Mój konfig+ Vista Home Premium x64 czy bedzie OK?

Witam! Mam zamiar zakupić sobie system Windows Vista Home Premium 64, i mam w związku z tym pytanie czy warto?

Mmam procka AMD ALTHON 64 4800+ i 3gb ram

Czy będę miał w miare dobry komfort pracy i czy system będzie w miare wydajny?

Proszę o poradę.Dzieki

Tak powinno być wporząsiu. Upewnij się tylko co do kompatybilności urządzeń w twoim komputerze i w miarę możliwości oprogramowania. Nie masz pewności czy 32bitowe wersje nie sprawią ci problemów choć nie powinny.

A będzie jakaś róznica jeśli dołożę jeszcze 1gb ram?

Myślę że tak choć raczej niewielka. Zawsze to jakiś zapass no chyba że korzystasz np z programów graficznych wtedy jak znalazł.

Zależy do czego będziesz używał komputera,są dziedziny gdzie nawet 4 GB ram to za mało,obróbka grafiki 3D,obróbka naprawdę dużych zdjęć,samo wczytanie katalogu dużych zdjęć obciąża komputer,jeśli używasz komputera do codziennych zwykłych czynności niewiele to da,oprócz buforowania przez Vistę większej ilości programów,aby te uruchamiane parę razy szybciej się wczytywały,dużo pamięci jest potrzebne przy grach takich jak Gothic 3,czy Wiedżmin,tu nawet mniejsza wydajność procesora tak nie spowolni komputera jak właśnie zbyt mała ilość pamięci ram

moim skromnym zdaniem dołóż do procesor Athlon 64 x2 5200+ s.AM2 BOX (Socket AM2, 65W) komentarze ; http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD … ,id,40358/ Socket AM2, 2 rdzenie, magistrala HyperTransport 2000 MHz, taktowanie 2600 MHz, 2MB cache L2 (po 1MB na każdy rdzeń) !!

Super wydajność za super cene! polecam zakup tego procka, gry chodzą jak na razie na full detalach :slight_smile: (grafa to tylko GF8600GT) o dziwo cichy boxowy wentyl. Doskonała wydajność przy kompresji filmów… ‘’’ masz kasę na 3 GB Ram ?? kupuj 4 - y !!

Kiedyś było coś takiego jak indeks wydajności Visty na XP. Czyli sprawdzenie wydajności komputera dla Visty. Jest to jeszcze. Jak tak to polecam. Myślę że można trafnie zobaczyć ile pkt. w poszczególnych kategoriach zdobędzie nasz komputer (ewentualnie co dokupić). :wink:

no sprawdziłem ten indeks mam ocene 5,1 wydaje mi sie ze to nie za wiele jak na viste?

Nom według mnie jest b. dobrze. Podaj jeszcze stronkę z której to sprawdziłeś lub program. Bo jestem ciekaw czy to nie jest jakiś przekręt. Trochę mnie dziwi ten wynik przy tym procesorze. Aha i podaj jeszcze kartę graficzną. :wink:

Tzn wynik mam z visty home premium 32 która kupił kolega i zainstalowal, ja i kolega mamy dokładnie taką samą konfiguracje

No tylko grafika jest słaba GF 7300 Gt Zalman 128 MB ddr3 128 bit 1,2ns ale to jest kicha trzeba będzie niedługo cos pomyslec o wymianie

Taki wysoki wynik mimo nie jakieś super karcie graficznej. Kurde na laptopach ten szit liczy inaczej. Dlatego jedynym obiektywnym testem jest 3dmark. A nie jakis tam indeks klasyfikacji Visty. :wink:

Myśle ze odpowiedni wynik moze miec zwiazek z odpowiednimi sterownikami do grafiki itp.

Powiem szczerze ze miałem okazje używac własnie kolegi kompa takiego jak mój z vista hp i nie powiem bo smiagal porównywalnie wydajnie jak xp ( aż ciezkow to uwierzyc)

No możliwe, spróbuję aktualizację sterownik od karty graficznej, bo ja mam tak słaby wynik właśnie ze względu na kartę graficzną. A mam trochę lepszą od twojej. pzdr

No dokładnie ja mam zainstalowane najnowsze drivery ze strony nvdia, rozmawailem wlasnie z kolega i ona ma zainstalowane najnowsze sterowniki ze strony nvdii do grafiki. A moge sie spytać z czystej ciekowsci jaki masz wynik no i jaka konfiguracje?

Tzn ja mam tez najnowsze ale na xp:)

Toshiba Sattelite Intel Core Duo 2.0 GHz, 2GB RAM, GeForce Go 7300 256 MB, Vista HP SP1 (wynik 3,2 ze względu na wydajność grafiki. w grach). Jak jakieś jeszcze parametry podać to napisz, ale myślę że to te główne od których ten wynik zależy. No i zobaczymy jak będzie z nowymi sterownikami, bo ten wynik jest mizerny. :expressionless:

No szczerze mówiac to jest slaby mój kolega na niskiej klasy laptopie na intel celeron m 1,5ghz 1gb ram i ati mobility x 1200 ma 3,7 no ale wydaje mi sie ze wynik jest adekfatny do jego laptopa. U ciebie powinien byc duzooo wyższy ale to na 99% przez sterowniki.

Jestem tylko jezcze ciekawy czy jakby moj kolega zmienil grafike na np 8600 GT czt wynik by sie poprawił jak myslisz?

Bo ten GF co ma teraz jest już wiekowy ale jak na swój wiek to wydaje mi sie ze daje sobie rade:).

Ati ma dobre te karty… miałem jeszcze pamiętam Radeona x700 (plus xp)… żyć nie umierać. Wszystko pięknie chodziło - naprawdę nie narzekałem. Tutaj jest wszystko tak w miarę… bo karta jest jak by to powiedzieć na równym poziomie z procesorem, ram trochę przeważa ale to dobrze dla Visty. Można by było się pobawić w zmianę na 8600 GT, potem dokupić mu jeszcze 512 Ram’u lub nawet 1GB i pomyśleć później nad zmianą procesora. Bo ten nie jest jakiś świetny.

No ja własnie tez miałem kiedys radeona x700 i w sumie nie moge na niego zlego słowa powiedziec bo wszystko na xp smiaglo.

Dokładnie tez mi sie wydaje ze laptopika masz spoko ramu 2gb to na dzis min.

W sumie to trzeba by sie zastanowic tak jak mówisz przynajmniej nad jakims 8600 np galaxy no i procem tez.

W sumie to kumpel nie gra na tym kompie tylko net i muzyki slucha wiec narazie mu styka.

Ale myśle ze jakas lepsza grafika powinna dodac kilka pkt. w indeksie.

No zgadza się. Możesz mi pomóc szukam sterowników do tej kart GeForce 7300 GO nom i producent ich chyba nie przewiduje. Możesz mi pomóc ? Na stronie NVidia są ale nie dla oznaczenia GO.

Ok znalazłem ale jedyna wersja to 97.35 także chyba nic nowego nie wniesie. Czy ci ludzi tam nie pracują czy co. Zobaczymy jak po wgraniu ich. Sadzę że nic się nie zmieni.