Mój laptop nagle przestał czytać połowę RAM z 8Gb na 4Gb

Witam. Mam Laptopa HP Omen 15 (dc1028). Kupiłam go w lombardzie w którym sama pracuje wiec wiem że laptop trafił do mnie mając około 3 miesiące życia. Od początku grało mi się na nim świetnie na początku tylko Lola więc nic wymagającego. Lecz później przyszedł czas na Wiedźmina czy Days Gone, co też chodziło świetnie na najwyższych obrotach. Aż do najbliższej aktualizacji. Nie wiem czy to jej sprawka, ale mniej wiecej od tego systemu gry zaczęły mi ciąć strasznie, spadki były nawet do 3 klatek na sekunde i to ciągle, gdzie wcześniej wszystko działało bardzo płynnie i to na ultra.

W „informacjach o komputerze” pokazuje dostępnej pamięci 8Gb Ramu (dostępne 7.80). System zabiera około 1.5 - sprawdziłam. A gdy odpalam grę pokazuje, że gra zużywa 3.70Gb Ramu a procentowo 87%. CO JEST??

Niestety wcześniej nie czułam potrzeby by sprawdzać pamięć wiedziałam co kupuje i sprawdzałam jego specyfikacje w internecie. Nie wiem co się dzieje i jak to naprawić, najchętniej bez potrzeby wizyty w serwisie i płacenia np. 150 zł za jakieś zwykłe zmiany w Biosie.

P.S. laptop jest objęty gwarancją, ale zakupiony został w Plusie i faktura nie jest na mnie więc to i tak nie przejdzie :confused:

Bez screena Menedżera Zadań trudno cos wyrokować. Ale to musiałby być screen całości obrazu menedżera więc pewnie nie jeden a parę (od góry do dołu).