Moj komputer sam sie restartuje

(Marcinp 91) #1

Nie wiem co zrobic: komputer sam sie restartuje jak gram w jakas gre to albo sie sama wylacza tak po prostu albo komputer sam sie uruchamia ponownie. potem jest sprawdzanie dysku i wynik ze plik WINDOWS/TEMP/JETC5FF.TMPma nieprawidlowy rozmiar . a po wlaczeniu jest tylko ze system windows odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie :x program antywirusowy avast nic nie wykryl, spybot tez nic nie wykryl, ad aware tez nic nie wykryl :frowning: oto moj log z hijackthis

Temperatury CPU Temperature 68C/154F

System Temperature 42C/105F

CPU fan speed 2710 rpm

System fan speed 0 rmp

CPU critical Temperature 85C/185F

Powyzsze temperatury pokazywal Bios

Oto temperatury z SpeedFan

temp1 37C

temp2 63C

HDO 41C

(soal) #2

Ja stawiam na uwalony zasilacz b膮d藕 przegrzewaj膮ce si臋 podzespo艂y komputera (karta graficzna lub procesor) - sprawd藕 wszystkie temperatury w BIOSie i napi臋cia (lub za pomoc膮 odpowiedniego programu z poziomu systemu Windows), a nast臋pnie wymie艅 testowo zasilacz na inny (je艣li posiadasz zast臋pczy).

Pozdrawiam,

(Agatonster) #3

marcinp91

Prosz臋 poprawi膰 tytu艂 tematu na konkretny, m贸wi膮cy o problemie.

W tym celu prosz臋 u偶y膰 przycisku icon_edit.gif

Prosz臋 te偶 o poprawienie loga, obejmuj膮c go tagiem Quote lub Code, zgodnie z zasadami wklejania log贸w, przedstawionymi w temacie HijackThis, Silent Runners

(Proph3t) #4

Na moje oko log czysty. Sprawd藕 temperatury najlepiej w biosie lub SpeedFanem

Podaj konfiguracj臋 komputera mo偶e zasilacz nie wyrabia.

(soal) #5

> Temperatury CPU Temperature 68C/154F

> System Temperature 42C/105F

> CPU fan speed 2710 rpm

> System fan speed 0 rmp

> CPU critical Temperature 85C/185F

Moim zdaniem zdecydowanie zbyt wysoka temperatura procesora (je艣li ten program pokazuje prawd臋) - z do艣wiadczenia wiem, 偶e przy temperaturze 65-75 st. C procesora niekt贸re komputery si臋 resetuj膮. Radz臋 zamontowa膰 porz膮dny wentylator, kt贸ry b臋dzie wydmuchiwa艂 ciep艂e powietrze z wn臋trza obudowy.

(Agatonster) #6

Swoje oko zostaw dla swoich log贸w - w tym dziale logi sprawdzaj膮 znawcy log贸w - prosz臋 powstrzyma膰 si臋 od udzielania takich rad.

marcinp91

By艂e艣 proszony o poprawienie loga - edytowa艂e艣 post dwukrotnie a pro艣b臋 zignorowa艂e艣 - prosz臋 wi臋c raz jeszcze o zastosowanie si臋 do powy偶szego.

Zignorowanie pro艣by b臋dzie skutkowa艂o usuni臋ciem tematu do Kosza.

(Marcinp 91) #7

Nie wiem jak mam to poprawic poniewaz temat jak mam to zrobic juz nie istnieje.

(adam9870) #8

U偶yj Windows Worms Doors Cleanera zmie艅 znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja by膰 na zielono, je偶eli kt贸ry艣 z nich b臋dzie na 偶贸艂to to go zostaw). Po u偶yciu narz臋dzia wymagany jest restart.

Pliki zaznaczone na czerwono usu艅 r臋cznie z dysku w trybie awaryjnym natomiast wpisy HijackThis.

Czy to jaki艣 Tw贸j program? Je艣li nie to go r贸wnie偶 usu艅.

Po wykonaniu poka偶 nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

(Marcinp 91) #9

dobrze oto logi po usunieciu tego:

(Gutek) #10

HJT czysty, Silent uci臋ty

(Marcinp 91) #11

(Gutek) #12

Za szybko log chcia艂e艣 wygenerowa膰, musisz poczeka膰, a偶 Silent sko艅czy

(Wyskacz) #13

M贸wisz 偶e podczas gier? Sprawd藕 wentylator na karcie graficznej.

Uk艂ady ATI przy osi膮ganiu extremalnych temperatur resetuj膮 komputer.

Najlepiej zobacz czy nie osadzi艂 si臋 w wiatraczku kurz bo to on jest g艂贸wn膮 przyczyn膮 jego wolniejszego chodzenia a w efekcie gorszego ch艂odzenia.

Oczywi艣cie nie nale偶y r贸wnie偶 wyklucza膰 zbyt ma艂ej mocy zasilacza.

(Marcinp 91) #14

Mo偶e i masz racje bo jak z 1h temu otworzylem komputer to bylo mnustwo kurzu moze muse to trche oczyscic

(Slake1) #15

Jednak nie zaszkodzi jak poka偶esz nam pe艂ny log z Silent鈥檃.

(Marcinp 91) #16

Z艂膮czono Posta : 14.05.2007 (Pon) 18:47

(qrczak13) #17

Log ok.

Mo偶esz ciachn膮膰 w HJT.

Kosmetyka:

Start > uruchom > msconfig > zak艂adka uruchamianie > mo偶esz odznaczy膰 w\w.

Start > panel sterowania > Java > update > odptasz opcj臋 Check for updates automatically.

Je偶eli nie musz膮 startowa膰 z systemem to odptasz w komunikatorach uruchamianie przy starcie.

Czyszczenie budy co艣 da艂o?

Zobacz czy nie masz plik贸w mini.dmp

http://www.strefabezpieczenstwa.pl/viewtopic.php?t=183

(Marcinp 91) #18

Tak czyszczenie budy troche pomoglo temperatura spad艂a. Speedfan pokazuje mi teraz taka temperature: temp1: 35C temp2: 58C HDD: 38C

Jest ju偶 wporz膮dku. Gralem ju偶 w co艣 ze 2 h i sie nie zrestartowal(normalnie byl restart po 30 minutach).

edit:

Dobra ju偶 mi pomogli艣cie. dzi臋kuje za to. Temat do zamikni臋cia.

(Proph3t) #19

Ale te 58 mnie niepokoj膮 czy to czasem nie chipset si臋 tak grzeje ??