Mój nowy komputer - prosze o rady

podaj co wybrałeś (bo już tak zamotane że nie wiem) razem z cenami i do jakiej kwoty chcesz uciąć

proszę doradzić mi jeszcze z ta płytą główną którą z tych 2 tańszych lepiej wybrać i co z ta grafa czy jest to duza różnica i czy odbije się to jakoś na działaniu wydajności ? i po tym wszystkim wystawie już mój zestawik :wink:

Samsungi to nie te same “szajsungi” co kiedyś, podobnie jak nowe stery Radeon’a to nie to co te stare. Nie ma co się uprzedzać, tylko brać to co najlepsze, w tym wypadku Samsung F1. :slight_smile:

Jest ładne granie i jest ładne granie… Jak do słuchania muzyki głównie, to w tej cenie co te 5.1 kupisz znacznie lepszy zestaw stereo, który będzie dawał znacznie lepszy dźwięk niż słabe 5.1.

Palit to firma jak firma, to że nie słyszałeś, nie znaczy, że jest słaba. Jak przeczytałeś stronę którą podałem, to chyba łatwo się zorientować, że dobra karta.

Co do Twojej obudowy, to cienko z cyrkulacją powietrza: cały przedni panel zabudowany. Zdecydowanie lepiej któregoś z tych Cooler Master’ów, właśnie ze względu na cyrkulację i ogólne wykonanie.

Z płyt jeżeli musisz oszczędzać, to wziąłbym MSI.

dobrze tylko jak jest porównanie http://www.agito.pl/compare.html i ten Palita nie ma tak jak ten Gigabyte Częstotliwości RAMDAC 400MHz x2 duża to różnica ? ma tylko 400MHz a jakie glosniczki proponujesz? a co do tej obudowy co znaczy cały przedni panel zabudowany? przecież pisze ze obudowa ma jeden wiatraczek z tylu i z przodu 80 :slight_smile:

Cooler Master Elite 330 czarno-srebrna (odrazu dokupie wiatraczek… bo jeden jest w zestawie) 127,00

Pentagram Freezone FN-120 SleeveBY P 7521-0 19,00

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX 605,00

MSI P45 Neo-F 325,00

Corsair VX550 550W 282,00

Patriot DDR2 PC6400 2x2048MB 800MHz CL4.0 EP LLK 219,00

Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX 543,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM 89,00

LG 20" LCD L207WT-PF 611,00

A4-TECH EVO XGame Laser X750 Red Fire 67,00

A4-TECH KL-45MU 37,00

Microsoft Windows XP Home PL SP3 OEM 297,00

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) 242,00

Na ten RAMDAC nie patrz.

Na głośnikach się super nie znam, ale z tego co czytam to jedne z lepszych to drewniane Genius’y, stwórz nowy temat to na pewno Ci doradzą kompetentniejsze osoby. Ale ogólna zasada taka: jak głównie filmy to 5.1, jak muzyka to zestaw stereo.

Wiatraczek przedni w tym Asusie (mały więc będzie prawdopodobnie głośniejszy i mniej wydajny) musi pobierać powietrze ze szczeliny na dole (co dodatkowo zmniejsza jego wydajność), w przeciwieństwie do CM Elite, gdzie powietrze pobierane jest całością wentylatora.

Wiatraczki wydajne i ciche to Acutake, możesz poszukać. Jak stać na droższe to i Fender’y będą dobre. :slight_smile: Na agito chyba tylko te Pentagram’y są, więc jeżeli musi być koniecznie z agito to weź na łożysku kulkowym.

Co do procesora, to jak będziesz gdzie indziej kupował to możesz brać też e8200 i tak jak e8400 kręcić.

Monitor, myszka i klawiatura się nie wypowiadam bo się dobrze nie znam.

Co do dysku to nie zawiedziesz się. :slight_smile:

Co do RAMDAC już się dowiedziałem :))

Edit.

