Mój komputer strasznie długo sie loguje

witam prosze o pomoc! !!

długo tzn ile?

sterowniki zainstalowane?

jaki to komputer? bo jeśli np pentium II to nie ma sie co dziwic :]

zwykły skaładak duron 700 karta zintegrowana na płycie a sterowniki z tego co wiem są zainstalowane a loguje sie około 5min i cały czas po zalogowaniu pracuje cos robi przez co starsznie opóźnia wszystkie programy i otwieranie stron interne.

dusiagsxr , zainstaluj jakiś antywirus i przeskanuj. Zobacz ile rzeczy ładuje Ci się przy starcie, (w Uruchom… wpisz “msconfig”, zakładka Uruchamianie).

Nie piszesz nic o pamięci RAM, ile jej masz? Jeśli np. 256 MB lub mniej, to zważywszy, że grafika może (nie zawsze) brać z RAM-u, to takie zachowanie systemu XP w Twoim przypadku (mulenie) jest całkowicie NORMALNE.

Przede wszystkim:

Start ->> Uruchom ->> wpisz: msconfig ->> zakładka: uruchamianie ->> zobacz, czy czasem nie jest tak, że przy starcie niepotrzebnie ładuje Ci się BearShare, milion gier, Skype, programy. których nigdy nie używasz.

Ponad to, warto sprawdzić, czy podczas uruchamiania systemu do komputera są podłączone zbędne kabelki i urządzenia. To też wpływa na szybkość uruchamiania.

Ja mam podobny problemi tylko ze uruchamia mi sie w miare szybko, ale po uruchomieniu co jakis czas przy wskazniku myszki pojawia mi klepsydra, jakby cos dodatkowo system myslal. Ikony przy zegarku pojawiaja mi sie co 10-15 sekund pojedynczo. Nie od razu.

Nie instalowalem zadnych programow ktore wyjatkowo obciazalyby mi system. Zadnego nortona,paska wyszukiwania nero.Zadnych skanow przy uruchanmianiu. [-X [-X

Programik do czyszczenia rejestrow windowsa co jakis czas puszcze by przeczyscic rejestr. Zawsze cos tam znajdzie, ale drobne bledy. Zadnych wielkich ilosci tych bledow. Programy zawsze instaluje przewaznie takie same. Czy jest opcja przejrzec rejestr i wyczyscic go z pozostalosci po jakis starszych wersjach programow ?? :?: :!: :?:

Mam angielskiego win xp homa,2x512 ram 533Mhz i athlona 1,6.

Prosze o pomoc … =D>

hollowmanmaster , nie ma wielkich powodów do obaw, przeprowadź defragmentacje dysku twardego.

juz to Zrobilem … i nic sie nie zmienilo. Dalej odpala mi pliczki pojedynczo … Dlatego sie zastanawiam. Programiki zainstalowane co mam nigdy wczesniej mi takich problemow nie sprawialy. Czy moze to byc sprawka jakiegos wirusa ??? Na prawde nie chce mi sie reinstalowac systemu …

hollowmanmaster , cóż warto było by przeskanować komputer Kasperskym i Nodem.

Tez przeskanowalem … i Nic sie nie zmienilo. Wykryl mi jakies tak malenstwa, ale same smieciowe cra chi … Smieciowe, bo zawsze mi je wykrywa co skanuje, a te programy wiem ze nigdy wczesniej mi nie zamulaly tak. A nie dorobily sie jeszcze uaktualnien … A nie sa wersjami beta …

Ps. Przy defragmentacji niej wiecej w polowie komp mi sie zrestartowal, i jakby tracil dysk z plytki glownej, bo nie chcial mi sie odpalic. Dopiero jak wylaczylem kompa na jakis czas, wycagnalem dysk i odpoczal ciut, to odpalil mi sie bezproblemowo … Ale problem nie zniknal … Wlacza sie z mulem a wylacza … Ja slimak pod gore …

hollowmanmaster , przeskanuj dysk na obecność bad sektorów.

Dziekuje za rade … :x :!: nie pomyslelem o tym.