Mój komputer versus gry wysokiej jakości

Witam i od razu proszę wybaczyć, bo pewnie zły dział, lecz myślałem, szukałem lecz nie znalazłem nic odpowiedniejszego.

A czy choć raz sprawdziłeś jakie są minimalne wymagania tych gier ?

 

Bo tylko GTA 4 łapie się i to na low.

 

Jeśli to oryginalne gry tak robią to wskazuje na problemy ze sprzętem. Przegrzewanie się czy nawet uszkodzenie.

Sprawdzałem wymagania, ale nie wiem jak porównać mój sprzęt z innym. Nie jestem informatykiem ani nic, próbowałem wstukać w necie (najniższe wymagania) procesor “Intel i3 rendering”, a potem “<mój procesor> rendering” próbowałem to porównać, ale kiepsko to wychodziło. 

Sam procesor nie porywa! Grafika również. Chociaż mógłbyś podać dokładnie całą jej nazwę z dokładnym modelem.

Ty masz wszystko do wymiany.

  • AMD Athalon 64 X2 Dual Core 5000+ 2.61 GHz

  • ASUS EAH5670

 

To są zabytki, ten procesor to nie Phenom.

 

Tak ten sprzet jest go gier ale z 2007 i starszych.

 

Co do karty graficznej to musisz podać pełny typ, bo było ich klika, jedne są szybkie inne tylko do netu.

Zakładając, że jest to ta z pamięciami ddr5, to można liczyć, że karta uciągnie te gry na poziomie średnim.

Ale procesor dostanie zawału… On jest tu hamulcem.

Dobra, dzięki, i tak zrobiliście więcej niż mój szwagier, który mówił, że spokojnie tu powinno pójść GTA IV na najwyższych ustawieniach. On jest informatykiem. A jego komp składa się w 60% z taśmy klejącej. 

Za 1000 zł złożysz komputer do biura i starszych gier.

 

Za rozsądny zestaw do gier  musisz zapłacić ok. 2000 zł. 

Dzięki wielkie za pomoc i uświadomienie, że równie dobrze mógłbym podłączyć lodówkę i to na niej grać :slight_smile: