego nie znacie.

Teraz usuwamy lub odinstalujemy urządzenia w zależności jaki mamy problem,skupimy się na problemie urządzeń typu MP3,MP4,Pendrive,Dyski zewnętrzne USB:

Czyścimy sekcje menadżera z wpisów zgodnie z tym co poniżej:

Urządzenia USB mają być wypięte z gniazd USB komputera,oprócz klawiatury i myszy jeśli takie posiadamy.

rozwijamy gałąź Stacje dysków i usuwamy/odinstalujemy wszystko oprócz naszego dysku/dysków – zostają tylko wpisy dyskowe dysków twardych.

rozwijamy gałąź kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i usuwamy/odinstalujemy wszystko – ma być pusto,restart komputera i system ponownie zainstaluje USB w wersji 1.1 lub 2.0 – dla USB2.0 musimy posiadać system XP z SP2 lub XP z SP1 plus sterowniki do USB 2.0 producenta naszej płyty głównej,w przypadku innych systemów musimy zainstalować stery do USB 2.0 do naszego systemu,należy pamiętać że sterowniki do USB1.1 posiada system.

Po restarcie systemu sprawdzamy czy wszystko gra w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej i reszcie.

Po tym zabiegu wsadzane urządzenia USB będą się instalować automatycznie lub trzeba je zainstalować ponownie. Czyli może być potrzeba przeinstalować drukarkę USB,modem USB/inne – wiele urządzeń zainstaluje się jednak ponownie automatycznie.