Mój mikrofon nie jest wykrywalny

Mój mikrofon nie działa ! A dokładniej komputer go wykrywa w porcie USB ,ale nie da sięna nim na grywać. Nie da się regulować głośności ,tak jakby był ale go nie ma. POMOCY :frowning:

katarzynacee

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

A mikrofon, to na pewno sprawny? sprawdzany na innym komputerze?

 

Czy w innym porcie USB tak samo?

 

Jaki masz system?

tak,na 100 %% sprawny

w innym porcie to samo. z przodu mi go wykrywa i to samo… (Nie wiem czy to kółeczko też jest wejściem USB :stuck_out_tongue: )

XP p.

Co to za mikrofon, podaj typ.

 

Daj zdjęcie mikrofonu i wtyczek.

 

Bo wtyczka USB, to może zasilanie, a druga wtyczka idzie do gniazda pomarańczowego najlepiej z tyłu płyty (o ile są dwie wtyczki?).

  1. Sprawdź z innym komputerem.

  2. crtl + r, wpisz w okienko devmgmt.msc , sprawdź czy wszystkie stery są (czy nic nie jest na żółto)

  3. Znajdź mikrofon, ppm, właściwości, szczegóły (ostatnia zakładka) i podaj nam ven id i dev id

tylko proszę bez śmiechu ! :stuck_out_tongue:

 

http://cdn1.fotka.pl/a.fotka.pl/097/019/97019024_800_s.1391445776.jpg/Kasia_Cee.jpg

To nie jest USB tylko jack, podłączasz do wejścia w laptopie o tym samym kolorze, jeżeli masz tylko jedno to do tego jednego.

Czyli uściślijmy, na zdjęciu jest jedna wtyczka USB? bardzo niewyraźne zdjęcie

 

Mikrofon na innym kompie działa?

 

 

Daj wyraźne zdjęcie samej wtyczki, bo zgłupiałem, kto co widzi?

  1. Znajdź mikrofon, ppm, właściwości, szczegóły (ostatnia zakładka) i podaj nam ven id i dev id

 

where?

no własnie. braklo mi slowa. jack.

tak jedna.

tak dziala,sprawdzalam na laptopie,a ja mam stacjonarkę.

Nieważne, podaj to co prosiłem.

 

I jak robisz zdjęcie to dokładne.

 

 

Dobra, wsadź wtyczkę mikrofonu do gniazda pomarańczowego z tyłu kompa.

 

Wejdź do panel sterowania - dźwięki i urządzenia audio - zakładka głos i nagrywanie głosu i testowanie sprzętu i dalej i zobacz, czy mikrofon wykrywa, mów do niego i zobacz czy nie jest wyciszony i zrób test.

sama wtyczka,tak?

1653749_721684264543435_443955695_n.jpg

No teraz super.

 

robiłam to już 1000000 razy i nic. nie wykrywa

A dźwięk działa OK, może uszkodzone gniazdo.

 

Zobacz, czy jest aplikacja do ustawień dźwięku, może gniazdo wyłączone, wyciszone lub uszkodzone.

 

Metoda prób i błędów.

 

Lub może tak być, że dany mikrofon nie będzie pracował na danym kompie i trzeba go sprawdzić na innym mikrofonie.

zawsze działał i było ok a tu nagle taki psikus.

 

Działa na sterownikach karty dźwiękowej.

 

Trzeba sprawdzić wszystko i musi działać, o ile sprawny.

 

Weź inny i test, nie ma nic skomplikowanego.

no coz. jakbym miala inny to by bylo pięknie.

wykrywa go. on musi byc w systemie wylaczony,moze w biosie gdzies? tylko ja tam wole nie grzebac :stuck_out_tongue:

 

Tylko sterownik, może mikrofon wyciszony lub wyłączony - przejrzyj opcje i musi działać.

 

Daj screeny ustawień sterownika i aplikacji dźwięku dotyczące mikrofonu, to się zobaczy?