Mój Komputer nie wykrywa napędu DVD

(Maxiu94) #1

Witam. Mam nagrywarke DVD firmy LG. Problem polega na tym że po włożeniu płyty do napędu system jej nie wykrywa(nie idzie jej odtworzyc poprzez mój komputer, autorun też sienie włącza ). Jednak Gry wymagające płyty, po jej umieszczeniu w napędzie, działają. Może ktoś mi pomóc z tym problemem?

(matiit) #2

Przeczyść system (a raczej rejestr) jakimiś programami optymalizacyjnymi.

Zobacz czy menedzer urządzen widzi Twój napęd.

(Asterisk) #3

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(bartek_m0) #4

Otwórz Menedżer urządzeń, rozwijasz Kontrolery IDE ATA/ATAPI i usuwasz wszystkie kanały IDE. Później restart.

(Maxiu94) #5

Wszytkie łącznie z tymi PCI IDE tak aby tam nic nie zostało?

(Cosik Ktosik) #6

Tak, usuń wszystkie kanały IDE. Ale tylko kanały, nie kontrolery.

(Maxiu94) #7

usunąłem, zrestartowałem komputer, i od nowa są te kanały :stuck_out_tongue:

(Kondzio 2008) #8

Miałem kiedyś podobnie. Nagrywarka DVD nie czytała tych płyt ani ich nie nagrywała. Czytała tylko CD. Natomiast jak wkładałem płyty z gier to normalnie je uruchamiałem. Potem mi padła płyta główna. I po wymianie tej płyty głównej na nową wszystko działa poprawnie. Nagrywarka nagrywa i odtwarza płyty DVD. Może Ty masz podobnie.

(Maxiu94) #9

ale mi żadnych nie czyta;p ale nagrywa :wink:

(Cosik Ktosik) #10

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Możesz jeszcze raz w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Przeinstaluj ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

:arrow: Instrukcja

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

Wyczyść napęd, :arrow: instrukcja.

(JNJN) #11

A bios wykrywa napęd poprawnie przy starcie kompa ?

A w Mój komputer napęd jest widoczny ?

Jak masz Nero - znajdź plik z reguły lokalizacja system32 NeroCheck i go uruchom,restart kompa i zobacz.

(Maxiu94) #12

Cosik, nie mam takich wpisów w rejestrze.