Mój sprzęt - co wymienić

Witam wszystkich :slight_smile:

Ot mój laptop - klik! .

ATI Radeon 4570 HD, Intel Core 1.6 x4, 4GB Ram i tak dalej…

Irytuję mnie powoli to, że co raz bardziej ten laptop muli, a chciałbym pograć w takie gry jak w Wiedźmin 2 lub Age of Conan na maksymalnych.

Chciałbym dodać/zmienić:

-kartę graficzną.

-wentylator.

-RAM.

No i w moim planie jest również podkręcenie procesora.

  1. Jaką kartę graficzną polecacie w zamian za ten badziew?

  2. Chcę podkręcić procesor do 2.1 (czytałem, że maksymalnie można do 2.3 około), podałby ktoś DOBRY i ŁATWY W OBSŁUDZE program do podkręcenia i przy okazji jakiś czytelny i zrozumiały poradnik?

Proszę o zdanie i pomoc profesjonalistów, którzy mają z tym doświadczenie. Komentarze typu “paszoł won z takim sprzętem”, “kup komputer” nie są mile widziane. Jeśli chodzi o karty graficzne - zaproponujcie najlepszą, jaką się na tym sprzęcie da i jakąś do 1200 złotych :wink: .

Pozdrawiam :slight_smile:

To najwyżej ten ram możesz sobie dołożyć jak masz slot wolny. Wiedźmin na maksymalnych? Dobre sobie… Podkręcanie lapów mija się z celem, bo i tak są wieczne gorące… a ten szczególnie do chłodnych nie należy. Jak chcesz ‘program do podkręcania’ to proponuję zostawić ten temat zanim usmażysz to co masz. Zmiana grafiki w laptopie to nie taka prosta sprawa i nie w każdym lapie się da. karty sobie też od tak nie kupisz w sklepie pierwszym lepszym. Ogólnie raczej impreza nie warta zachodu.

Hej. Kliknąłem sobie na Twój odnośnik “Ot mój laptop - klik!”, a tu mi wyskakuje stronka skapiec.pl na czele z laptopem, którego akurat nie posiadasz (patrząc na Twój opis posiadanego sprzętu, jaki podałeś). To po pierwsze. Po drugie. Interesuje mnie ten Twój procek Intel Core 1,6 x4, co to jest za nowy wynalazek? (lub sprecyzuj). Przynajmniej ja się z takim nie spotkałem. Po trzecie: Wiedźmin 2-gra nie jest, aż tak wymagającą grą. A poza tym ona w najniższych detalach chodzi pięknie i wyśmienicie. Pozdro :slight_smile:

No jak nie posiada, ja tutaj widzę wszystko, co podał autor :

Grafika się zgadza, 4GB RAM też jest, 1,6 też jest, cztery rdzenie też są…

Nic oprócz dołozenie RAM (jeśli są wolne sloty), wymienienia napędu oraz wymienienia dysku twardego no nie za bardzo się da zrobić :slight_smile: Tak więc pozostaje albo pogodzić się z wydajnością, albo sprzedać i kupić to, co w tym temacie nie będzie mile widziane :slight_smile:

Okej, ale mi się wydaje, że w tym laptopie jednak da się wymienić kartę graficzną na inną. Więc prosiłbym o podanie w miarę taniego i bardzo dobrego kompa w którym mógłbym pograć w Wiedźmina 2 na najwyższych detalach ;].

BTW. Proszę, nie śmiejcie się, bo nie znam się zbytnio na laptopach, ale czy dysk twardy stamtąd działałby na komputerze stacjonarnym? Bo za dużo danych mam do stracenia :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jeśli chcesz tylko przenieść dane, to IMO bezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby kopiowanie za pomocą kabla (podłączasz kabelkiem RJ45 laptop z komputerem, konfigurujesz i zgrywasz - bez obawy, że przy żonglerce z dyskiem coś się uszkodzi :slight_smile: )

Za dużo danych - za dużo roboty. Nie da się dysku twardego?

BTW. Nikt nie ma w zanadrzu do pokazania jakiś komputer na którym śmigałby Wiedźmin 2?

Da się zamontować dysk twardy z laptopa w komputerze stacjonarnym - jaki to dysk, jeśli SATA, to z podłączeniem nie powinno być żadnego problemu, jeśli inny to już trzeba kombinować z przejściówkami itp.

Na moim kompie przycina na średnich a ty byś chciał taniego i bardzo dobrego kompa żeby w najwyższych pograć. Takie rzeczy tylko w erze