Mój sprzęt, a Vista. Dokładanie RAM, a gwarancja

Witam, mam sprzęt o następującej konfiguracji (laptop): AMD Turion 64 TL-52 1,6 GHz (dwurdzeniowy), 120 GB dysk SATA, nVidia GF 7000M, 3 GB RAM. z kompem dostałem Viste Home Basic. Uważacie, że warto pozostać przy Viscie, czy lepiej wrócić na XP? Czy to wystarczający konfig na Viste, żeby wygodnie pracować? O grach nie mysle, w końcu to laptop. I drugie pytanie: Czy dokładając samodzielnie RAM do notebooka tracimy gwarancje?

Moja subiektywna ocena: Moim zdaniem nie warto wracać do XP. Co do drugiego, wystarcza. Skoro Masz Vistę to pobaw się nią trochę i sam zdecydujesz. Co do powrotu do XP, może być problem ze sterownikami.

odpowiada mi w sumie vista, tylko , że cały czas mam zajęte prawie 1 GB pamięci a nic nie instalowałem, dlatego pytam, czy komp starcza…

Proponuje zostanie przy viscie ,sam mam i nie nażekam. co do ram-u ,to zależy czy musisz zrywać plombe.Ja mam toshibe i sam dokładałem ramy miesiąc po kupieniu, a gwarancje mam dalej"przynajmniej tak mi powiedziałgościu w vobisie. z drugiej strony nie wiem po co ci więcej ramu, ja mam tylko 2GB z vista i wszystko hula. pozdro

Starcza, u mnie Vista bierze 1.2GB. Mam 2GB ramu i jak na razie nie było problemów. Pytanie, czy do tego laptopa możesz włożyć więcej pamięci, jak obecnie Masz 3GB?

Proponuje zostanie przy viscie ,sam mam i nie nażekam. co do ram-u ,to zależy czy musisz zrywać plombe.Ja mam toshibe i sam dokładałem ramy miesiąc po kupieniu, a gwarancje mam dalej"przynajmniej tak mi powiedziałgościu w vobisie. z drugiej strony nie wiem po co ci więcej ramu, ja mam tylko 2GB z vista i wszystko hula. pozdro

Te 3 GB mam teraz, właśnie dołożyłem 2 GB, fabrycznie miałem 1 GB. Żadnych plomb nie było, w razie czego wyciągnie się się nową kość i będzie OK :slight_smile: Zostane przy Viscie, bo moze to dziwne, ale im dłużej się na niej pracuje, tym szybciej działa :slight_smile:

Witam ja posiadam też Viste i jestem zadowolony, na moim sprzęcie chodzi bardzo szybko lepiej jak xp, jak dlamnie Vista jest mniej awaryjna niż xp, mam ją już rok i żadnych problemów a xp-eka bym już z dwa lub trzy razy instalował. Jak masz 3GB RAMU-u zostań przy Viscie. :slight_smile: