Moj komputer zamienil sie z 3200 na 2800

Przedewszstkim witam , jestem tutaj nowy i mam nadzieje ze na przywitanie mi pomozecie :stuck_out_tongue:

Wiec do rzeczy , kiedys musialem szybko wyjsc i poprosilem kumpla aby mi zrobil formata wszstko poszlo ok ale potem cos kombinowal z taktowaniem i przestawil mi z 3200mghz do 2500 … troche sam pokobinowalem potem z tym i sobie zrobilem 2800 lecz dalej juz nie potrafie , niewiem na ile mam ustawic i dlatego wychodze z prosba do was , prosze o odpowiedz tylko osoby ktore sie na tym znaja .

Z gory dzieki

Dymitr

A jaki masz procesor (lol^^)?

AMD athlon 3200+

Poczytaj jakie taktowanie ma ten procesor:

:arrow: http://www.jupiter.net.pl/dzialy/arty.p … &id_kat=12

Dobra ide sprubowac , mam nadzieje ze wlacza na nowo kompa :smiley:

Niby co idziesz spróbować? :?

kurde , wyszlo jednak ze mam miec 11 x 200 i wszstko git 3200Mghz mi wszlo ; p

lecz kurde , wszedelm na kompa i odrazu cos tam jest nie tak (jakis error) , wlaczam opere nastepny error , potem znowiu z innego programu i kompa musialem resetowac. Jezeli mam tak jak teraz to normalnie . Wiec co mam zrobic aby na tamtych taktowaniach dzialalo prawidlowo?!

Koledzy starają Ci się powiedzieć, że przetaktowałeś już swój procesor :smiley:

Dla bezpieczeństwa komputera lepiej obniż taktowanie do tego 2500 lub do 2200, która to częstotliwość jest nominalną dla Twojego procesora. :wink:

grrr nie denerwoj mnie , zaplacilem za 3200mghz i mialem tyle lecz po jakims glupim formatem go utracilem …

I chce go przywrucic , nie bede przez cos tak glupiego tracic az 400Mghz !

napewno jest duzo osob co bedzie mi potrafilo pomoc

3200+ to oznaczenie kodowe procesora i jego częstotliwość pracy wynosi 2,2GHz.

Częstotliwości szyny oraz mnożnik ustawia sie raczej w BIOSie i format ma mały wpływ na tą rzekomą utratę szybkości.

Ostatnia rzecz - czytaj dokładnie podpowiedzi i raczej się tu nie unoś :?

sluchaj jak zrestartuj kompa i jak pokaza sie pierwsze napisy nacisnij DELETE (wejdziesz do biosu) wybierz LOAD THE BEST SETTINGS albo przeszukaj wszystkie mozliwosci i tam gdzie znajdziesz mozliwosc zmiany taktowania procka wybierz na najwyzsza :] mam identycznie po twardym restarcie kompa musze wybrac tam 133/133, bo standardowo jest to 100/100 :]

sorry, ze tak dziwnie to wytlumaczylem, ale lepiej nie potreafie :]

Jaru*

Ale ty dalej mnie nie rozumiesz

wiec ze mam czestotliwosc 2200Mghz … ale teraz mam jeszcze mnie to chyba logiczne ?

Po drugie unosze sie bo sie wkurzylem : /

*Balon

dobra wejde jeszcze raz, i dam te load the best ale cos niewidzialem takiej opcji … ; / no ale zobaczymy zaraz

Po drugie juz znalazlem ta opcje najwyzszego taktowania jest to u mnie 11x200 dzieki wczesniejszemu koledze , lecz rozumiesz ze mi wtedy bledy wyskakuja i wogole windows sie caly wali …

dobra ide znalesc ta opcje --.–

Edit*

I jest tak jak mowilem nie widze zadnej takiej opcji --.–

11 x 200 = 2200

Nie uzyskasz już wyższej częstotliwości, bo nie masz jak na tym sprzęcie - z tego, co liczę, to najwięcej możesz wycisnąć jakieś 2,9 Ghz (11x266=2926), ale nie 3,2 GHz, o które Ci tak bardzo chodzi:

Z prockiem jest moim zdaniem wszystko OK i nie masz tam co “kręcić”. Przy ustawieniach ponadstandardowych mogą Ci się dziać różne dziwne rzeczy z kompem, łącznie z jego uszkodzeniem.

