Mój PC czy notebook?

Witam, nie wiedziałem w którym to dziale umieścić, więc pytam tu :slight_smile:

Mam propozycję wymiany mojego PC na laptopa. Jest on z pewnego źródła, sprawny itp. ale nachodzi mi pytanie, czy się opłaca ? Proszę o wasze opinię. Z góry dziękuję.

PC-

Core 2 Quad Q8200

4GB ddr2

8800GTS 320Mb

dysk 700GB

monitor lcd samsung 22"

Notebook Asus

Dual Core - nie wiem jaki dokładnie, ale laptop ma ok. 1.5 roku

4GB

9600gs

dysk 250GB

ekran 15"

Moim zdaniem to się wcale nie opłaca. Twój PC jest dużo lepszy od tego laptopa.

Laptopy są niewygodne. Mi osobiście dużo lepiej pracuje się przy normalnym pececie przed dużym ekranem, pisząc na normalnej klawiaturze i posuwając kursor normalną myszką. Do tego mam odpowiedni zapas mocy obliczeniowej.

Witam

Dziwne porównanie zrobiłeś normalną myszkę jak to piszesz zawsze można podpiąć jak zarówno klawiaturę , niewygodne zależy co do czego :)Jednemu będzie odpowiadał laptop drugiemu pecet o gustach można dużo dyskutować więc kto co woli.

Jeśli chodzi o sprzęt karta z tego lapka (jedna z ważniejszych rzeczy w laptopach) znajduje się na 94 miejscu , procesor druga ważna rzecz niestety nie wiemy jaki , a twój pc porównując z tym lapkiem jest z pewnością lepszy wydajnościowo.

Jakościowo to zdaję sobie z tego sprawę, a co do funkcjonalności to każdy właśnie ma inne podejście. W sumie komputer ma mi służyć do pracy, ale zdarza się w wolnym czasie w coś zagrać. Myslę jeszcze, czy ten laptop wytrzyma, ponieważ dużo korzystam z komputera min. 8h dziennie praktycznie cały czas jest wł.

SeB3K22 nie warto się wymieniać zostan przy PC jest wydajniejszy

Do gier to ważne bardzo dobra karta graficzna i procek.Sam używam lapka do gier (dużo gram Asus N50VN) i pomału zastanawiam się nad wymianą , więc z pewnością nie bardzo się już do gier nadaje.

No rozumiem, więc zostaje przy moim PC :slight_smile: Dzięki wszystkim.

jeśli ktos bierze pod uwage oszczędność energi to oczywiście polecam laptopa … 2 x mniejszy rachunek za prąd :stuck_out_tongue:

Taa jasne. Można podpiąć normalną myszkę, klawiaturę, monitor, głośniki itd… W takim razie po co się bawić w komputer przenośny. Teraz ludzie kupują laptopy, bo jest na nie moda, a nie dlatego, iż rzeczywiście ich potrzebują. Jeżeli taki lapek ma stać na biurku, to lepiej kupić komputer stacjonarny. Jest o niebo wygodniejszy oraz daje większe możliwości ewentualnej rozbudowy. Jest jeszcze jeden aspekt. Mianowicie problemy przy ewentualnej awarii. W laptopie padnie matryca, GPU i cały sprzęt do wyrzucenia (zaraz będziecie pisać, że to się naprawia). W przypadku PC uszkodzona część idzie w śmietnik, a kupuje się nową. Proste.

Tak więc SeB3K22 jeżeli komputer ma stać na biurku, to przy laptopie będziesz się męczył.

Dobrze powiedziane. W laptopie jak przyjdzie Tobie coś wymieniać (karte graficzną czy dysk to jest to 2x droższe niż w PC. np. Chcesz dokupić lepszą kartę dźwiekową? Do PC dostaniesz za groszę a w laptopie musisz bawić się w zewnętrzne karty które są o wiele droższe niż do PC…Oczywiście nie mówię o tych tanich na USB tylko o dobrych kartach zewnętrznych

slawex1983

Napisałem tak dlatego że twoja wypowiedź zabrzmiała jakby laptop był najnowszym samochodem z drewnianymi kołami od karety , nie miałem najmniejszego zamiaru krytykować twojej opini gdyż tak jak napisałem będzie ich mnóstwo zarówno zwolenników jak też przeciwników , lecz nie piszmy że nie można do niego podpiąć normalnej myszki itd.Ja używam lapka właśnie ze względu na wygodę , jaką ? a złoże i rzucę w kont , miałem ich już 3 nie kupiłem ze względu na modę lecz ze względów na oszczęności energi , mniej mi zajmuje miejsca więc dla mnie jest wygodniejszy itd. ale nie o to chodzi bo dla innego wygoda może być inaczej zrozumiała , do gier ponoć się nie naddają , a ja bardzo dużo gram i jestem zadowolony z osiągów a kiedy go kupiłem był naprawdę dobrym sprzętem.Doskonale sobie zdaję sprawę że są trudniejsze w naprawie ale co to ma do wymiany np jak piszesz matrycy ? czas idzie do przodu dużo się zmienia, laptopy są coraz lepsze , wydajniejsze , bardziej jak to piszą stacjonarne.Ale nie o to chodziło w tym poście , a zaczynam zbaczać z tematu za co autora przepraszam , i naprawdę opini i porównań można by tu wyciągać mnóstwo ale po co? to nie ten temat.I jeszcze raz podkreślam nie miałem zamiaru krytykować twojej wypowiedźi i nie odbieraj jej jako atak na ciebie (jeśli tak odbierasz przepraszam ) to jest tylko moja opinia i każdy ma prawo do własnego zdania.

Pozdrawiam

Uzi

Mi również nie chodziło o krytykowanie Twojego postu. Chciałem pokazać, żeby nie szpanować i nie kupować lapka tylko dlatego, ponieważ jest modny. Czytając post autora tematu odniosłem wrażenie, że on sugeruje się modom stąd taki ton moich postów.