Mój komputer sam się wyłącza

dlaczego mój komputer sam się wyłącza?? to laptop firmy acer, około 2 letni. ostatnio zaczęły się problemy, bo wyłącza się ale zawsze wtedy gdy oglądam jakiś filmik nawet krótki typu zajawka wiadomości . kto mi pomoże?? help

Sprawdź czy otrzymujesz jakieś bluescreeny?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart pow awarii.

Aby dowiedzieć się czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Wyrzuć wszystkie kodeki i zainstaluj K-Lite Codec: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 4.1.4+Full

niestety z podpowiedzi którą dostałam wynika że powodem wyłączania się komputera jest plik aswMon2.sys

jest to plik w katalogu Windows\system32\drivers

nie wiem co teraz mam zrobić?

To jest od avasta. Uaktualnij go.

dzięki serdeczne. chyba podziałało :slight_smile:

niestety znowu się wyłączył i znowu Windbg pokazał ten sam plik

A jaki tam jest podany kod błędu?

usunełam całkowicie avast ale znowu wyłączył mi się komputer. nie znalazłam nowego dmp. ale laptop jest mega gorący pod spodem.

aniaa-a , zainstaluj Avasta jeszcze raz, ale przed tym usuń wszystkie pozostałości po nim, tzn, pliki i wpisy w rejestrze. Będę wspaniałomyślna i podam Ci te, które znajdę. A więc: wejdź w Start->Uruchom…, wpisz regedit , odszukaj te klucze:

i usuń je. Na wszelki wypadek zrób kopię rejestru Plik->Eksportuj , aby w razie jakiś problemów przywrócić go.

Może procesor się przegrzewa . Podaj jakiego masz proca i temperatury z Everesta .

procesor mobile AMD SEMPRON LV 1800 MHz 3000+

temperatura 70 st celc! !!

i co? to chyba wysoka. najlepiej serwis

??

aniaa-a , napisz, czy nadal jest to samo po reinstalacji Avasta, czy to coś pomogło.

oj przepraszam. jak na razie się nie wyłącza. zrobiłam to co mi powiedziałaś ale nie mam teraz avasta. zainstalowałam avirę. martwię się tą temperaturą bo przeczytałam że powinno być 55