Moj komputer sam sie restartuje

(Marcinp 91) #1

Nie wiem co zrobic: komputer sam sie restartuje jak gram w jakas gre to albo sie sama wylacza tak po prostu albo komputer sam sie uruchamia ponownie. potem jest sprawdzanie dysku i wynik ze plik WINDOWS/TEMP/JETC5FF.TMPma nieprawidlowy rozmiar . a po wlaczeniu jest tylko ze system windows odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie :x program antywirusowy avast nic nie wykryl, spybot tez nic nie wykryl, ad aware tez nic nie wykryl :frowning: oto moj log z hijackthis

Temperatury CPU Temperature 68C/154F

System Temperature 42C/105F

CPU fan speed 2710 rpm

System fan speed 0 rmp

CPU critical Temperature 85C/185F

Powyzsze temperatury pokazywal Bios

Oto temperatury z SpeedFan

temp1 37C

temp2 63C

HDO 41C

(soal) #2

Ja stawiam na uwalony zasilacz bądź przegrzewające się podzespoły komputera (karta graficzna lub procesor) - sprawdź wszystkie temperatury w BIOSie i napięcia (lub za pomocą odpowiedniego programu z poziomu systemu Windows), a następnie wymień testowo zasilacz na inny (jeśli posiadasz zastępczy).

Pozdrawiam,

(Agatonster) #3

marcinp91

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Proszę też o poprawienie loga, obejmując go tagiem Quote lub Code, zgodnie z zasadami wklejania logów, przedstawionymi w temacie HijackThis, Silent Runners

(Proph3t) #4

Na moje oko log czysty. Sprawdź temperatury najlepiej w biosie lub SpeedFanem

Podaj konfigurację komputera może zasilacz nie wyrabia.

(soal) #5

> Temperatury CPU Temperature 68C/154F

> System Temperature 42C/105F

> CPU fan speed 2710 rpm

> System fan speed 0 rmp

> CPU critical Temperature 85C/185F

Moim zdaniem zdecydowanie zbyt wysoka temperatura procesora (jeśli ten program pokazuje prawdę) - z doświadczenia wiem, że przy temperaturze 65-75 st. C procesora niektóre komputery się resetują. Radzę zamontować porządny wentylator, który będzie wydmuchiwał ciepłe powietrze z wnętrza obudowy.

(Agatonster) #6

Swoje oko zostaw dla swoich logów - w tym dziale logi sprawdzają znawcy logów - proszę powstrzymać się od udzielania takich rad.

marcinp91

Byłeś proszony o poprawienie loga - edytowałeś post dwukrotnie a prośbę zignorowałeś - proszę więc raz jeszcze o zastosowanie się do powyższego.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Marcinp 91) #7

Nie wiem jak mam to poprawic poniewaz temat jak mam to zrobic juz nie istnieje.

(adam9870) #8

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Pliki zaznaczone na czerwono usuń ręcznie z dysku w trybie awaryjnym natomiast wpisy HijackThis.

Czy to jakiś Twój program? Jeśli nie to go również usuń.

Po wykonaniu pokaż nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

(Marcinp 91) #9

dobrze oto logi po usunieciu tego:

(Gutek) #10

HJT czysty, Silent ucięty

(Marcinp 91) #11

(Gutek) #12

Za szybko log chciałeś wygenerować, musisz poczekać, aż Silent skończy

(Wyskacz) #13

Mówisz że podczas gier? Sprawdź wentylator na karcie graficznej.

Układy ATI przy osiąganiu extremalnych temperatur resetują komputer.

Najlepiej zobacz czy nie osadził się w wiatraczku kurz bo to on jest główną przyczyną jego wolniejszego chodzenia a w efekcie gorszego chłodzenia.

Oczywiście nie należy również wykluczać zbyt małej mocy zasilacza.

(Marcinp 91) #14

Może i masz racje bo jak z 1h temu otworzylem komputer to bylo mnustwo kurzu moze muse to trche oczyscic

(Slake1) #15

Jednak nie zaszkodzi jak pokażesz nam pełny log z Silent'a.

(Marcinp 91) #16

Złączono Posta : 14.05.2007 (Pon) 18:47

(qrczak13) #17

Log ok.

Możesz ciachnąć w HJT.

Kosmetyka:

Start > uruchom > msconfig > zakładka uruchamianie > możesz odznaczyć w\w.

Start > panel sterowania > Java > update > odptasz opcję Check for updates automatically.

Jeżeli nie muszą startować z systemem to odptasz w komunikatorach uruchamianie przy starcie.

Czyszczenie budy coś dało?

Zobacz czy nie masz plików mini.dmp

http://www.strefabezpieczenstwa.pl/viewtopic.php?t=183

(Marcinp 91) #18

Tak czyszczenie budy troche pomoglo temperatura spadła. Speedfan pokazuje mi teraz taka temperature: temp1: 35C temp2: 58C HDD: 38C

Jest już wporządku. Gralem już w coś ze 2 h i sie nie zrestartowal(normalnie byl restart po 30 minutach).

edit:

Dobra już mi pomogliście. dziękuje za to. Temat do zamiknięcia.

(Proph3t) #19

Ale te 58 mnie niepokoją czy to czasem nie chipset się tak grzeje ??