Mój komputer zabrał mi pamięć oraz bardzo się zacina

Witam, mój komputer był w na prawie dokładnie zapłaciłem 100 złoty za :

  • instalowanie nowego systemu windows xp professional z dodatkiem service pack 3

  • Dokupienie używanej pamięci ram 512

  • Ustawienie biosu oraz systemu windows

Po naprawie miałem 1gb ram, lecz jest używana to miałem 700mb pamięci ram.

Minął miesiąc lub 2 :

Puściłem 18 - letnią siostrę na komputer, wieczór już był następnego ranka poszedłem zadowolony do szkoły.

Wracam ze szkoły, byłem szczęśliwy że wejdę i po przeglądam różne strony ciekawe.

A tu nastał problem podczas uruchamiania systemu monitor sam się wyłączał, mordowałem się z cały dzień by coś wykombinować.

Nadszedł wieczór gdy ruszyłem kablem od monitora monitor mam bardzo stary AOC Spectrum 7VIr to naglę przy włączaniu komputera zaczął działać :smiley: uratowany!

a tu przesunąłem komputer i nie działa znowu musiałem się mordować i się troszkę po wkurzać ;p

w końcu udało mi się uruchomić, lecz ciągle mi się zawiesza komputer boje się włączać jakiekolwiek programi by mi nie zawiesiło komputera.

Gdy włączyłem informacje o systemie zaskoczyło mnie z 700 pamięci po tyle z 1gb powinno być działa mi 500 pamięci a z włączonym mozillą firefox 400 mb jeniuu a gdzie moja reszta pamięci ? co się z nią stało ? i tu rodzi się moje pytanie w jaki sposób mogę przywrócić moją pamięć czy ustawić coś w biosie czy co ? pan informatyk kiedyś mi powiedział że karta graficzna odejmuje z pamieci ram fizycznej na potrzeby działa karty graficznej i to można ustawić w biosie więc was proszę o pomoc.

Sprecyzuj - monitor się wyłącza? czy cały komputer się wyłącza?

Problem drugi, jeśli chodzi o pamięć, rozkręć komputer (na odłączonym od prądu) i sprawdź czy karta pamięci dobrze siedzi w gnieździe. Nie może latać. Są tam takie zaczepy po obu stronach karty i muszą być zatrzaśnięte na kartę.

Jak boisz się rozkręcać, uruchom komputer, i jak tylko wyszkoczą te białe literki, przytrzymaj klawisz DEL tak długo az wejdziesz do systemu BIOS, tam na ekranie powinno być ‘load default settings’, najezdzasz na to, i enter, zatwierdzasz YES, potem F10 (zeby zapisac ustawienia), zatwierdzasz YES i restart.

Prawdopodobnie uszkodzona karta pamięci ale najpierw napisz czy komputer się uruchamia.

Powyższa czynność była konieczna żeby zresetować ustawienia biosu w przypadku ewentualnego podkręcania CAŁEGO sprzętu.

No i jak?

Jeżeli to, co poradził Ci Użytkownik wyżej nie zadziała, dajesz RAM na Memtest 86+. Sciągasz sobie stąd

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html

Jeśli nie możesz odpalić kompa, spróbuj na innym to, co napisałem poniżej

Wypakowujesz np. na pulpit, wypalasz obraz ISO na płytę.

Wracasz na swojego kompa.

Wchodzisz do biosu, ustawiasz ‘first boot device’ jako CD/DVD ROM. Robisz testy.

Jeśli masz zintegrowaną kartę graficzną, to ona korzysta z pamięci operacyjnej, więc nie pokaże Ci w systemie zarezerwowanego obszaru pamięci dla karty graficznej. A jeśli puściłeś siostrę, nie wiesz co ona tam robiła (może nałapała jakiś internetowych “śmieci”), to wykonaj skan antywirusowy on-line

http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_na … ne_Scanner

danel44 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.