Mój laptop nie może wykryć karty graficznej

(Anczak1) #1

witam, mam pewien problem, mój laptop nie wykrywa karty graficznej po sformatowaniu dysku i wgraniu na nowowindowsa, przed formatem była jeszcze i działała: ati mobility x1800 a po 2 formatowaniach pokazuje mi standardową kartę VGA i niby 16MB,zawsze po instalacji windows 7 robiłem aktualizacje i mi sterowniki samo instalowało do wszystkiego a teraz wszystko oprócz karty graficznej, potem zobaczyłem że windows 7 karty nawet nie wykrywa, co mam zrobić żeby było wszystko ok ? moj laptop to FUJITSU SIEMENS AMILO Xi 1526

Bo czytanie opisów działów to naprawdę bardzo ciężka sprawa.

Proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

(Jusko) #3

Cóż - od 2009 karta ta jest w dziale Legacy, sterowniki do niej nie są już rozwijane ani supportowane. Oznacza to mniej więcej tyle, że mogą, ale nie muszą być kompatybilne z Windows innym niż XP/Vista. Ściągałeś sterowniki ręcznie ze strony AMD i instalowałeś? Ja nigdy na ślepo nie wierzę automatom (ale to nawyk wieloletniego używania Linuksa).

(Anczak1) #4

szukałem na goglach i nie mogłem znaleść, na amd też jakąś dziwnie jest ze nie mogłem tego wyszukać, znalazłem jakiś program do wyszukiwania sterowników(slimdriver) ale nie pomoglo to, albo do przerabiania sterowników z normalnej wersji na mobilna np jak do mojej karty i nic, zawsze to windows sam zainstalował a teraz nagle nie ma karty w menadżer sprzętów też pokazuje że karty graficznej nie ma, tak jak by jej w ogóle nie było zamontowanej, według AIDA64 Extreme edition jest podłączona. ale korzysta w VGA, ja tego już nie pojmuje

Karta wideo Standardowa karta graficzna VGA (16 MB)

Akcelerator 3D ATI Mobility Radeon X1800 (M58)

(igrek) #5

Ściągnij program mobility modder działa sam testowałem (przeróbka sterowników radeona 9700 na mobilną wersję dla win 7)

(spencer5) #6

Spróbuj z tej strony: http://support.amd.com/us/psearch/Pages ... =&items=20

(Anczak1) #7

igrek próbowałem przez mobility moder ale przerabiałem sterowniki od normalnej wersji ati radeon x1800xt czy jakąś tak, myślisz żeby sciągnać ati radeon 9700 i je przerobić ???

spencer5 przez te stronę tez próbowałem ale nie mogę wymyśleć co wpisać w "Keyword (s)" czego nie wpisze to mi wyskakuje

Sorry, your search did not return any results.

• Make sure all words are spelled correctly.

• Try different or fewer keywords

(spencer5) #8

spróbuj z tej: http://www.driversforfree.com/omn_ofm_o ... ivers.aspx

(igrek) #9

anczak1 , ściągnij te sterowniki i je przerób mobility modderem. http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... ng=English

(Anczak1) #10

igrek tu mam chyba mały problem, bo sterowniki tutaj są dostępne tylko dla visty

(igrek) #11

Ale mobility modder je przerobi po 7