Jaru , ale mi chodzi w sumie o to ze wczesniej przy uruchamianiu systemu mialem 3200mghz a teraz 2800 i chce przywrucic tak jak bylo wczesniej : /

No to jakie masz właściwie oznaczenie procesora?? Któryś z tych, czy inny??

Prędkość procesora wynika z iloczynu takich dwóch wielkości, jak częstotliwość FSB i mnożnik procesora. Poszukaj takich oznaczeń w BIOSie: Multipler, CPU Host Frequency, FSB Speed , lub podobnych - mogą one być “pozwijane”, więc dokładnie przeszukaj wszystkie zakładki w BIOSie.

Jeśli ktoś się bawił w BIOSie, to spróbuj załadować ustawienia domyślne ( LOAD BIOS DEFAULTS ), a dopiero potem testuj różne ustawienia.

Głównie chodzi o FSB Speed - o ile dobrze kojarzę, to powinno się ją dać u Ciebie regulować w zakresie 200 - 266MHz. Resztę załatwia mnożnik ( Multiplier ). Zmieniając FSB i mnożnik, powinieneś zauważyć, że zmienia się prędkość CPU.

Żadne inne “czary-mary” - żaden format Ci na pewno nic nie zmienił - najlepiej poczytaj książeczkę od Płyty Głównej, a wszystkiego się dowiesz.

AMD Athlon XP 3200+ 2200 MHz 3200+ 11 x 200

mam to

a co do biosu etc , to ja tam sie zabardzo nie znam , pozatym nie mowie ze dokladnie format to zrobal ale moj kumpel bo on tu grzebal a przywrucic wlasciwie tego nie potrafi.

Dymitr15 kolega jaru już ci wszystko wyjaśnił tak że lepiej nie można a w ostatnim poście sam to potwierdziłeś - masz Athlona 3200+ który pracuje nominalnie z częstotliwością 2,2 GHz a to “3200+” oznacza zdaniem firmy AMD wydajność porównywalną z Pentium 3200 MHz i nic więcej. To jest nazwa kodowa proca tylko! Uzyskanie takiej częstotliwości pracy to kolosalne przetaktowanie (overclocking) który musi odbić się na stabilności systemu - bedą błędy takie jak sam widziałeś. Moim zdaniem ten procesor nigdy nie pracował u ciebie z takim zegarem, po prostu nie zwróciłeś na to wcześniej uwagi.

Ale wczesniej wyswietlalo mi 3200mghz !

A teraz 2800Mghz , chce aby mi znowu tyle wyswitatloa zrozumiesz to kiedys ?

Wczesniej mialem 3200 i swietnie mi sie pracowalo

I chce to jakos przywrucic

Ps. A to ze masz czestotliwosc 2200 to ja o tym doskonale wiem ; -]

Lecz teraz pewnie mam gdzies 1800~ chyba nie ?

Wybacz, ale jedyne co mi przychodzi do głowy to to,

że kumpel podmienił Ci procesor :stuck_out_tongue: :roll:

Zacznijmy jeszcze raz od początku.

Ściągnij program Everest:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

I wklej na forum screena zakładki Płyta Główna --> Procesor

…jest nam wszystkim zatem przykro, że nie potrafimy Ci pomóc, a do tego nie potrafimy się zrozumieć… :roll:

Zakładam, że komputer jest w miarę nowy, więc udaj się tam, gdzie go kupiłeś i zgłoś uszkodzenie sprzętu. Potem napisz, co było faktyczną przyczyną tej usterki - cenne doświadczenia są mile widziane na tym forum.