Mój pakiet ochronny -proszę o opinie

Zmontowałem sobie następujący zestaw zabezpieczający:

  • Antywirus: F-secure Antywirus 2009 (z gazety) ewentualnie Bitdefender Antyvirus 2009

  • Zapora Systemowa (Vista)

  • Spybot lub Spyware Terminator

Proszę o wasze opinie czy taki zestaw jest wystarczający przy codziennym użytkowaniu z internetu. Dodam, że nie buszuję po stronach potencjalnie niebezpiecznych. Od czasu do czasu korzystam na laptopie z obsługi konta bankowego oraz konta do obsługi netu w Play. Raz w miesiącu skanuję system Dr.WEB CureIt!

Myślę że zestaw do podstawy jest ok i jeśli się ciut znasz na działaniu zapory to i ta windowsowa do podstawy starczy

Co do Bitdefender. Może to tylko mi się przytrafiło, ale niemal każdy komputer z którym miałem styczność z tym antywirusem był, może w niedużym stopniu, ale jednak, zainfekowany.

Polecam Spybota - ma fajną funkcję - Immunize, chroniącą przeglądarki.

Nie miałem do czynienia z F-secure, ale proponowany przez Ciebie zestaw powinien wystarczyć.

F-Secure Antyvirus wg. testu to taki średniak. Jak Ci się dobrze używa - możesz zachować. Tylko właśnie jak będziesz buszował po złych stronach i ściągał pliki, to najlepszy pakiet nie pomoże. Choć dla pewności zacząłbym używać jakiejś dodatkowej zaporki (choć ta Vistowa aż taka fatalna nie jest).

F-secure zagościł u mnie z jednej z gazet komputerowych i planuję z niego korzystać do czasu zakończenia promocji. Natomiast poważnie zastanawiałem się nad zakupem Bitdefendera. Z funkcji Immunize chroniącej przeglądarkę już korzystam, dodatkowo zainstalowałem w Firefoxie AdBlock oraz NoScript. W systemie pracuję na końcie z ograniczeniami oraz włączonym UAC.

O dodatkowej zaporze myślałem. Najprawdopodobniej przed zmianą antywira przetestuję PC Tools Firewall, Online Armor Free i Comodo. Z opinii które czytałem nieźle chronią więc będę się kierował lekkością zapory dla sprzętu.

a jak z tej funkcji “Immunize” korzysta się? wciskamy tylko ten “+”?

Wchodzisz w ochronę a następnie wciskasz zielony plus. Przy czym przeglądarka powinna być zamknięta w tym czasie. Zawsze w pozycji unprotected powinna być wartość 0. Jeżeli jest inna to musisz przeprowadzić “Immunize”.