Mój sprzęt. Porada od was

Mam komp niestety nie pierwszej młodości.

Potrzebuję troszke w nim powymieniać. I teraz pytanie do was: co w tym soprzęcie wymienić abym widział efekty. Abym mógł grać w nowsze gierki. Mam do wydania około 500 - 600zł. W tej cenie.

Mój sprzęt:

Płyta główna: Shuttle AK31

Procesor: Athlon XP 1600+

Karta graficzna: GeForce2 MX/MX 400

Pamięć ram: 386MB jedna kość 256 i druga 128.

Dysk: Dysk jest nowy Western Digital 80GB. Tak że tutaj nie ma co ruszać.

Co mógł bym wymienić w tym?? Zmienić?? Abym mógł się tym sprzetem jeszcze nacieszyć. No niestety na nowy mnie nie stać. A taką kwotę to jeszcze mogę wyłożyć.

Jaki masz zasilacz?

Zostaw dyski, napędy i budę, kup Biostara TF GF 6100, Semprona 2800+/3000+, Goodrama 512 667, resztę sprzedaj, nie ma sensu dokupywać czegokolwiek do tego kompa.

A już mówie. Zasilacz 300W. Jeszcze jakieś informacje na temat zasilacza?? A z tymi ramami to dokupić do 512 czy jeszcze do 384 512 ram??

A przepraszam że zapytam. A to Biostar to jest płyta główna?? ;/

A i co z kartą graficzną?? No jest to tylko GeForce2 64MB ;/

Zmieszcze sięna pewno w 500zł??

tego semprona nie ma sensu zakładać bo on ma szynę FSB 333 / 166 /, a ta płyta obsługuje maxymalnie 266 / 133 / czyli wykorzystasz trochę wiecej jak połowę jego mocy, radziłbym Ci jakiegoś / maxymalnie / Athlona XP 2600+, pamięci DDR maxymalnie taktowane 166 chociaż płyta ich nie obsługuje ale nie zaszkodzi jakieś Kingstony albo Twinmosy. Kartę grafiki jakiegoś GF 5200 najlepiej ultimate. Więcej w tego kompa nie ma sensu inwestować. No i może się pojawić problem aktualizacji biosu, sprawdź czy jest jakaś nowa wersja gdyby “coś”.

Ten Biostar to płyta glówna :wink:

zasilacz kup jakiegoś Chifteca 350 W, pamięć kup w jednej kości 512, nie mieszaj producentów bo możesz mieć problemy, może się zmieścisz w 500 zł jak dobre oferty wybierzesz. To co zostanie sprzedaj jak napisał Tobi.

A opłaca się kupować w moim przypadku używane??

A i proszę o podsumowanie bo się gubie :stuck_out_tongue:

Chciałem podkreślić że zależy mi na tym aby te nowsze gierki chodziły lepiej. Bo jak wiadomo te najnowsze to już w ogóle mogę pomarzyć. No ale o tych “mniej” prestiżowych tak :]

to zależy jak i przez kogo używane, bo jak elementy był podkręcane to różnie może być.

Podsumowując: jak zmieniasz płytę kup co radzi Tobi , jak zostajesz przy tej kup co ja Ci radzę.

Firma?

Pewnie do wymiany, Forton 350W THA-P lub MDn® ~50-80 zł na allegro.

Biostar ma zintegrowaną k. graficzną koszt ~240 zł (w przyszłości będzie można dokupić inną na pci-e, i tak lepsza od gf2)

Ram ~190

Proc Sempron 2800+/3000+ ~200 zł (zobacz na skapiec.pl).

sklepy znak.pl, morele.net w tych można kupić Biostara TForce GeForce 6100 AM2.

Płytę, proca, kartę i ram sprzedaj.

A jeszcze jedno pytanko. Jaki procesor maxymalnie mogę założyć do płyty głównej Shuttler AK31?? Przy zasilaczu 300W?? A jaki maxymalnie przy 350W??

AMD Athlon, Athlon XP, Duron

FSB 200/266MHz Socket A

maxymalnie Athlona XP 2600+,

Są 2 rodzaje Athlonów XP 2600+

jeden leci na 133 i ten by płyta obsłużyła (możliwe że bios by trzeba flaszować)

drugi leci na 166 więc należy uważać (jak chcesz takiego kupić) aby na niego nie trafić.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_proc … _Athlon_XP