Mój ram się zmniejszył z 2,00gb na 1,60gb

Witam dzisiaj zauważyłem ,że moja kość ram nagle się zmniejszyła z 2,00gb na 1,60gb .

Nie bardzo wiem co mi zajmuje tyle pamięci ,może ktoś miał podobny problem niech napisze na forum.

Jak się zmniejszyła? Daj screen-shoty:

  • Menedżer zadań zakładka Procesy

  • Menedżer zadań zakładka Wydajność

Tutaj masz screen

qi74_screen-wyd.jpg

A może włączyłeś (albo włączyło się przy jakieś okazji) współdzielenie pamięci RAMu dla grafiki, zabrało ci np. 384MB na AGP/PCIE? To jest jakiś laptop, albo biurowy desktop? Jaka grafika (2 grafiki)?

A robiłeś coś przed zmniejszeniem się RAMu?

Re:

To jest laptop asus k53u sx158 karta graficzna Radeon hd 6300 1gb

Dodane 08.12.2011 (Cz) 21:50

Re:

Nic nie robiłem niby co masz na myśli ?

Poszperaj po aplikacjach, które dorzucił producent, może znajdziesz tam coś. (szperaj w takich zaawansowanych, raczej opcji “kradnięcia” ramu nie znajdziesz w przeglądarce obrazów czy programie do nagrywania płyt :P)

Witam zrobiłem tak jak było opisane ale niestety nic nie przyniosło efektów ,nawet wyłączyłem wiele usług które uruchomiały się przy starcie

systemu.Wyłączyłem efekty wizualne i też nic .

Może wypisz programy, które zainstalował producent na Twoim laptopie. (Czyli te co były przy kupnie.) Poczytam o nich w Google, może znajdziemy tego “zabieracza” RAMu :slight_smile:

Witam tutaj masz wszystkie zainstalowane programy

va131_.jpg

og805_.jpg

Podaj jaki masz procesor. W moim Asusie K52JE z Pentium 6100 i Radeonem 5470 zamiast 4,0 GB RAMu mam dostępne 3,86 bo grafika wbudowana w procesor, mimo nie używania, cały czas zajmuje część pamięci. Nie ma to nic wspólnego z oprogramowaniem, bo ta sytuacja zachodzi pod Windowsem i Linuksem, a w BIOSie nie ma żadnej opcji związanej z wyborem używanej karty graficznej (cały czas używany jest Radeon).

Procesor : AMD E-450 APU Radeon dual core 1,65ghz

I masz odpowiedź dlaczego tak jest. Laptopy współdzielą RAM z kartą graficzną i dlatego masz mniej pamięci niż jest zainstalowane. Poszperaj w bios setup, może masz możliwość zmiany ilości pamięci przydzielanej grafice.

No właśnie czytałem w necie o tej grafice - chyba ma swój VRAM. Seria 4xxx ma na pewno współdzieloną, ale tu mam wątpliwości. Gdyby była współdzielona to poprzednio musiało by być również tyle samo, a było 2 GB więc 100% pojemności RAMu.

Re: Re

Mój bios jest tak ubogi ,że niestety nie mam takiej możliwości cokolwiek zmienić ,być może zrobię format i zainstaluję Windows 7 od nowa .

Słyszałem coś na temat programów do czyszczenia ramu ale nie jestem pewien czy to pomoże mi rozwiązać mój problem.

Jedynym efektem jaki przyniesie ten program do spowolnienie systemu, no tego typu programy nieużywane informacje zapisane w RAMie przenoszą do pagefile.sys przez co jak wspomniałem system działa wolnej, bo dysk jes o wiele, wiele wolniejszy od pamięci RAM.

Gdybyś często zapychał do 80-90% sobie przez jakieś wygaszone programy lub odsyłane w tło to ma czasem sens, z tym że np. przywracanie programu “z tła” może potrwać wiekami (wczytuje ponownie z pliku wymiany).

Na pewno to nie ma związku z ww. problemem.

Może spróbuj tak: Wejdź sobie w msconfig > rozruch > zaawansowane opcje rozruchu i tam zobacz “maksymalna pamięć”. Mnie się samo kiedyś ustawiło na 4096MB i z 6GB zostały mi 2GB RAMu. Po odznaczeniu tej opcji wszystko wróciło do normy.

Poza tym możesz zobaczyć sobie w Menedżer Zadań > Wydajność > Monitor zasobów > Pamięć ile masz “sprzętowej zarezerwowanej”(oznaczona na szaro). Powinno być koło 100 MB. Jeśli tam masz np 400MB to patrz początek posta :wink:

Pozdro.

Re: Re:

Witam ponownie zrobiłem tak jak kolega pisał ale nic nie przyniosło efektów pamięć zarezerwowana dalej po oznaczeniu tej opcji dalej miałem 405mb

I to się nagle zrobiło ? Nic nie instalowałeś ?