Mój nowy komputer - ocena końcowa

Witam ponownie!

Pod koniec marca założyłem (http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=233275) wątek w którym początkowo chciałem się wypytać o nowe części, a skończyło się na wyborze nowej maszyny. Wątek toczył sie bardzo długo, bo miałem bardzo wiele wątpliwości. Bardzo mi pomogliście i rozwialiście wiele wątpliwości. Bardzo dziękuję Wam wszystkiem za pomoc!

Teraz przyszło mi skompletować wszystkie części. Mam już:

  • Transcend aXe RAM 2x1GB (na Micronach; kupione w lato)

  • Intel Core 2 Duo E7200 (zakupiony parę dni temu)

  • OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 (zakupiony parę dni temu)

W okolicach 10 listopada chciałbym zakupić płytę główną i kartę graficzną.

a) płyta główna - przeglądałem w sotatnich miesiącach wiele wątków w którym proponowaliście w różnych cenach userom nowe sprzęty). Poważnie zastanawiam się nad: http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/344330/ i 260672

b) karta graficzna - będzie na raty więc różnica 100-130zł raczej nie będzie zbyt istotna. Zdecydowałem się na http://www.ceneo.pl/1782589.

A co Wy na to?

Mam jeszcze pytanko? Ostatnio ceny strasznie szaleją? Czy zakup w okolicach tego 10.11 będzie dobrym wyborem? Czy wtedy wszystko będzie już o wiele droższe (święta idą)? Ewentualnie mógłbym pogadać z rodzicami i brać teraz, ale raczej jestem za późniejszym zakupem).

Liczę na odpowiedź i pozdrawiam :slight_smile: (PS: Obiecuję ze nie będe przeciągał tego tematu jak ostatnio)

Trochę źle zrobiłeś kupując E7200, bo za 100zł mniej był równie wydajny E5200… Ale nic to.

Płyta jak na taką taniochę niczego sobie.

Karta też równie dobra.

Niestety ceny ostatnio szaleją z 2 powodów:

a) święta idą

b) dolar poszedł w górę.

Sorki , popełniłem błąd w poście: zastanawiam sie nad MSI P43 Neo-F i P35 Neo3-F. Interesuje mnie płyta przyjazna dla konsumenta - bez problemu z OC itd. Moim zdaniem lepszy mógłby być P35, bo niby to ta podstawowa wersja chipsetu, a P43 obcięta P45 (w dodatku P35 i P45 ie mają podobno zbytniej różnicy). Ale zasięgnę po Waszą opinię

A co do cen… Chyba na tym początku jedenastego miesiąca nie będzie tak źle z cenami? Mam taką nadzieję

Między P31 i P35 nie było różnic, tak samo jest z P43 i P45… Różnica raczej tkwi w innym mostku południowym i innymi obciętymi opcjami, np. mniejszą ilością gniazd, brakiem RAID czy cuś w tym stylu.

A co do cen - E5200 skoczył w tydzień z 205 do 250zł…

Aha, więc zdecyduję się na P43.

PS: U mnie w kauflandzie jest juz świąteczna dekoracja, pozostało wyczekiwać reklamy “coraz bliżej święta” coca coli :stuck_out_tongue:

w esc.pl E5200 już 290 zł a HD4850 np. Palita Sonic 630 zł normalnie masakra…

Postanowiłem nie czekać i kupić całą resztę na raty w Apollo. Teraz czekam na realizację, jak towar przyślą i będę miał jakieś wątpliwości to dam znać, ale składałem już raz kompa.

Tylko jedno pytanko, na boxowym radiatorze proca jest nałożona warstwa pasty - takie 3 paseczki. Czy to wystarczy do niepodkręconego proca?

jakby nie wystarczało to by inaczej robili :slight_smile: wystarczy to co jest

ale jak masz jakąś lepszą pastę pod ręką to możesz zmienić

więc co zamówiłeś w apollo?

gorzej już są po 290. Tydzień wzrost cen o 30 %.

__________________________________________

do płyty i karty podane jak najbardziej ok.

Edit:

karta http://www.ceneo.pl/1779633

MSI P43 Neo-F i Gainwarda HD4850 Golden Sample. Szkoda tylko że będe musiał troche poczekać z realizacją. Dość że muszę poczekać aż towary będą dostępne to jeszcze się przeciągnie z tymi ratami. W rezultacie nie wiem sprzętu na pewno nie dostane w tym przyszłym tygodniu. A szkoda :frowning: Już bym sobie w coś popykał, zanim mam trochę luźniejsze lekcje w szkole.

Niestety, dolar w górę leci i wszystko drożeje…

AdrianJ , uważam, że dobry wybór.

A panowie, co do dolara: To że złoty poleciał w dół, to nie znaczy, że i ceny idą w górę. Jakby tak było, to miesiąc wcześniej byśmy mieli e5200 po 150zł…

Natomiast cena idzie w górę, albo z powodu i7 (podwyższając ceny, czynią te procesory mniej opłacalne, przez co zyskują na atrakcyjności i7), albo święta. Wszak sytuacja do 17 listopada powinna się wyklarować. Media będą mogły zacząć święta (niektóre juz aczęły, np. OBI), i zobaczymy.

Tyle że ostatnio Intel zrobił obniżki http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=3783

przeczysz sam sobie

poza tym nie będzie wielkiego zapału od razu na i7 bo raz że płyty drogie, pamięci też to i procesory do tanich nie należą… obniżają ceny starych żeby zrobić miejsce na nowych a nie na odwrót

bartek46op :

  1. Obniżył w Stanach.

No właśnie tu jest szkopuł. Nie wiadomo, czy Intel chce się wycofać z tych procesorów, czy nie. Jak chce, to nie obniży ceny.

Cześć!

Mam już nowy komputer, wszystko działa jak należy, jest bardzo wydajnie. Mam jednak mały problemik - podczas startu, między ekranem POST, a bootowaniem systemu, około jednej minuty miga kursor ("_"). Dopiero po tym czasie uruchamia się Windows.

Myślę, że to problem z ustawieniem zworek Master/Slave. Teraz DVD jest na Master, a dysk na Slave. Próbowałem ustawić na dysku (tak jak jest na nim napisane), ale po tym w ogóle nie chce komputer wstać.

Aha, mam jeszcze neta z Multimedii, i często po włączeniu kompa, nie można wejść od razu do neta, tylko muszę wyjmować z gniazdka modem a później spowrotem go wkładać. To trochę uciążliwe.

(up: proszę o pomoc, bo to dla mnie bardzo ważne)