Mój ram się zmniejszył z 2,00gb na 1,60gb

(Brunecik29) #1

Witam dzisiaj zauważyłem ,że moja kość ram nagle się zmniejszyła z 2,00gb na 1,60gb .

Nie bardzo wiem co mi zajmuje tyle pamięci ,może ktoś miał podobny problem niech napisze na forum.

(Andrzejswit) #2

Jak się zmniejszyła? Daj screen-shoty:

• Menedżer zadań zakładka Procesy

• Menedżer zadań zakładka Wydajność

(Brunecik29) #3

Tutaj masz screen

qi74_screen-wyd.jpg

(ra-v) #4

A może włączyłeś (albo włączyło się przy jakieś okazji) współdzielenie pamięci RAMu dla grafiki, zabrało ci np. 384MB na AGP/PCIE? To jest jakiś laptop, albo biurowy desktop? Jaka grafika (2 grafiki)?

(Andrzejswit) #5

A robiłeś coś przed zmniejszeniem się RAMu?

(Brunecik29) #6

Re:

To jest laptop asus k53u sx158 karta graficzna Radeon hd 6300 1gb

-- Dodane 08.12.2011 (Cz) 21:50 --

Re:

Nic nie robiłem niby co masz na myśli ?

(Andrzejswit) #7

Poszperaj po aplikacjach, które dorzucił producent, może znajdziesz tam coś. (szperaj w takich zaawansowanych, raczej opcji "kradnięcia" ramu nie znajdziesz w przeglądarce obrazów czy programie do nagrywania płyt :P)

(Brunecik29) #8

Witam zrobiłem tak jak było opisane ale niestety nic nie przyniosło efektów ,nawet wyłączyłem wiele usług które uruchomiały się przy starcie

systemu.Wyłączyłem efekty wizualne i też nic .

(Andrzejswit) #9

Może wypisz programy, które zainstalował producent na Twoim laptopie. (Czyli te co były przy kupnie.) Poczytam o nich w Google, może znajdziemy tego "zabieracza" RAMu :slight_smile:

(Brunecik29) #10

Witam tutaj masz wszystkie zainstalowane programy

va131_.jpg

og805_.jpg

(Psmisiewicz) #11

Podaj jaki masz procesor. W moim Asusie K52JE z Pentium 6100 i Radeonem 5470 zamiast 4,0 GB RAMu mam dostępne 3,86 bo grafika wbudowana w procesor, mimo nie używania, cały czas zajmuje część pamięci. Nie ma to nic wspólnego z oprogramowaniem, bo ta sytuacja zachodzi pod Windowsem i Linuksem, a w BIOSie nie ma żadnej opcji związanej z wyborem używanej karty graficznej (cały czas używany jest Radeon).

(Brunecik29) #12

Procesor : AMD E-450 APU Radeon dual core 1,65ghz

(Piotrkijak) #13

I masz odpowiedź dlaczego tak jest. Laptopy współdzielą RAM z kartą graficzną i dlatego masz mniej pamięci niż jest zainstalowane. Poszperaj w bios setup, może masz możliwość zmiany ilości pamięci przydzielanej grafice.

(ra-v) #14

No właśnie czytałem w necie o tej grafice - chyba ma swój VRAM. Seria 4xxx ma na pewno współdzieloną, ale tu mam wątpliwości. Gdyby była współdzielona to poprzednio musiało by być również tyle samo, a było 2 GB więc 100% pojemności RAMu.

(Brunecik29) #15

Re: Re

Mój bios jest tak ubogi ,że niestety nie mam takiej możliwości cokolwiek zmienić ,być może zrobię format i zainstaluję Windows 7 od nowa .

Słyszałem coś na temat programów do czyszczenia ramu ale nie jestem pewien czy to pomoże mi rozwiązać mój problem.

(Piotrkijak) #16

Jedynym efektem jaki przyniesie ten program do spowolnienie systemu, no tego typu programy nieużywane informacje zapisane w RAMie przenoszą do pagefile.sys przez co jak wspomniałem system działa wolnej, bo dysk jes o wiele, wiele wolniejszy od pamięci RAM.

(ra-v) #17

Gdybyś często zapychał do 80-90% sobie przez jakieś wygaszone programy lub odsyłane w tło to ma czasem sens, z tym że np. przywracanie programu "z tła" może potrwać wiekami (wczytuje ponownie z pliku wymiany).

Na pewno to nie ma związku z ww. problemem.

(Matticitt) #18

Może spróbuj tak: Wejdź sobie w msconfig > rozruch > zaawansowane opcje rozruchu i tam zobacz "maksymalna pamięć". Mnie się samo kiedyś ustawiło na 4096MB i z 6GB zostały mi 2GB RAMu. Po odznaczeniu tej opcji wszystko wróciło do normy.

Poza tym możesz zobaczyć sobie w Menedżer Zadań > Wydajność > Monitor zasobów > Pamięć ile masz "sprzętowej zarezerwowanej"(oznaczona na szaro). Powinno być koło 100 MB. Jeśli tam masz np 400MB to patrz początek posta :wink:

Pozdro.

(Brunecik29) #19

Re: Re:

Witam ponownie zrobiłem tak jak kolega pisał ale nic nie przyniosło efektów pamięć zarezerwowana dalej po oznaczeniu tej opcji dalej miałem 405mb

(Matticitt) #20

I to się nagle zrobiło ? Nic nie instalowałeś ?