Moj komputer sam sie restartuje

Nie wiem co zrobic: komputer sam sie restartuje jak gram w jakas gre to albo sie sama wylacza tak po prostu albo komputer sam sie uruchamia ponownie. potem jest sprawdzanie dysku i wynik ze plik _WINDOWS/TEMP/JETC5FF.TMP_ma nieprawidlowy rozmiar . a po wlaczeniu jest tylko ze system windows odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie :x program antywirusowy avast nic nie wykryl, spybot tez nic nie wykryl, ad aware tez nic nie wykryl :frowning: oto moj log z hijackthis

Temperatury CPU Temperature 68C/154F

System Temperature 42C/105F

CPU fan speed 2710 rpm

System fan speed 0 rmp

CPU critical Temperature 85C/185F

Powyzsze temperatury pokazywal Bios

Oto temperatury z SpeedFan

temp1 37C

temp2 63C

HDO 41C

Ja stawiam na uwalony zasilacz bądź przegrzewające się podzespoły komputera (karta graficzna lub procesor) - sprawdź wszystkie temperatury w BIOSie i napięcia (lub za pomocą odpowiedniego programu z poziomu systemu Windows), a następnie wymień testowo zasilacz na inny (jeśli posiadasz zastępczy).

Pozdrawiam,

marcinp91

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Proszę też o poprawienie loga, obejmując go tagiem Quote lub Code, zgodnie z zasadami wklejania logów, przedstawionymi w temacie HijackThis, Silent Runners

Na moje oko log czysty. Sprawdź temperatury najlepiej w biosie lub SpeedFanem

Podaj konfigurację komputera może zasilacz nie wyrabia.

> Temperatury CPU Temperature 68C/154F

> System Temperature 42C/105F

> CPU fan speed 2710 rpm

> System fan speed 0 rmp

> CPU critical Temperature 85C/185F

Moim zdaniem zdecydowanie zbyt wysoka temperatura procesora (jeśli ten program pokazuje prawdę) - z doświadczenia wiem, że przy temperaturze 65-75 st. C procesora niektóre komputery się resetują. Radzę zamontować porządny wentylator, który będzie wydmuchiwał ciepłe powietrze z wnętrza obudowy.

Swoje oko zostaw dla swoich logów - w tym dziale logi sprawdzają znawcy logów - proszę powstrzymać się od udzielania takich rad.

marcinp91

Byłeś proszony o poprawienie loga - edytowałeś post dwukrotnie a prośbę zignorowałeś - proszę więc raz jeszcze o zastosowanie się do powyższego.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nie wiem jak mam to poprawic poniewaz temat jak mam to zrobic juz nie istnieje.

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Pliki zaznaczone na czerwono usuń ręcznie z dysku w trybie awaryjnym natomiast wpisy HijackThis.

Czy to jakiś Twój program? Jeśli nie to go również usuń.

Po wykonaniu pokaż nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

dobrze oto logi po usunieciu tego:

HJT czysty, Silent ucięty

Za szybko log chciałeś wygenerować, musisz poczekać, aż Silent skończy

Mówisz że podczas gier? Sprawdź wentylator na karcie graficznej.

Układy ATI przy osiąganiu extremalnych temperatur resetują komputer.

Najlepiej zobacz czy nie osadził się w wiatraczku kurz bo to on jest główną przyczyną jego wolniejszego chodzenia a w efekcie gorszego chłodzenia.

Oczywiście nie należy również wykluczać zbyt małej mocy zasilacza.

Może i masz racje bo jak z 1h temu otworzylem komputer to bylo mnustwo kurzu moze muse to trche oczyscic

Jednak nie zaszkodzi jak pokażesz nam pełny log z Silent’a.

Złączono Posta : 14.05.2007 (Pon) 18:47

Log ok.

Możesz ciachnąć w HJT.

Kosmetyka:

Start > uruchom > msconfig > zakładka uruchamianie > możesz odznaczyć w\w.

Start > panel sterowania > Java > update > odptasz opcję Check for updates automatically.

Jeżeli nie muszą startować z systemem to odptasz w komunikatorach uruchamianie przy starcie.

Czyszczenie budy coś dało?

Zobacz czy nie masz plików mini.dmp

http://www.strefabezpieczenstwa.pl/viewtopic.php?t=183

Tak czyszczenie budy troche pomoglo temperatura spadła. Speedfan pokazuje mi teraz taka temperature: temp1: 35C temp2: 58C HDD: 38C

Jest już wporządku. Gralem już w coś ze 2 h i sie nie zrestartowal(normalnie byl restart po 30 minutach).

edit:

Dobra już mi pomogliście. dziękuje za to. Temat do zamiknięcia.

Ale te 58 mnie niepokoją czy to czasem nie chipset się tak grzeje ??