Co do głośników to chodzi ci o 2.1? Creative tez ma drewniany subofer :stuck_out_tongue: no ale takie 2.1 będzie miało mniejsza moc :frowning:

Ślizgowe niby cichsze i mniej wytrzymałe, kulkowe głośniejsze i bardziej wytrzymałe. Ale w sumie i tak ślizgowe długo wytrzymują, więc już sam się zastanawiam co lepiej… :slight_smile: Jedno jest pewne, jak kupisz tego Acutake to będzie super.

Z kręceniem to jeszcze poczekasz w takim razie, aż będzie Ci procek mulił na czymś, wtedy zainteresujesz się oc i będziesz miał sprzęt akurat do tego.

Co do głośników to chodzi mi o 2.0, czyli bez suba, stereo. Czyli coś w stylu http://www.ceneo.pl/1261837 tylko jak mówiłem, na modelach się nie znam, to taki przykład, więc najlepiej poczekaj na opinię kogoś bardziej znającego się w nowym temacie.

hmm w opisach jak porównywałem te pentagramki to to samo tylko ze jedne łożysko ślizgowe drugie kulkowe no i kulkowe prawie 10 zł droższe :stuck_out_tongue: czyli za cenę kulkowego kupił bym 1,5 wiatraczka ślizgowego :slight_smile: wiec chyba bardziej ślizgowe się opłaca;) aha :stuck_out_tongue: ale to wtedy maja małą moc :frowning: a ja lubie basy xDD żeby nie powiedzieć ze je kocham :smiley: głośna muza i te basy xDD grr :stuck_out_tongue_winking_eye: dlatego chce ten sub :smiley:

No ale jak możesz wziąć Acutake to bierz.

Załóż nowy temat, bo tutaj nie każdy wchodzi kto się na głośnikach zna.

ok dzieki :slight_smile: hmm tak sobie myślę że aż tak duży twardy dysk nie będzie mi potrzebny bo po co mam płacić większe pieniądze jak całego nie wykorzystam jaki dysk polecacie? myślę ze 320 GB będzie wystarczający

Jak 320GB to tylko i wyłącznie Samsung F1. :slight_smile:

ale zwróć uwagę, żeby był to model HD322HJ, bo inne są mniej wydajne

ok dziękuje :slight_smile: zaszły znowu komplikacje :frowning: tym razem poważniejsze, nie mogę na komputer wydać więcej jak 2800… znowu będę musiał robić nowy conf :frowning:

Cooler Master Elite 330 czarno-srebrna 127,00

MSI P45 Neo-F 332,00

Corsair VX550 550W 282,00

Patriot DDR2 PC6400 2x2048MB 800MHz CL4.0 EP LLK 219,00

Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX 572,00

A4-TECH EVO XGame Laser X750 Red Fire 67,00

A4-TECH KL-45MU 37,00

Microsoft Windows XP Home PL SP3 OEM 299,00

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX 282,00

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) 167,00

LG 19" LCD W1934S-SN 410,00

Razem 2794 zł

Macie może propozycje żeby zjechać z ceny o 60 zl bo muszę jeszcze jeden program w 2800 zmieścić

Płytę na MSI P31 Neo2-FR zmień i za to dorzuć do 1GB wersji radeona od gigabyte’a z “multicore” chłodzeniem i na nie 12cm wentylator dorzuć.

Z procesorem też można zejść do Corsair’a 450W. Wystarczy na pewno, bez żadnej zadyszki. :slight_smile:

Jednak do 3000 zł :slight_smile: więc nie będę z niczego schodził :slight_smile: a zasilacz dobry się przyda :slight_smile: mam parę zł jeszcze, może zainwestować w chłodzenie np Karakorum w razie gdy bym zdecydował się na kręcenie tego procka, do ilu bym mógł go tak podkręcić i o ile zmniejszy się jego żywotność ?

3,5GHz powinno iść bez większego problemu :slight_smile: nie powinno to wpłynąć znacząco na jego żywotność, prędzej sam go wymienisz :slight_smile:

ja np. zamiast 4GB pamięci, wziąłbym 2GB (i tak masz system 32-bit) a różnicę dołożył do większego dysku - F1 640GB

Dopłacając 200zł chyba dałoby się znaleźć e8200…