Moj komputer zamienil sie z 3200 na 2800

Mam wrażenie że wciąż mylisz pojęcia. Jesteś pewien że wyświetlało ci 3200 MHz (częstotliwośc pracy CPU) czy wyświetlało ci “3200+” (oznaczenie kodowe procesora)? W to pierwsze nie chce mi sie wierzyć szczerze mówiąc, wątpię żebyś miał przetaktowany procesor z 2200MHz na 3200MHz tak po prostu, bez żadnych przygotowań do oc. Możesz wyjasnić, żeby nie było wątpliwości? Bo jesli płyta rozpoznawała ci wczesniej procesor jako “3200+” a teraz widzi go jako “2800+” to rzeczywiście trzeba coś z tym robić (w biosie).

http://www.digit-life.com/articles2/amd-athlonxp3200/

W linku masz tabelkę jak ten procek pokazuje się przy starcie kompa.

Wyjmij baterię z płyty na 30 minut,włóż i ustaw co trzeba,możliwe że bios ma problem z identyfikacją procka - lub spytaj kumpla co robił.

Bo może masz procek 2800.

Mowisz masz ; ]

http://i7.photobucket.com/albums/y269/D … rocek2.jpg

nom jest tak jak mowilem , wyrazie widac ze teraz mam czestotliwosc 2083 a mialem 2200

i mialem 3200 a mam 2800

i jak to przywrucic ?

Ty chyba nie czytasz co pisze.

Albo bios źle wykrywa procek.

Albo w biosie masz źle ustawione mnożnik 11 FSB 200 (a masz 12.5 x FSB 167)

Albo to procek 2800.

Wszystko Ci podałem poczytaj.

*Fiesta

lol , jestem na 1000% przekonany ze zaden procesor nie zostal podmieniony ; ]

Jn*

dawalem na 11x200

wszstko poszlo elegancko lecz komp sie ************* ; /

bledy etc.

Radzę zwrócić uwagę na słownictwo, forum to nie plac prze budką z piwem :evil:

fiesta

Więc wyjmij tą baterię na 30 minut i ustaw ponownie bios,sprawdź dokładnie wszystko na płycie z książką do płyty,weź kumpla i niech powie co robił.

Możliwe że kumpel załatwił płytę lub procka.

Fiesta *

Sorry niewiedzialem ze tutaj takie rygory lecz oczywiscie sie dostosuje i obiecuje ze sie to nie powtorzy :slight_smile:

Jn *

Ty ale jezeli ja wyciagne to bede musial na nowo konfigurowac biosa , duzo jest tego ? i czy to trudne?

Nie ma dużo roboty,tylko trzeba mieć o tym pojęcie,weż kumpla co kuma i do roboty.

Od razu mówię że nie ma jednego standardu w ustawieniu biosu i każdy ustawia się indywidualnie.

Na końcu należy bios zapisać Save.