Mój komputer używa gorszej karty graficznej zamiast lepszej

Witajcie,

Mam pewien problem, szukałem jego rozwiązania nie tylko u was na forum, ale nic z tamtych porad mi nie pomogło.

Niedawno próbując rozwiązać problem w jednej grze poproszono mniej o log DirectXa. W owym logu było napisane iż karta jakiej używam to zintegrowana karta Intela. Mam 2 karty graficzne, ale tę właśnie wykrywa DirectX. W ustawieniach globalnych w opcjach nVidia mam ustawiony preferowany procesor graficzny nVidie Ion2, więc dlaczego komputer cały czas używa tej gorszej karty? Nie był to nie jedyny moment, gdy to zauważyłem. Była jeszcze sytuacja, gdy chciałem uruchomić film w full hd (Asus 1215n jest do tego zdolny, a raczej powinien być), ale nawet z odpowiednimi codecami zacinały mi się filmy już w 720p, a czasami nawet te 480p, co oznacza, że komputer musi używać gorszej karty.

W Biosie nie da się nic zrobić, są tam bardzo ubogie ustawienia, nie ma nic o karcie graficznej.

Nie da się wyłączyć, ani odinstalować sterowników od karty zintegrowanej, bo wtedy cały system siada i można uruchomić komputer tylko w trybie awaryjnym.

Myślę, że mój problem może się tyczyć sterowników jakie mam zainstalowane. Otóż po formacie komputera zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony nvidii do mojej lepszej karty, ale gdy próbowałem uruchomić jakąkolwiek grę lub film, było bardzo źle. Pomyślałem wtedy, żeby zainstalować sterowniki, które dostałem razem z komputerem na płycie i wszystko wróciło do normy (było tak jak przed formatem - nie rewelacyjnie ale dało się żyć).

Hardware:

Intel Atom D525 1.8 GHz

4GB RAM DDR2

NVIDIA ION 2 - 512 MB i Intel® Graphics Media Accelerator 3150

250 GB HDD

Windows 7 Ultimate 32bit

Directx 11

Wspomniany Log z DirectXa:

http://wklejto.pl/125817

Czy może ktoś mi powiedzieć co jest nie tak z moim komputerem?

Bardzo proszę o pomoc!

whirlwind89 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.