Mój nowy komputer - prosze o rady

ok przepraszam :slight_smile: obiecuje poprawę :stuck_out_tongue: teraz głównie zależy mi na tym aby do tego zestawu znaleźć jakiś fajny monitor tak jak mówiłem taki do 550 zł interesuje mnie 19 calowy I jeszcze pytanie co do zasilacza :stuck_out_tongue: Czy jest dobry ? bo chce dobry zasilacz i fajnie by było jak by nie jadł za dużo pradu :stuck_out_tongue:

Co do zasilacza to już się dowiedziałem :))

więc jak teraz wygląda Twój wybrany zestaw?

Płyta główna MSI P45 NEO3-FR

Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box

Obudowa NZXT Alpha Okno Black B/Z

Zasilacz Corsair CMPSU-550VXEU ATX 550W PFC EU version

Pamięć DDR2 Patriot DDR2 Dual Chanel 4GB 800 4-4-4-12

Dysk SerialATA WD WD5000AAKS 500GB sATA II 16MB

Grafika PCI-E Gigabyte HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3

Nagrywarka Pioneer DVR-216BK Sata OEM Black

Klawiatura A4TECH KL-23MU X-Slim

Mysz A4TECH Opto Combo XL-750BF-1 Fiery Red

Monitor LCD LG 20" LCD L207WT-PF

Głośniki, słuch. Creative 5.1 Inspire T6100

Na Agito taki zestaw 3502 zl :))

brak systemu operacyjnego :slight_smile:

głośniki nienajlepsze

grafika jeśli referent to głośna i ciepła

dysk - powiem tak, są wydajniejsze :slight_smile: ale ten nie jest najgorszy

pamięć - jeśli 4GB to powinieneś wziąć system 64-bit

mysz i klawa - nie wypowiadam się, tutaj każdy bierze to co chce

nie mam funduszy już na lepsze części hmm co mogę z grafika zrobić ? żeby uniknąć tego co napisałeś? dysk myślę że dobry :slight_smile: hmm to jakie np te pamięci ?

z grafiką możesz zrobić to, że weźmiesz kartę z niereferencyjnym chłodzeniem albo zmienisz chłodzenie na niej

pamięci są dobre, tylko żeby wykorzystać pełne 4GB musisz mieć system 64-bit (przy 32-bit wykorzystasz max. 3GB)

poza tym nie widzę w tym zestawie żadnych dodatkowych wentylków (jeden jest standardowo z obudową) przydałby się jeszcze jeden na przód obudowy

nie masz także dodatkowego chłodzenia na procesor (oprócz boxowego) więc może być trochę słychać i temp. też nie będą niziutkie :slight_smile:

ale jeśli nie będziesz kręcił procka to boxowe chłodzenie wystarczy

to zawsze można dokupić :slight_smile: właśnie w tej chwili na agito jest dostępna ta karta tylko z zalmanem :frowning: a to to wiem :slight_smile: 3,2 chyba wykorzysta się na 32-bit

Koszt takiego wentylka?

jeśli chodzi Ci o wersję z Zalmanem to powinno być w miarę OK, nie jest to referent :slight_smile:

koszt wentylka to ok. 10-12zł

czyli Zalman nie będzie taki zły ;)? to fajnie :slight_smile: to jeden problem z głowy :stuck_out_tongue: właśnie zastanawiałem się nad tym dodatkowym chłodzeniem na procka Karakorum NP bo słyszałem że właśnie procesorki na Socket 775 się bardzo grzeją ale nie zamierzam podkręcać wiec chyba powinno wystarczyć:)? kiedyś się tam dokupi ten wentylek :slight_smile: a co te wentylki robią tak w ogóle? ja to zawsze jestem pełen podziwu jak komputer może cicho chodzić… wchodzę do kolegi do pokoju i cisza trzeba podejść do skrzynki i się przysłuchać żeby coś usłyszeć :smiley: a ma starszego kompa :wink:

Hmm, niewiele drożej dostępny jest http://www.agito.pl/seria-hd-4000/palit … 35101.html który jest bdb kartą: http://pcarena.pl/page/84883/6/7-wspani … onow-4850/

Co do dysku to jednak radzę wymienić na Samsunga F1 640GB.

“procesorki na Socket 775 się bardzo grzeją”

Nie no bez przesady, 45nm i się grzeją? Do wysokiego oc jasne, że trzeba wydajniejsze chłodzenie, ale do zwyczajnej pracy?

Głośniki zazwyczaj do czego będą wykorzystywane?

na Karakorum temp. powinny być niższe (u mnie ok. 8-10*C w idle) no i powinno być trochę ciszej niż na boxowym chłodzeniu

jak to co robią wentylki? te które są w obudowie wciągają (z przodu) chłodne powietrze, które krąży między poszczególnymi podzespołami nagrzewając się, natomiast wiatrak z tyłu obudowy wydmuchuje te ciepłe powietrze na zewnątrz

Adalbert , z tego co zrozumiałem to autor ma zamiar słuchać głównie muzyki (mp3), więc moim zdaniem głośniki, które wybrał są troche nieodpowiednie :]

Czemu nie odpowiednie:)? mój kolega ma tez 5.1 i ładnie mu graja. Co do karty która podałeś Adalbert to co to w ogóle za firma? pierwszy raz na oczy widze… co do dysku mam swoje zdanie… szajsung to szajsung :slight_smile: WD bardzo dobre dyski :slight_smile: dają 5 lat gwarancji na nie… po prostu wiedza co produkują… A Samsung ile daje 2 lata?

Palit to dobra firma, sam miałem 2 karty tej firmy i byłem zadowolony

a to chłodzenie na karcie którą wskazał Adalbert jest lepsze od Zalmanowskiego

jak chcesz 5.1 i masz gdzie je rozstawić to bierz, Twoja sprawa :slight_smile:

ja też kupiłem dysk WD, teraz mocno żałuję że nie wziąłem Samsunga (mam teraz oba, więc mogę je porównać, wszystko stoi po stronie Samsunga: szybkość, temp. wibracje, głośność, jedyna “przewaga” WD to dłuższa gwarancja, Samsung daje 3 lata)

yhym :stuck_out_tongue: czyli ze samsung głośniejszy od WD ?

mam pytanie bo muszę jednak troszkę zejść z ceny… i tu utnę chyba obudowę bo obecnie ta którą wybrałem 250 zl… tak o 100-150 zl jakieś propozycje?

samsung jest: cichszy, szybszy, niewibrujący, chłodniejszy od WD

buda tańsza to coolermaster elite 33x

nie ma tej budy na Agito :frowning: albo może źle szukam :frowning: jak byś byl taki uprzejmy i wrzucił linka do niej żeby ja zobaczyć to będę wdzięczny :slight_smile:

raz

dwa

trzy

a to widziałem te :stuck_out_tongue: nie zrozumiałem jak napisałeś 33x:P teraz już czaje o co ci chodziło :smiley: http://www.agito.pl/obudowy/asus-ta-b11 … 32528.html a co powiecie na ta? te CM’ y zbytnio mi się nie podobają :frowning: i tak jeszcze muszę coś uciąć ;( może jakaś tańsza płyta główna? Może Gigabyte GA-EP45-DS3L (339zl) lub MSI P45 Neo-F (325zl)

Może ktoś doradzić :(? co do karty graficznej… http://www.agito.pl/compare.html tutaj jest porównanie i ten Palita nie ma tak jak ten Gigabyte Częstotliwości RAMDAC 400MHz x2 duża to różnica ?